کنسول و بازی

نقد و بررسی بازی Cyberpunk 2077

Cyberpunk

فیلم سینمایی سرخ پوست

معرفی بازی Cyberpunk 2077

این روزها فعالیت صنعت بازی سازی نسبت به قبل تغییرات بسیار زیادی را نسبت به خود دیده است اما بحث این می باشد که آیا شرکت هایی که بازی جدیدی را قرار است تولید کننده مورد علاقه کاربران کنسول های PS4,XBOX,PC می باشد یا خیر؟، در واقع یکی از بازی هایی که در سال 2020 به سراسر دنیا عرضه می شود و توجه بسیاری از کاربران به سمت خود جلب کرده است بازی Cyberpunk 2077 می باشد که یک بازی اول شخص است و این بازی در 16 آپریل 2020 مصادف با 28 فروردین 1399 برای کنسول های Xbox One , PC , PS4 , Google منتشر خواهد شد. شرکت سازنده این بازی همان شرکت سازنده بازی Witcher 3 می باشد که این روزها در حال تحمل فشار زیادی برای عرضه کردن بازی در تاریخ ذکر شده‌اش است. قبل از اینکه به معرفی بخش های مختلف این بازی برسیم لازم است خبر خوشی را به طرفداران بازیگر نقش اصلی ماتریکس و جان ویک یعنی Keanu Reevs بدهیم که این شخص با نام کاراکتر Johnny Silverhand در این بازی حضور خواهد داشت.

نقد و بررسی بازی Cyberpunk 2077

مشخصات بازی :

ناشرCD Project
توسعه دهنده CD Projekt Red
سبک نقش آفرینی
کشور سازنده لهستان
بخش آنلاین دارد
تاریخ عرضه ۲۸ فروردین ۱۳۹۹
پلتفرمPS4/PS5, Xbox One,PC
زاویه دید اول شخص

گیم پلی Cyberpunk 2077

داستان بازی Cyberpunk 2077

پیش از این که به سراغ نقد سایر قسمت های این بازی بپردازیم بهتر است اطلاعاتی در قبال داستان این بازی کسب نمایید. در اوایل بازی Cyberpunk 2077 به یک در می رسید که برای عبور از آن مایع Cybernetic کافی ندارید و در اینجا اولین تغییر برایتان اتفاق می افتد. حال می توانید با استفاده از دستان خالی این زن هر چیزی را که در سر راهمان قرار دارد به چند تکه تبدیل کنیم با این تفاوت که از این قدرت برای باز کردن این در تقویت شده استفاده خواهیم کرد سپس به سرعت وارد راهروی این فروشگاه می شوید که به شدت از آن محافظت می شود.

مأموریت کاراکتر شما این است که به یک خودروی ون در میان این مکان برسید و زمانی که به محل ذکر شده رسیدید مأموریت بعدی را دریافت خواهید کرد، اما رسیدن به این ون به هیچ عنوان کار ساده و راحتی برایتان نخواهد بود. گفتنی است که کاراکتر V برایتان علاوه بر قدرت، قابلیت هایی دیگری چون توقف زمان را هم دارا می باشد.

نقد و بررسی بازی Cyberpunk 2077

دنیای Cyberpunk 2077

قبل از اینکه به مسئله وسعت دنیای این بازی برسیم بهتر است بدانید که این بازی یک بازی کاملا دنیای باز است و دارای شهرهایی می باشد که همانند یک شهر واقعی مردم و کاراکترها در حال فعالیت هستند!. گفتنی است که شهر اصلی این بازی در شهر Night City است و تهیه کننده بازی Cyberpunk 2077 تایید کرد که اگر دنیای این بازی از نظر وسعت کوچکتر از دنیای بازی Witcher 3 می باشد اما از نظر تراکم فعالیت ها از دنیای بازی Witcher 3 بزرگتر و گسترده‌ تر خواهد بود.

از جمله دیگر مواردی که جالب است در قبال این بازی اطلاعاتی کسب کنید این است که در این بازی کاراکترهای غیر قابل کنترلی وجود دارند که به زبان های مختلف صحبت می کنند که شامل زبان انگلیسی، روسی، اسپانیایی، فرانسوی، ترکی می باشد. این مسئله از نظر CD Projekt Red قصد دارد نشان دهد که همه ساکنان شهر بومی نیستند.

نقد و بررسی بازی Cyberpunk 2077

مأموریت های Cyberpunk 2077

یکی از مسائلی که باعث افزایش طرفداران  Cyberpunk 2077 شده نوع مأموریت های این بازی می باشد زیرا که این ماموریت های این بازی با تمامی بازی های دیگر تفاوت دارد. به طور کلی بازی هایی چون Skyrim و Fallout 4 بدین صورت هستند که تیم سازنده از مأموریت های که ساخته شده‌اند بر اساس الگوریتم برای مأموریت های فرعی استفاده می کنند. برای مثال Bethesda برای بازی های ذکر شده از تکنولوژی Radiant Al استفاده می کند که وظیفه تولید مأموریت ها را بر عهده دارد. اما همانطور که ذکر کردیم Cyberpunk 2077 مأموریت های متفاوتی دارد!.

بهتر است در قبال مأموریت های Cyberpunk 2077 بدانید که تمامی مأموریت های موجود در این بازی به صورت تصادفی می باشند و از همه مهم تر این بازی یک نقش آفرینی جهان بازی بزرگ خواهد بود و تمامی مراحل این بازی به صورت دستی طراحی شده‌اند!، همین امر یکی از دلایل جذب کننده به حساب می آید. همچنین شرکت  CD Projekt Red سازنده این بازی اعلام کرده است که ما نمی خواهیم فقط کاربران را مشغول به بازی کردن کنیم بلکه ما می خواهیم چیزی را ارائه دهیم که کاربران ارزش وقت گزاشتن بر روی آن را درک کنند.

نقد و بررسی بازی Cyberpunk 2077

اگر تا به حال بازی The Witcher 3: Wild Hunt را تجربه کرده‌اید متوجه خواهید بود که مأموریت های فرعی این بازی درگیری و زمان بیشتری نسبت به مراحل داستانی دارند، همچنین طراح مأموریت های این بازی یعنی فیلیپ ویبر اعلام کرده کا مأموریت های فرعی ساختار و مدت زمان مختلفی دارند و حتی بعضی از آن ها می توانند پیچیده تر و درگیر کننده تر از مراحل داستانی باشند، در ادامه گفته های فیلیپ ویبر معلوم شد که مأموریت هایی در این بازی وجود دارد که نامشان Street Stories می باشند و ظاهرا این دسته از مأموریت ها شباهت هایی به مأموریت های Monster Hunt دارند.

در آخرین گفته های فیلیپ ویبر در قبال مأموریت های Cyberpunk 2077 اشاره به مأموریت هایی شد که با علامت V نشان داده می شود و قهرمان داستان آن ها را از سوی دلال هایی نظیر D’Shawn Dexter دریافت می کند. انجام این مراحل باعث افزایش اعتبار شما در شهر نایت سیتی و اطراف این شهر خواهد شد. این دسته از مأموریت ها به صورت کاملا تنوع پذیر و متفاوت طراحی شده‌اند و بازیکنان می توانند با روش های متفاوت و جالبی این مراحل را به پایان برسانند.

نقد و بررسی بازی Cyberpunk 2077

شخصی سازی کاراکتر بازی Cyberpunk 2077

شاید تا به امروز هر بازی دنیای باز را که تجربه کرده‌اید تنها با چندین کاراکتر سر و کار داشتید و حق انتخاب و تغییر چندان زیادی را در آن نداشتید اما در قبال Cyberpunk 2077 بهتر است در جریان باشید که این بازی به شما این اختیار را خواهد داد که کاراکتر مربوط به خودتان را کاملا شخصی سازی و یا Custom نمایید که به طور کلی دو جنسیت زن و مرد در این بازی وجود دارد که به صورت کلی می توانید ظاهرشان را از همه نظر تغییر دهید، پس دیگر لازم نیست با کاراکترهای از قبل تعیین شده به بازی کردن بپردازید. در آخرین مرحله در قبال کاراکتر بازی می توانیم به دو Class مختلف اشاره کنیم یکی از این کلاس ها هکر و دیگری با مشت های آهنین می باشد که بعد از انتخاب یکی از این دو کلاس امکان شخصی سازی برایتان فراهم خواهد شد. گفتنی است که هر دو کلاس ذکر شده دارای قدرت متفاوتی می باشند و در بازی می توانید میان این دو کلاس سوئیچ نمایید.

اطلاعات تصادفی و قوانین Cyberpunk

قطعا برای کسانی که طرفدار بازی های دنیای باز هستند این امر مهم است که اطلاعات داخل بازی به صورت تصادفی و متفاوت به نظر برسد و هیچ یک از مسائل به صورت تکراری در داخل بازی حضور نداشته باشند. در واقع یکی از علت هایی که بازی Cyberpunk 2077 را می توانیم مشابه Red Redemption 2 بدانیم این است که بیشتر مسائلی که در داخل بازی وجود دارند یکسان و تکراری نیستند. در بازی Cyberpunk هیچ شماره پلاک یکسانی وجود ندارد و پلاک ماشین ها منحصر به فرد است. گفتنی می باشد که به هنگام شروع بازی بدون تمام کردن مراحل به تمام نقاط نقشه بازی دسترسی کامل را دارید و نکته‌ای که قابل ذکر است بازیکنان دارای یک سری قوانین می باشند که باید آن ها را همانند زندگی واقعی رعایت کنند برای مثال قادر نبودن حمله بازیکنان به کودکان شهر است.

نقد و بررسی بازی Cyberpunk 2077

نبرد و درگیری های منحصر به فرد

بازی Cyberpunk 2077  با خیابان هایی که پر از نور نئون هستند اثری هنری به نظر می رسد. تیراندازی در این بازی کاملا با تمام بازی هایی که تا به امروز تجربه کردید متفاوت است و شما باید بین موانع مختلف پناه بگیرید. نکته‌ای قابل ذکر است که قدرت های سایبرنتیک در این بازی مهمات شما را افزایش خواهند داد و یا با جدا شدن قطعات بدن شما تبدیل به اسلحه می شوند که همین دو امر باعث ایجاد تفاوت می شود. حال اگر بخواهیم از سلاح های گرم به سراغ سلاح های سرد برویم گفتنی است سلاح های سرد بسیار رایج هستند و در این بازی نیز کاراکتر V شما پس از کشتن رییسی به نام The Sasquatch یک پتک بزرگی را به دست خواهد آورد که کاراکتر شما به سرعت متوجه نقطه ضعفی در پشت خود می شود که به نوعی نقطه تحریک قدرت او نیز به حساب می آید.

شهر Night City

این امر صحیح است که شهر اصلی بازی Cyberpunk 2077 به شهر Night City ختم می شود و جالب است بدانید این شهر خیالی ترکیبی از شهر های لس آنجلس و سان فرانسیسکو آفریده شده است. اما اگر تا حالا به این فکر کرده‌اید که این بازی تنها در یک شهر صورت میگیرد سخت در اشتباه هستید زیرا که طراح ارشد مأموریت های بازی آقای Pawel Sasko اعلام کرده است مناطق دیگری در خارج از شهر Night وجود دارند که هیجان بازی را بیشتر خواهد نمود اما گفتنی است که شهر Night City هم به اندازه کافی بزرگ است.

نقد و بررسی بازی Cyberpunk 2077
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن