اخبار موبایلتکنولوژیموبایل

به همین علت است که گلکسی نوت 10 به قاب نیاز دارد

فیلم سینمایی سرخ پوست

به دقیقه نکشید – میشه گفت فقط چند ثانیه – بعد از عکاسی با دستگاه جدید و فوق‌العاده گلکسی نوت 10 آن را با احتیاط و دقت زیاد روی تلفن دیگر قرار دادم. و بی‌درنگ لغزید و از ارتفاع دو فوت به پایین افتاد و به پایه صندلی برخورد کرد. وقتی دستگاه را برداشتم، به قسمت‌های آسیب‌دیده‌اش نگاهی انداختم: گلس پشتی دستگاه کاملا خورد شده بود. وقتشه که موسیقی متن غمگین پخش بشود.

احساس نمی‌کنم که تقصیر من بود… ولی کمی هم احساس مسئولیت می‌کنم. همه می‌دانند که قسمت پشتی گوشی‌های پرچم‌دار با کم‌ترین ضربه خورد می‌شود. اگر از آن کسانی بودم که خیلی راجب به گوشیم احساس مسئولیت می‌کردم، می‌توانستم دستگاه گران‌قیمتم را بلافاصله پس از خرید در کاور و قابی قرار دهم.

اما … اما … پشت گلس چندی از این پرچم‌داران به قدری صیقل داده شده که عملا روی سطح نرم و صاف شناور هستند. این‌ مدل ها وقتی در شیبی ملایم قرار داده شوند، شروع به لغزش می‌کنند.  البته مطمئن باشید که دستگاه جانبی‌تان متوجه این موضوع نمی‌شود که با این لغزش در خطر مرگ و نابودی کامل قرار دارد.

هم‌چون کودکی نوپا که آرزوی مرگ داشته باشد، Note 10  من هم در لحظه‌ای که پشتم را بهش کردم از روی میزم به پایین افتاد. آن را از روی قالی برداشتم و انتظارم این بود که خراش ناچیزی اتفاق افتاده باشد – دیگر تلفن‌های گلس‌دار در دفتر TechRadar چنین چیزهایی را تجربه کرده‌اند اما اتفاق زیادی برایشان نیافتاد – اما به خاطر ضربه پایه صندلی، این کاور زیبای Aura Glow را کاملا از صحنه روزگار محو کرد.


گلکسی نوت 10

اگر شرکت سامسونگ قابی را در کنار هندزفری گران‌قیمتش داخل جعبه گذاشته بود، شاید گلس پشتی دستگاه از این اتفاق جان سالم به در برده بود. اما هر کاوری که از یک ماده غیر شیشه‌ای ساخته شده‌باشد، مانع از لغزش گوشی می‌گردد. حتی قاب‌های پرینت سه‌بعدی یا ساخته‌شده با مواد شیمیایی در گوشی‌های هوشمندی مانند Google Pixel 3 یا OnePlus 7 Pro ممکن بود برای جلوگیری از این اتفاق کافی می‌بودند.

اما خب چه می شود کرد، اینجوری نیست. نه، واقعیت این است که سامسونگ و اپل دستگاه‌هایی را عرضه می‌کنند که مثل سنگ گران قیمتند – زیبا و در معرض خطر با دنیای خارجشان، از لحظه‌ای که از جعبه در می‌آیند تا زمانی که صاحبانشان قابی را برای آن‌ها تهیه کنند.

در قاب ایمن هستند – اما تمام این زیبایی گلس باید از جهان پنهان بماند. حتی قاب‌های روشن طرح‌های ظریف را از میان حبابی از مواد نیمه شفاف می‌سازند. بنظر می‌آید که انتخاب دیگری نیست: سرمایه‌تان را حفظ کنید یا از واقعیت‌های موجود در دنیا غضبناک.

این پایان منطقی‌ای برای طراحی دور از ابتکار عملی و صنعتی گوشی‌های هوشمند است، تنها اندازه و قیمتش را بالا می‌برند که دلیلی باشند تا ما تنها مجذوب ویژگی‌ها و ظاهرش شویم و از عملکرد غافل بمانیم. این معجزه‌ای که اکنون در داخل جیب‌هایمان است، بسیار گران‌بهاست.


گلکسی نوت 10

دیدگاه تکنولوژیکی مصرف‌کننده در مورد این موضوع به طور حتم در طول زمان تغییر کرده‌است – حتی آن‌هایی که حامی و عاشق همه‌جوریه اپل هستند. در سال ۲۰۱۱، روزنامه‌نگاری به نام استیون لوی در مصاحبه‌ای با استیو جابز که در Wired منتشر شد، در مورد واکنش وی نسبت به استفاده از قاب در گوشی‌های آیفون نوشت:

“جابز جوری شوکه شد و عقب کشید، انگار چیزی کشنده وارد اتاقش شده است. نگاهش این را بیان می‌کرد: چرا واقعا چیزی اینقدر عالی را پنهان می‌کنید؟ انگار نئوپرن شفافم همه نوآوری‌هایی که انجام‌شده و عرق‌هایی را که او و کارمندانش در طی طراحی بصری ریخته بودند را مسخره کرده‌ است. علاوه بر این، او به من گفت: “فکر می‌کنم که با پوشش فولاد ضدزنگ زیبا به نظر می‌رسد.”

جابز در مورد دنیایی که در آن تمام این طراحی‌های بصری تنها برای لحظاتی کوتاه از طول عمر یک گوشی هوشمند مورد تقدیر قرار می‌گیرد چه خواهد گفت؟


گلکسی نوت 10

منبع
This is exactly why your Samsung Galaxy Note 10 needs a case
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن