آموزشآموزش کامپیوتر

رفع مشکل No Internet, Secured در ویندوز 10

فیلم سینمایی سرخ پوست

یکی از خطاهای عجیبی که هنگام وبگردی در ویندوز 10 ممکن است با آن روبرو شوید، مشکل No Internet Secured است. این خطا زمانی عجیب تر می شود که شما به اینترنت دسترسی دارید ولی باز هم این خطا را مشاهده می کنید. پیش از هرچیزی بهتر است اتصال به اینترنت خود را بررسی کنید. چه از نظر اتصال کابل ها و چه از نظر داشتن حجم اینترنت. اگر مشکلی وجود نداشت راه های زیر که برای رفع مشکل No Internet, Secured در ویندوز 10 هستند را مطالعه کنید.

پیکربندی IP را یکبار رفرش (تازه سازی) کنید.

یکی از اسان ترین راه ها برای رفع مشکل No Internet, Secured در ویندوز 10 این است که پیکربندی IP خود را تازه سازی کنید. این کار سبب تنظیم شدن مجدد IP شما می شود و اگر ایراد مربوط به آن باشد، برطرف خواهد شد. برای این کار باید در command prompt یا همان خط فرمان دستورات زیر را وارد نمایید.

ipconfig /release
ipconfig /renew 
رفع مشکل No Internet Secured در ویندوز 10

پس از وارد کردن دستورات اینتر بزنید. پس از انجام این کار امیدواریم که این مشکل حل بشود.

رفع مشکل No Internet, Secured در ویندوز 10، Winsock را مجددا تنظیم کنید.

در بخش command prompt می توانید از دستوران دیگری نیز استفاده کنید. پروتکل Winsock بخش بزرگی از ارتباط کامپیوتر شما با سرویس های شبکه را کنترل می کند و تنظیم مجدد آن بسیاری از عناصر تنظیمات پیش فرض را به حالت پیش فرض برمی گرداند.

برای بازنشانی تنظیمات Winsock می توانید از طریق دستورات زیر عمل کنید:

netsh winsock reset catalog
رفع مشکل No Internet Secured در ویندوز 10

ویژگی های اتصال خود را بررسی کنید.

برای آن که شما بتوانید به اینترنت متصل شوید، عناصر مختلفی باید به درستی کار کنند تا در نهایت بدون مشکل بتوانید از اینترنت استفاده کنید. برای آن که بررسی کنید آیا این عناصر در سر جای خود و به خوبی کار می کنند می توانید از طریق آیکون وای فای که در نوار وظیفه قرار دارد، وارد بخش “Network & Internet Settings” شوید.

پس از وارد شدن به این بخش بر روی “Change adapter options” کلیک کنید. در پنجره ی جدید باز شده لیستی از اتصالات خود را مشاهده خواهید کرد. بر روی اتصال مورد نظر کلیک راست کرده و بر روی گزینه ی “Properties” کلیک کنید.

رفع مشکل No Internet Secured در ویندوز 10

پس از آن که لیست ویژگی های اتصالتان باز شد، مطمئن شوید که تمامی باکس های زیر تیک خورده و فعال هستند. این ویژگی ها عبارتند از:

  • Client for Microsoft Networks
  • File and Printer Sharing
  • Internet Protocol Version 4
  • Internet Protocol Version 6
  • Link-layer Topology Discovery Responder
رفع مشکل No Internet Secured در ویندوز 10

پس از انتخاب تمامی حالت ها و فعال سازی آن ها بر روی “OK” کلیک کرده و یکبار سیستمتان ار ری استارت کنید تا تغییرات اعمال شوند.

IPv6 را غیرفعال کنید.

شاید تعجب کنید زیرا در قسمت قبلی از راه های رفع مشکل No Internet, Secured در ویندوز 10 گفتیم که IPv6 را فعال کنید اما همیشه استثنائاتی وجود دارد. IPv6 یک پروتکل جدید است که امروزه بسیاری از کامپیوتر ها از آن استفاده می کنند و به نوعی جایگزینی برای نسخه ی قبلی خود یعنی IPv4 می باشد. اما در حال حاضر از هر دو پروتکل استفاده می شود. به همین علت ممکن است برخی از تجهیزات شبکه یا شرکت های سرویس دهنده ی اینترنت با این نسخه ی جدید به خوبی کار نکنند.

می توانید این پروتکل را غیرفعال کنید تا ببینید آیا رفع مشکل No Internet, Secured در ویندوز 10 با موفقیت روبرو می شود یا خیر. برای این کار مانند قسمت قبل به لیست ویژگی های اتصال خود بروید و تیک IPv6 را بردارید.

در Device Manager تغییراتی را اعمال کنید.

جهت رفع مشکل No Internet, Secured در ویندوز 10 می توانید از Device manager نیز کمک بگیرید. Devive manager جایی است که می توانید دستگاه های خود از جمله آداپتور شبکه را به روزرسانی ، غیرفعال و یا مجددا فعال کنید. راحت ترین راه دسترسی به آن این است که در کارد جستجوی استارت عبارت “device manager” را جستجو نمایید.

زمانی که وارد device manager شدید، بر روی گزینه ی “Network adapters” کلیک کنید. سپس بر روی آداپتور شبکه ی مورد نظر خود کلیک راست کنید و مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.

  • درایور خود را به روزرسانی کنید.
  • از طریق قابلیت “Flight mode” سیستم خود را غیر فعال کنید.
  • سیستم خود را مجددا راه اندازی کرده و سپس سیستم را از طریق همان گزینه ی “Flight mode” فعال کنید.
  • اداپتور خود را پاک کرده و بعد از راه اندازی مجدد سیستم دوباره آن را نصب کنید. اگر آداپتور شما دارای قابلیت Plug and Play باشد، تنها کافیست آن را به سیستم خود متصل کنید تا به طور خودکار نصب شود.

نتیجه گیری از رفع مشکل No Internet, Secured در ویندوز 10

راه هایی که بیان کردیم برای رفع مشکل No Internet, Secured در ویندوز 10 بود. اما فرض ما بر این است که شما ختما یک بار روتر خود را ری استارت کرده اید. پس اگر این کار را انجام نداده اید بهتر است پیش از هر چیزی این کار را امتحان کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن