اخبار موبایلتکنولوژیدسته‌بندی نشده

از مسدودشدن بیش از۳۰هزارگوشی ریجستری شده تا اعتصاب کسبه علاءالدین

فیلم سینمایی سرخ پوست

مسدودشدن بیش از ۳۰ هزار تلفن همراه رجیسترشده از سوی سامانه‌ی همتا

در آخرین اطلاعیه‌ی سامانه‌ی همتا خبر از مسدودشدن بیش از ۳۰ هزار تلفن همراه رجیسترشده‌ای به گوش میرسد که به روش متخلفانه ثبت شده بودند. سامانه‌ی همتا در توضیح اقدام جدید خود گفته بود، این کار برای جلوگیری از امکان رجیستری گوشی‌های مسافری برای مصارف تجاری انجام شده است.

اما فروشندگان موبایل معتقدند برای راحتی روند انتقال مالکیت گوشی به مشتری بعد از خریداری قانونی موبایل آن‌ها را با کد ملی یا شماره تلفن خود فعال‌سازی می‌کنند درحالی‌که ربات سامانه‌ی همتا صرفا بر مبنای تعداد ثبت سریال در یک روز و انتقال مالکیت در همان روز، اقدام به مسدودسازی و سلب مالکیت گوشی‌های تلفن همراه کرده‌ است.

واکنش مردم نسبت به این موضوع

حال کاربرانی که گوشی‌های رجیستر و فعال‌شده را بعضا از نمایندگی‌های رسمی و فروشگاه‌های اینترنتی معتبر خریداری کرده بودند، بعد از گذشت چند ماه، تلفن همراه آن‌ها از شبکه خارج شده و سامانه‌ی همتا هنوز اطلاعیه‌ای مبنی بر چگونگی حل این مشکل ارائه نداده است.

این موضوع بازار موبایل را بار دیگر آشفته کرده و شنیده‌ها حاکی از آن است که امروز بعضی از کسبه‌ی فعال در خرید و فروش موبایل در بازار علاءالدین و چارسوی تهران و همچنین تبریز در اعتراض به طرح رجیستری دست به تجمع و اعتصاب زده‌اند. این افراد معتقدند، طرح رجیستری باعث انحصار در خرید و فروش موبایل شده‌است.

علت مسدود کردن چه بود؟

به اعتقاد بعضی از فروشندگان، سامانه‌ی همتا رویه‌ی مسافری را برای تأمین نیاز بازار ارائه کرده و برخی از مسافران با میل شخصی اطلاعات گذرنامه‌ی خود را برای ثبت گوشی در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند و غیرقانونی بودن این موضوع از سوی همتا اعلام نشده است. همچنین قطع بعضی از دستگاه‌های فروخته‌شده توسط شرکت‌های وارداتی نشان می‌دهد،

احتمال استفاده از گوشی‌های مسافری از جانب شرکت‌های واردکننده نیز وجود دارد سامانه‌ی همتا در اطلاعیه‌ی آخر خود از مسدودشدن بیش از ۳۰ هزار تلفن همراه رجیسترشده‌ای خبر داد که به روش متخلفانه ثبت شده بودند. سامانه‌ی همتا در توضیح اقدام جدید خود گفته بود، این کار برای جلوگیری از امکان رجیستری گوشی‌های مسافری برای مصارف تجاری انجام شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن