کامپیوتر

طراحی منوی استارت در ویندوز 10 ایکس با تغییراتی روبرو شده است.

فیلم سینمایی سرخ پوست

رونمایی از ویندوز 10 ایکس در رویداد surface 2019 خبر خوبی برای کسانی بود که از کامپیوتر هایی با 2 صفحه نمایش استفاده می کنند. شرکت مایکروسافت با معرفی این نسخه از ویندوز توانست توجه بسیاری از افراد به ویژه دارندگان سرفیس نئو و دوئو  را جلب کند. در این نوشتار می خواهیم به بررسی منوی استارت در ویندوز 10 ایکس بپردازیم. با ما همراه باشید.

منوی استارت در ویندوز 10 ایکس

یکی از بزرگترین تغییراتی که در ویندوز 10 ایکس شاهد آن بودیم، طراحی جدید منوی استارت برای افزایش کارایی می باشد. کاشی‌ های زنده و نمادهای متحرک دوران ویندوز‌فون در این نسخه کنار گذاشته شدند و به طور کلی می توان گفت که شرکت مایکروسافت به سمت طراحی هر چه ساده تر پیش می رود. در منوی استارت جدید لیستی از اسناد و پوشه های اخیرا استفاده شده را می توانید مشاهده کنید و علاوه بر آن برای راحت تر شدن دسترسی به برنامه ها و پوشه هایی که بیشتر به آن ها نیاز دارید، می توانید آن ها را به این لیست سنجاق (pin) کنید.

منوی استارت در ویندوز 10 ایکس

طراحی منوی استارت ویندوز 10 ایکس برای ما خیلی جدید نبود زیرا شرکت مایکروسافت سهوا این تغییرات را فاش کردند. این اشتباه درست در اوایل امسال و پس از آن که نسخه ی داخلی ویندوز 10 عرضه شد، اتفاق افتاد.

همانطور که می دانید مالک اصلی کاشی های زنده ویندوزفون بود و پس از گدشت سال ها شرکت مایکروسافت از آن در ویندوز 8 استفاده کرد. علت این کار ترغیب برنامه نویسان و توسعه دهندگان به سوی خلق برنامه ها با استفاده از کاشی های زنده بود. مزیت کاشی های زنده این بود که کاربران بدون نیاز به اجرای نرم افزار ها بتوانند به اطلاعات موردنیازشان دسترسی داشته باشند اما به دلیل آن که اکثر برنامه ها از این کاشی ها پشتیبانی نمی کنند، در ویندوز 10 ایکس دیگر اثری از آن ها دیده نمی شود. اینطور که پیش بینی می شود در آپدیت ویندوز 10 هم دیگر جایی ندارند ولی باید برای اطمینان از صحت این حرف منتظر آپدیت جدید یا خبرهای آن باشیم. پیش از این هم برای شما عزیزان آموزش غیر فعال کردن آپدیت ویندوز 10 را قرار داده ایم. با پیشتازتک در ارتباط باشید تا از جدیدترین اخبار دنیای تکنولوژی مطلع شوید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن