پیشنهاد سردبیرتکنولوژی

چگونه تلفن های هوشمند برای تسلط به زندگی شما تکامل یافتند

فیلم سینمایی سرخ پوست

تاثیر تلفن های هوشمند

این روزها می توانید شاهد تاثیر تلفن های هوشمند در زندگی تمام انسان ها باشید فقط کافی است که با یک نگاه سریع در خیابان ها، مراکز خرید، متروها و حتی اتوبوس ها متوجه شوید که کارایی تلفن های هوشمند این روزها نسبت به قبل بسیار بیشتر شده است و تنها کافی می باشد. اما شاید برایتان سوال پیش بیاید که چگونه تاثیر تلفن های همراه نسبت به سال های قبل بر روی زندگی انسان ها بیشتر شده است؟.

چگونه تلفن های هوشمند برای تسلط به زندگی شما تکامل یافتند

تلفن های هوشمند

در واقع اگر بخواهیم کمی درباره زمانی که تلفن های هوشمند فعالیت خود را به آرامی در زندگی انسان ها شروع کردند بحث کنیم بهتر است به اولین سری تلفن های هوشمند که آیفون در سال 2007 می باشد برسیم زیرا در زمانی که استیو جابز تلفن همراه آیفون را در آن سال معرفی کرد و به نوبت سایر شرکت ها و یا برندهای مختلف تلفن های همراه از جمله سامسونگ هم تلفن های هوشمند خود را معرفی کرد و بسیاری از مردم از تلفن های هوشمند استقبال زیادی کردند و در واقع استیو جابز تلفن های همراهش را به طوری معرفی کرد که مردم از قابلیت های زیادش بسیار رازی بوند که در زمان شاید تلفن همراهی که بتواند، عکس برداری و فیلم برداری کند، صدا ضبط کند و خیلی از مسائل دیگه بسیار جذاب و جالب بود اما به طوری نبود که جزئی از زندگی انسان ها به حساب بیاید که به قولی تلفن های همراه در آن زمان به عنوان فرشته راهنما برای انسان ها بودند، اما این روزها به گفته شرکت اپل، حتی یک روز هم فکر نمی کردیم که پس از 10 سال تلفن های همراه هوشمند یکی از تجهیزات اصلی انسان ها به حساب بیایند و تاثیر زیادی بر روی تمامی مسائل زندگی انسان ها بگذارند.

سیستم عامل های اندروید و آیفون

حال اگر بخواهیم از تمامی مسائل ذکر شده بگذریم بهتر است بهتر می باشد به سیستم عامل های اندروید و آیفون اشاره‌ای کنیم که در واقع دو سیستم عامل محبوب به حساب می آیند. جالب است بدانید که شاید در 10 سال گذشته تعداد کاربران تلفن های هوشمند به 50 میلیون شاید هم بیشتر میرسید اما این روزها تعداد کاربران فعال سیستم عامل اندروید به بیش از 2.5 بیلیون نفر میرسد که به صورت آنلاین در حال تعامل می باشند. به گفته کیم هیون سوک این روزها به ازای هر نفر انسان یک تلفن همراه حداقل وجود دارد و هر نفر هم دارای یک تلفن همراه می باشد اما علت این مسئله چیست؟

چگونه تلفن های هوشمند برای تسلط به زندگی شما تکامل یافتند

در واقع یکی از علت های اصلی که تلفن های هوشمند را یک نیاز اصلی در زندگی انسان ها ساخته است به علت ایجاد رقابت کاربری میان سیستم عامل ها و ظاهرشان و کارایی زیادشان و همچنین راحت سازی کار انسان ها می باشد زیرا که تنها با چند کلیک ساده و وارد کردن مشخصات حساب کاربریتان می توانید قبض های خود را پرداخت کنید و مبالغ مورد نظرتان را کارت به کارت کنید و یا بدون نیاز به دفتر یاد داشت برداری نمایید و بسیاری از مسائل دیگر اما باز اگر از این مسائل هم گذر کنیم به مسئله بسیار مهمی چون ارتباطات خواهیم رسید که در ادامه به توضیح بیشتری در قبال این مسئله خواهیم پرداخت.

ارتباطات شبکه های مجازی

یکی از مسائل اصلی که باعث شده تلفن های هوشمند این روزها یک امر ضروری در زندگی انسان ها داشته باشد ارتباطات است زیرا که شما دیگر لازم نیست به سختی با دوستان خود تماس بگیرید و برای دیدن دوست خود تنها عکسش را ببینید و یا از وبکم لپ تاپ یا کامپیوتر دوست خود بهره بگیرید. این روزها تنها با یک حساب کاربری در اپلیکیشن شبکه های مجازی می توانید با دوستان خود تماس تصویری برقرار کنید و به راحتی دوستان خود را ببینید و یا با همکاران خود ارتباط برقرار کنید و برایشان فایل ارسال نمایید از دیگر مسائلی که در ارتباطات تاثیر زیادی داشته است ارسال فایل صوتی و تصویری در شبکه های ارتباطی چون Whatsapp و یا Telegram می باشد که کار کاربران را بسیار راحت ساخته و باعث شده که ارتباطات به صورت راحت تری شکل بگیرد. در آخر اگر بخواهیم به مسئله دیگری در قبال ارتباطات اشاره کنیم، به شبکه مجازی چون Instagram می توانیم اشاره کنیم زیرا این شبکه مجازی به قدری محبوب شده است که حتی طبق آمار کاربران 10 الی 15 ساله هم در این شبکه مجازی فعالیت می کنند که همین امر باعث شده که تعداد کاربران تلفن های هوشمند در سراسر دنیا افزایش یابد و جزئی از زندگی انسان ها به حساب بیاید.

چگونه تلفن های هوشمند برای تسلط به زندگی شما تکامل یافتند

اشتغال زایی

اگر بخواهیم ارتباطات و اشتراک گذاری را تنها دلایل چگونه تلفن های هوشمند برای تسلط به زندگی شما تکامل یافتند به حساب بیاوریم اشتباه است، زیرا فضاهای مجازی این روزها از حالت سرگرم کننده در آمده و بسیاری از کاربران در فضاهای مجازی در حال فعالیت کاری می باشند که همین امر سبب اشتغال زایی بسیاری از افراد شده است که تنها این فعالیت کاری از راه فروش محصولات نیست!، برای مثال بعضی از کاربران در شبکه های مجازی بر اساس نقطه جذابیتی که در صفحه های کاربری خود ایجاد می کنند، تبلیغاتی را هم دریافت خواهند کرد که همانند شبکه های تلویزیونی و یا وبسایت های اشتراک گذاری فیلم و ویدئو تبلیغ می کنند و مبالغی را هم دریافت می کنند، در نتیجه یکی از علت های دیگر افزایش تاثیر تفن های هوشمند بر زندگی انسان ها مسئله اشتغال زایی است.

ابعاد و کیفیت

در سال های 2007 الی 2009 بعضی از کاربران تلفن های همراه هوشمند به دنبال ابعاد بزرگ تر و کیفیت بیشتر صفحه های نمایش بودند که تا حدودی برندهای مرتبط با این مسئله توانستند این نیاز را رفع کنند اما این روزها برندهایی چون اپل و سامسونگ برای علاقه‌مندان به ابعاد بزرگتر صفحه نمایش و کیفیت بیشتر موبایل هایی را در نظر گرفته‌اند تا کاملا نیاز کاربران را برطرف سازند و همچنین کاربران تلفن های همراه هوشمند توانایی استفاده از یک لپ تاپ و یا تلویزیون کوچک را در موبایل خود داشته باشند. با اینکه مدت کمی از بیرون آمدن آخرین نسخه تلفن های همراه سامسونگ، اپل و سایر برندها می گذرد، می توانید شاهد تفاوت کیفیت و نوع صفحه های نمایششان شوید که بر عوض شدن کاربرد لپ تاپ و یا تلویزیون هم تاثیری گذاشته است.

چگونه تلفن های هوشمند برای تسلط به زندگی شما تکامل یافتند

تماشای فیلم و بازی

از دیگر مسائلی که در قبال افزایش تاثیر تلفن های هوشمند بر زندگی انسان ها بدانیم، تماشای فیلم و همچنین بازی می باشد زیرا که شاید تا سال ها قبل برای تماشای فیلم و یا ویدئو با فرمت های مختلف و با کیفیت باید حتما از لپ تاپ و یا کامپیوتر بهره می گرفتید اما این روزها تلفن های هوشمند از بیشتر فرمت های ویدئویی پشتیبانی می کنند و به شما اجازه تماشای فیلم و یا ویدئو را می دهند همچنین گفتنی است که شما می توانید با آیفون و یا سایر تلفن های هوشمندتان به راحتی تنها با بازکردن یک اپلیکیشن مرتبط با فیلم و یا ویدئو به دنیای بزرگی از ویدئوها دسترسی پیدا کنید به طوری که حتی وقت و یا دیگر حوصله‌ای برای تماشای ویدئو نداشته باشید. حال لازم است کمی هم در قبال تاثیر بازی بر روی زندگی انسان ها بدانید که این مسئله همانند فیلم و یا ویدئو تاثیر گذاری کمی نداشته است به طوری که شاید برای بازی های با کیفیت و سرگرم کننده باید حتما به کامپیوتر خود مراجعه می کردید اما این روزها تلفن های هوشمند این اجازه را به شما می دهند تا به راحتی از موبایل هایتان برای بازی های با کیفیت و سرگرم کننده استفاده نمایید.

ظهور چین

حال بهتر می باشد که بدانید تلفن های هوشمند تنها بر زندگی روزمره یک انسان تاثیر نگزاشته و بلکه بر روی زندگی یک کشوری چون چین تاثیر بسیار زیادی داشته است که باعث شده این کشور نسبت به ده سال گذشته خود تغییرات زیادی را از نظر اقتصادی و پیشرفت تکنولوژی ببیند و اسم خود را به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای منتخب به تکنولوژی به ثبت برساند. این روزها بسیاری از قطعات تلفن های همراه حتی شرکت تلفن های هوشمند هم از جمله اپل، سامسونگ، شیائومی و سایر برندها با اینکه در رقابت سختی با یکدیگر می باشند در این کشور فعالیت کنند تا قطعات مورد نیاز تلفن های هوشمندشان را به سرعت تهیه کنند. در نتیجه می توانیم بفهمیم که تاثیر تلفن های هوشمند تنها بر فعالیت روزانه انسان ها نمی باشد بلکه تاثیر بسیار زیادی بر روی اقتصاد کشورها و فعالیت برندهای تلفن های هوشمند داشته است.

چگونه تلفن های هوشمند برای تسلط به زندگی شما تکامل یافتند

نتیجه گیری

هر روز که می گذرد ما به تلفن های همراهی که از سیستم عامل های اندروید و آی او اس پشتیبانی می کنند، علاقه‌مندی بیشتری نشان می دهیم زیرا کارایی که این دو سیستم عامل برایمان به ارمغان می آورند زندگی ما انسان ها را بسیار راحت تر و ایده‌آل تر ساخته است همچنین هرروز که می گذرد می توانیم نیازمندی بیشتری در قبال مسئله تلفن های هوشمند در زندگیمان پی می بریم تا حدی که در نسخه 13 آی او اس می توانید تلفن هوشمند فرزندتان را هم به راحتی کنترل کنید و به آن ها مجوزهایی که فقط خودتان در نظر دارید را بدهید از آخرین مواردی که می توان در قبال راحت سازی کاربران توسط تلفن های هوشمند اشاره کنیم سرعت اینترنت است که این روزها گزینه 5G اضافه شده و این امر شما را قادر می سازد تا حتی تحقیقات اینترنتی و تماشا و هر امری که با اینترنت سر و کار دارد را سریع تر انجام دهید. در آخرین سخن می توانیم بگوییم تلفن های همراه جای بسیاری از موارد در زندگی و حتی تکنولوژی از جمله لپ تاپ و تلویزیون ها را گرفته است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن