پیشتازتک پلاسگوناگون

سخنگوی دولت: زمان انفجار مرکز فضایی سمنان، ماهواره ناهید ۱ در محل تست بود

فیلم سینمایی سرخ پوست

زمان انفجار مرکز فضایی سمنان، ماهواره ناهید ۱ در محل تست بود

«علی ربیعی» سخنگوی دولت در رابطه با حادثه انفجار مرکز فضایی امام خمینی درسمنان، اعلام کرد انفجار در سکو رخ داده اما زمانی‌ که ماهواره‌ ناهید ۱ به سکو منتقل نشده بود. به گفته او در زمان انفجار، ماهواره در محل تست قرار داشته و نه در محل پرتاب نبوده است.

سخنگوی دولت در توضیح به این انفجار توضیح داد که در زمان انفجار ماهواره ناهید ۱ در محل تست بوده است. او تاکید کرد که انفجار در این میادین موضوع عجیبی نیست و در کل دنیا رخ می‌دهد:

«حتی در کشورهای پیشرفته هم چنین انفجارهای مهیبی را داشته‌ایم. خوشبختانه در این اتفاق خسارت‌ جانی نداشته‌ایم. خطا فنی بوده و جزئیات این موضوع کاملا روشن است. در این مورد دو جریان خبری شکل گرفت که یکی از آنها در صدد القای این بود که دشمنان قادر به جاسوسی و خرابکاری هستند که هیچ کدام از کارشناسان بر آن صحه نمی‌گذارند و این نوعی سواستفاده برای قدرت نمایی است. ضمن اینکه ما نمی‌دانیم چطور رئیس جمهور آمریکا عکس ماهواره‌ای توییت می‌کند و با ذوق‌زدگی با این موضوع رفتار می‌کند و این موارد اصلا قابل درک نیست و شاید هم از بی‌سوژگی در مورد ایران چنین موضوعاتی را مطح می‌کنند.»


پرتاب ماهواره ایرانی در مرکز فضایی امام خمینی سمنان

چند روز قبل بود که برخی رسانه‌های خارجی اعلام کردند که پرتاب ماهواره ایرانی در مرکز فضایی امام خمینی سمنان ناموفق بوده و این ماهواره در سکوی پرتاب منفجر شده است. «دونالد ترامپ» نیز در توییتی با انتشار عکس‌هایی از این محل اعلام کرد که آمریکا نقشی در این موضوع نداشته و ابراز امیدواری کرد که مسئولان ایرانی به مشکلات فنی پیش‌آمده فائق آیند.

«محمد جواد آذری جهرمی» نیز در پاسخ عکس سلفی با ماهواره ناهید گرفت و اعلام کرد حال ماهواره ناهید خوب است. جهرمی همچنین خبرنگاران را به بازدید از این ماهواره دعوت کرد و گفت: «ماهواره ناهید اینجاست و هنوز برای پرتاب تحویل وزارت دفاع نشده است.» جهرمی همچنین تاکید کرد که وزارت ارتباطات اطلاع دقیقی ازآنچه در سمنان اتفاق افتاده ندارد و بهتر است در این زمینه وزارت دفاع توضیح دهد.

منبع
دیجیاتو
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن