سخت افزارکامپیوتر

برای اولین بار 30 درصد از بازار پردازنده های مرکزی به AMD تعلق گرفت.

فیلم سینمایی سرخ پوست

شرکت AMD پس از آن که ریز معماری پردازنده ی Zen را به بازار جهانی ارائه کرد، به موفقیت های بیشتری دست پیدا کرد زیرا خود Zen نیز عملکرد خوبی داشت. اخیرا CPUBenchmark گزارشاتی از سهم هر برند از بازار پردازنده های مرکزی منتشر کرده است. طبق این گزارش 30 درصد این بازار در دست شرکت AMD است.

 بازار پردازنده های مرکزی

چنین پیشرفتی برای شرکت AMD بسیار ارزشمند است زیرا نسبت به سال 2017 که پردازنده‌های Ryzen معرفی شده اند، 70 درصد فروش بیشتری داشته است. از طرفی توانسته است شرکت اینتل را کمی از این غافله عقب بیاندازد زیرا اینتل 12 سال است که بر این عرصه سلطه دارد. در طی 12 سال گذشته همچین پیشرفتی دیده نشده بود و این شنانگر این است که محصولات AMD راه خود را پیدا کرده و تغییراتی در این صنعت ایجاد کرده اند. در مقاله ای برترین پردازنده های نسل سومی AMD را به شما معرفی کرده ایم.

البته لازم به ذکر است که گزارشات وب سایت CPUBenchmark بر اساس تعداد پردازنده هایی است که اکنون در حال استفاده هستند و پردازنده های فروخته شده را در نظر نمی گیرد. همین امر سبب شده تا در مقایسه با شاخص های دیگر با تغییرات کمی همراه باشد. با این وجود آمار و داده هایی که اعلام شده با واقعیت هماهنگی دارد. در آمریکا و اروپا تمام محصولات رده بالای نسل سوم AMD شامل پردازنده‌های Ryzen 7 و Ryzen 9 فروش خوبی دارند. طبق آمار یکی از بزرگترین خرده فروشی های آلمان فروش پردازنده های AMD، 4 برابر بیشتر از اینتل است.

بازار پردازنده های مرکزی

در حال حاضر این شرکت دو پرازنده ی Ryzen 9 3900 و Ryzen 5 3500X را عرضه کرده است و طبق این مستندات انتظار می رود که محصولات جدیدتری در ماه آینده که مبتنی بر ریزمعماری Zen 2  هستند را روانه ی بازار کند. البته باید این نکته را در نظر داشته باشیم که شرکت بزرگ اینتل هم دست از کار نخواهد کشید و قطعا استراتژی هایی برای رقابت در این وادی طراحی خواهد کرد. با ما همراه باشید تا از آخرین خبرهای دنیای تکنولوژی آگاه شوید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن