کامپیوترکنسول های بازیکنسول و بازی

قیمت ps5 در ایران چقدر خواهد بود؟

فیلم سینمایی سرخ پوست

بازی های ویدئویی جزو سرگرمی های پر خرج هستند زیرا هر چند سال یکبار مدل جدیدتری از دستگاه ها شما را وسوسه می کنند. در این روز ها هم اخبار مرتبط با کنسول پلی استیشن 5 بسیار داغ است و حقایق و شایعات زیادی در این خصوص منتشر شده است. هم اکنون یکی از داغ ترین موضوعات میان گیمرها، قیمت ps5 در ایران است که در ادامه به آن می پردازیم.

احتمالات و تخمین قیمت ps5 در ایران

شرکت سونی تاکنون صحبتی از قیمت این کنسول جذاب به میان نیاورده است و بنابراین هیچ خبر رسمی در این خصوص در دست نیست. یکی از راه های تخمین و حدس قیمت ps5، بررسی مدل های قبلی و سیر تعیین قیمت آن هاست. از سوی دیگر می دانیم که استراتژی شرکت سونی سودآوری و کسب درآمد از وسایل جانبی است و سعی بر کاهش قیمت نهایی محصول اصلی دارد.

این موضوع هم باید در نظر داشته باشیم که هر مدل از ps5 ، قیمتی متفاوتی خواهد داشت. یکی از این مدل ها می تواند همراه با هدست واقعیت مجازی یا همان VR باشد. این تنوع مدل را در ps4 هم می توانید مشاهده کنید. سونی این کار را برای افزایش جذابیت کنسول های خود استفاده می کند.

اگر کمی با دقت به نحوه ی قیمت گذاری پلی استیشن ها از ابتدا یعنی پلی استیشن 1 تا به امروز یعنی پلی استیشن 4 نگاه کنیم، می بینیم که تقریبا از یک خط مشی پیروی می کنند و سیر افزایش قیمت نسبتا ثابتی را داشته اند. قیمت هایی که مراجع مختلف پیش بینی می کنند بین 400 تا 600 دلار خواهد بود. یعنی چیزی بین 5 تا 7 میلیون تومان.

این بازه ی قیمت 200 دلاری بستگی به ارزش دلار و امکانات مدل انتخابی خواهد داشت. طبیعی است که ps5 قیمتی بالاتر از ps4 خواهد داشت. و باید ببینید آنقدر عاشق بازی هستید که این افزایش قیمت به چشمتان نیاید یا خیر. البته توجه داشته باشید که این قیمت تنها بر پایه ی حدس و گمان است و باید منتظر خبرهای رسمی از شرکت سونی باشیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن