بررسی تخصصیبررسی تخصصی موبایل

بررسی دوربین گوشی شیائومی Mi 9T

فیلم سینمایی سرخ پوست

گوشی هوشمند شیائومی Mi 9T یکی از جدیدترین محصولات میان رده ی شرکت شیائومی است که در با طراحی بی نظیری که دارد طرفداران زیادی را جذب خود کرده است. در مقاله ی بررسی شیائومی Mi 9T (ردمی K20) به طور کامل این گوشی را از زوایای مختلف بررسی کرده ایم. در این نوشتار می خواهیم تا به بررسی دوربین گوشی شیائومی Mi 9T بپردازیم و تصویربرداری با تمامی حالت های آن را به شما همراهان همیشگی پیشتازتک نشان دهیم.

بررسی دوربین گوشی شیائومی Mi 9T

دیگر زمانی رسیده که گوشی های میان رده هم از دوربین های سه گانه استفاده می کنند. دوربین های پشتی Mi 9T از سه ماژول عریض (واید)، فوق عریض ( اولترا واید) و تله فوتو تشکیل شده است. به طور خلاصه دوربین های آن به شرح زیر است :

  • دوربین های پشتی
    دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی
    دوربین تله فوتوی 8 مگاپیکسلی
    دوربین 13 مگاپیکسلی با زاویه ی عریض
  • دوربین جلویی
    دوربین پاپ آپ 20 مگاپیکسلی

شیائومی Mi 9T یکی از گوشی های سال 2019 است که دوربین کاملی دارد.در ادامه بررسی دوربین گوشی شیائومی Mi 9T می پردازیم تا با عملکرد آن در تمامی حالت های تصویربرداری آشنا شویم.

تصویربراری با زاویه ی عریض (واید)

متاسفانه در آزمایش های ما تصویربرداری با دوربین عریض این گوشی میان رده ی شیائومی نمره ی خیلی خوبی کسب نکرد البته لازم است بگوییم در عکسبرداری از فضای بیرونی و باز خوب عمل می کند اما در مقایسه با سایر مدل هایی که عکس های واید می گیرند خیلی خوب نبود. به طور کلی می توان گفت که عملکرد آن قابل قبول بود. در رابطه با رنگ تصاویر گرفته شده با این حالت باید بگویم که رندر خوبی از رنگ ها دارد و رنگ سفید کمی گرمتر به نظر می رسد اما این گرم بودن رنگ آن چنان زننده نیست. نویزهای خارجی در تصویربرداری واید به خوبی گرفته می شود اما در فضاهایی که پیچیده هستند، جزئیات را از بین می برد و قادر به نمایش این ریزه کاری ها نیست. در ادامه برخی از تصاویر گرفته شده با دوربین گوشی شیائومی Mi 9T را مشاهده خواهید کرد.

شیائومی ادعا می کند که ماژول با زاویه دید Mi 9 یک میدان دید “فوق العاده گسترده” ارائه می دهد ، اما در حالت پیش فرض با زاویه دید گسترده آزمایش شده ، ما حداقل فاصله کانونی حدود 16 میلی متر را پیدا کردیم ، بنابراین شما نمی توانید به اندازه مناسب جا بگیرید. در قاب در مقایسه با دستگاه هایی مانند Samsung S10 5G.

بر اساس ادعای شیائومی ماژول با زاویه دید Mi 9 یک میدان دید “فوق العاده گسترده” را ارائه می دهد اما زمانی که ما این قابلیت را آزمایش کردیم فاصله ی کانونی که به ما داد 16 میلی متر بود به همین دلیل نمی توانید فریم ها را به درتسی در تصویر جای بدهید.

یکی از جنبه های جالبی که شیائومی Mi 9  دارد کنترل اشکال هندسی نام دارد. اگر چهره ای در تصویر تشخیص ندهد، برخی اصطلاحات لازم را اعمال می کند اما اگر تشخیص دهد که شخصی نزدیک به لبه های تصویر قرار گرفته، این کار را انجام نمی دهد. البته ممکن است که فقط گاهی این کار را اتجام دهد!

قابلیت زوم دو برابری

اگر در فضایی عکاسی می کنید که نور مناسبی دارد، می توانید از قالبیت زوم دوبرابری حسگر 8 مگاپیکسلی این میان رده ی چینی بهره ببرید.عکس هایی که از این طریق گرفته می شوند، به اندازه ی عکس های دوربین اصلی با کیفیت نیستند اما تا حد زیادی می توانید جزئیات سوژه را در تصویر مشاهده کنید و به طور کلی کیفیت خوبی دارد. در شب و یا مکان های کم نور این قبلیت توسط دوربین اصلی فراهم می شود و کل این فرآیند به صورت خودکار انجام می گردد.

تصاویر زوم دوبرابری در روز و نور مطلوب

تصاویر زوم دوبرابری در شب و نور کم

تصویربرداری در شب

به طور کلی دوربین شیائومی Mi 9T برای تصویربرداری در شب مناسب نیست ولی زمانی کهاز فلش خودکار آن استفاده کنید نتیجه کمی بهتر خواهد شد. زمانی که از فلش استفاده می کنید تعادل خوبی در میان رنگ سیاه و سفید برایتان ایجاد می کند و حالت مخالفی از فلش زدن در این مدل برای شما تعبیه شده است. در زیر مقایسه ی دوربین گوشی شیائومی Mi 9T با سایر مدل ها را می توانید مشاهده کنید.

چینی ها البته راه حل دیگری برای تصویربرداری در شب ارائه کرده اند و نام آن را قابلیت night mode گذاشته اند. در این حالت نور بیشتری به حسگر دوربین انتقال داده می شود و بدین ترتیب سطح نمایش جزئیات به‌ میزان چشمگیری بهبود پیدا می کند. در تصاویر زیر تفاوت این حالت با حالت عادی مشخص است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن