آموزشآموزش کامپیوتر

maximize نشدن برنامه اجرا شده در Taskbar

فیلم سینمایی سرخ پوست

این یک مشکل بسیار مزاحمی است که وقتی کاربر ویندوزی از منوی Start اقدام به اجرای برنامه های می کند، آیکون آیکون در Taskbar ظاهر می شود ولی هیچ برنامه ای در دسکتاپ ظاهر نمی شود.

حتی اگر روی آیکون موجود در Taskbar کلیک کنید اتفاقی رخ نمی دهد و اگر ماوس روی آیکون برنامه در حال اجرا در Taskbar ببرید برنامه نشان داده می شود و همینکه ماوس را جای دیگری بکشید باز هم پنجره برنامه ناپدید می شود. یکی از دلایل این مشکل سیستم کارب و محیط آن می باشد بنابراین این چند روش را برای حل این مشکل مطرح کرده ایم که امیدوارم مشکل شما را حل کند.

Method 1: Select Computer Only Screen

یکی از دلایل آن زمانی است که به یک کیس دو مانیتور متصل باشد و برنامه در مانیتور دیگر در حال نمایش باشد و همان مانیتور به هر دلیل متصل نباشد. برای حل آن کافیست کلیدهای ترکیبی Windows Key + P را همزمان بفشارید و از لیست PC screen را انتخاب کنید.

در اکثر موارد این متد جوابگو نبود و مشکل را حل نکرده و اگر برای شما هم چنین بود و مشکل نشده بود روش بعد را دنبال کنید.

Method 2: Cascade Windows

نرم افزار مشکل دار را اجرا نمایید و سپس روی Taskbar کلیک راست کرده و Cascade Windows را کلیک کنید.

Method 3: Disable the Tablet mode

برای این مورد لطفا به لینک های زیر مراجعه کرده و tablet mode را غیرفعال کنید.

Method 4: The Hotkey Alt-Spacebar

لطفا کلید Windows Key + Shift را فشار داده و همانطور نگه دارید و کلید جهت نمای سمت چپ را 2 الی 3 بار بفشارید و اگر اتفاقی نیفتاد، کلید جهت نمای سمت راست را 2 الی 3 بار فشار دهید.
اگر روش بالا هم موثر نبود روی آیکون برنامه کلیک کنید و کلیدهای Alt+ Space را با هم بفشارید بدین ترتیب منوی move/maximize ظاهر می شود و از منوی گزینه maximize را انتخاب کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن