پیشتازتک پلاسسلامت و پزشکی

مقامات درباره بیماری ریه که به دلیل استفاده از مواد دودزا شایع شده است، به مردم هشدار دادند.

فیلم سینمایی سرخ پوست

پس از شیوع مرموز یک نوع بیماری ریه در هفته های اخیر که منجر به بیمار شدن حداقل 215 نفر در 25 ایالت و مرگ حداقل یک نفر شده است، مقامات رسمی سلامت عمومی امریکا هشدار دادند امریکایی هایی که از قبل سیگاری نبوده اند از مصرف سیگارهای الکترونیکی و سایر دستگاه های دودزا خودداری کنند.

مراکز جلوگیری و کنترل بیماری در امریکا (CDC) و سازمان غذا و دارو (FDA) در حال همکاری با دپارتمان های سلامت ایالتی هستند که تشخیص دهند چه چیزی منجر به این بیماری که گفته میشود در ارتباط با مصرف دود است،می شود. در بسیاری از موارد مردم گفته اند قبل از اینکه بیمار شوند از فرآورده هایی شامل حشیش یا THC، موارد فعال ماریجوانا، استفاده کرده اند. این آژانس ها درباره تغییر وسایل تجاری یا مصرف فرآورده های خانگی نیز هشدار داده اند.

رابرت ردفیلد مدیر CDC و ند شارپلز، مدیر اجرایی FDA ابراز کردند: ” هر کسی که از فراورده های سیگارهای الکترونیکی استفاده میکند نباید این محصولات را در خیابان خریداری کند و نباید هیچ ماده ای که تولید کننده ها صلاح ندانسته اند به آن اضافه کند”

” صرف نظر از تحقیقات در حال انجام،جوانان، زنان باردار، میانسالان و بزرگسالانی که از محصولات تنباکو استفاده نمی کنند نباید از محصولات سیگارهای الکترونیکی استفاده کنند” این توصیه مکرر کوین برنز، مدیر ارشد اجرایی شرکت JUUL LABS به افراد غیر سیگاری در مصاحبه صبح امروز خود با  CBS است.

“مواد دودزا مصرف نکنید”. این را همین هفته به کسانی که در حال حاضر دخانیات مصرف نمیکنند گفته بود. ” JUUL مصرف نکنید، اکر تابحال نیکوتین مصرف نکرده اید اکنون نیز از آن استفاده نکنید. از این محصول استفاده نکنید. شما مصرف کننده هدف ما نیستید.”

بسیاری از مردم باور دارند مواد دودزا نسبت به سیگارهای سنتی و تنباکو که طبق گفته سازمان سلامت جهانی سالانه 8 میلیون نفر را به دلیل سرطان، آسیب به سلامت یا سایر موارد میکشند، سالم تر هستند. سیگارهای الکترونیکی به عنوان جایگزینی هستند که به افراد سیگاری کمک میکنند سیگار خود را ترک کنند و زندگی خود را نجات دهند.اگرچه با توجه به محبوبیت بیشتر آنها، مقامات بهداشتی در حال بررسی عوارض جانبی و خطرات آنها هستند.

شرکت Altria group، شرکت دخانیاتی که سیگارهای مارلبورو میفروشد، سرمایه کذار اصلی در juul است. سهام Altria در 1:46 بعد از ظهر در نیویورک 1.5 درصد کاهش یافت.

علائم ابتلا به بیماری ریه

ظهور نشانه ها در بیماران با آسیب شدید ریه همواره به شکل یکسانی نیست. بسیاری از آنها قبل از بستری شدن در بیمارستان علائمی از تنفس سخت، تنفس کوتاه و درد قفسه سینه داشته اند. برخی دیگر علائمی ویروسی مانند تب و خستکی یا مشکلات گوارشی مثل اسهال و استفراغ دارند.

مقامات گفته اند هنوز مشخص نیست آیا علت مشترکی مسبب این موارد است یا بیماران علائم مشابه اما علت های متفاوتی دارند. مسئولین سلامت عمومی در حال بررسی برندها و انواع محصولات سیگارهای الکترونیکی مصرف شده توسط بیماران هستند، اینکه از کجا تهیه شده اند، و اینکه آیا هریک از آن ها تحت قوانین نظارتی FDA قرار میگیرند یا خیر.

آن ها از ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خواسته اند تا مواردی از بیماری شدید ریوی در بیمارانی که در طی سه ماه گذشته از سیگارهای الکترونیکی استفاده کرده اند را به دپارتمان های سلامت ایالتی یا محلی گزارش دهند.

مقامات گفته اند:” برای درک بهتری از وجود یا عدم وجود رابطه ای بین هر فرآورده خاصی و بیماری های گزارش شده، اطلاعات بیشتری مورد نیاز است.” “در حال حاضر به نظر نمی رسد تمام این موارد ناشی از یک ماده باشد هرچند THC و کانابینوئیدها در موارد زیادی گزارش شده اند”. بیماری های ریه تنها نگرانی های بهداشتی مورد بررسی در رابطه با سیگارهای الکترونیکی نیستند.

FDA در حال بررسی 127 گزارشی است که در رابطه با مصرف مواد دودزا و تشنج همراه با آن دریافت کرده است، این تحقیق پس از دریافت گزارش هایی از یک فرد جوان و خانواده دو نوجوان آغاز شد که از دستگاه های تولید شده توسط Juul labs استفاده کرده بودند.

منبع
Officials Warn People Against Vaping Amidst Outbreak of Mysterious Lung Disease
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن