آموزشآموزش تلفن همراه / تبلت

نحوه ی نصب افزونه‌‌های مرورگر کروم در گوشی های اندروید

فیلم سینمایی سرخ پوست

افزونه‌‌های گوگل کروم به شما امکان می‌دهد مرورگرتان را به دلخواه خودتان شخصی‌سازی کنید. در حالی‌که به‌صورت سنتی این افزونه‌ها تنها روی دسکتاپ قابل نصب بودند، در آخرین به‌روزرسانی روی مرورگر Kiwi این مرورگر، قابلیت پشتیبانی از افزونه‌های دسکتاپ کروم را به اندروید آورد.

برای استفاده از افزونه‌های کروم روی سیستم عامل گوشی هوشمندتان، تنها کافی است تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

Kiwi یک مرورگر منبع باز براساس کرومیوم  و موتور رندر WebKit برای دستگاه‌های اندروید می باشد.از آنجایی که این مرورگر از کدها و منابع کرومیوم استفاده می‌کند ظاهری آشنا را برای ما ایجاد می‌کند، اما همچنان ویژگی‌های خود را حفظ کرده است تا خاص و منحصر به‌فرد به‌نظر برسد.

از آن‌جایی که این مرورگر بر پایه‌ی کرومیومی میباشد نه کروم، عملکرهایی مانند همگام سازی حساب بین دستگاه‌هایتان را از دست خواهید داد. چرا که اگر از قبل از مرورگر کروم استفاده می‌کردید بوک‌مارک‌ها یا امثال آن  را باید به‌صورت دستی وارد کنید.

به‌صورت پیش‌فرض از تبلیغات مزاحم جلوگیری کرده،همچنین از بالا آمدن آگهی‌های پاپ آپ شده جلوگیری و درنهایت وظیفه‌‌ی حفاظت دربرابر کریپتوجکرها ( کسانی که اقدام به سرقت ارز دیجیتال می‌کنند ) را بر‌عهده دارد و می‌توانند اعلانات سایت‌ها را به خوبی صفحات AMP برای کسانی که سایت اصلی را به این صفحات ترجیح می‌دهند بلاک می‌کند. می توان گفت این مرورگر بیشتر یک کروم با تمرکز بالا روی حریم شخصی است که دارای بهبودهای مختلفی در زمینه‌ی سرعت میباشد.

یکی از ویژگی‌های اصلی که نسخه‌ی بروز شده‌ی این مرورگر را از نسخه‌ی قبلی متمایز می‌ سازد و تمرکز ما روی آن خواهد بود پشتیبانی Kiwi از افزونه‌های دسکتاپ می باشد. تمرکز ما روی نحوه‌ی اجرا کردن افزونه‌ها در تلفن‌های هوشمند به‌جای دسکتاپ خواهد بود.

در اینجا می خواهیم در مورد افزونه‌های کروم در گوشی‌های هوشمند صحبت کنیم. توضیحاتی داریم که چرا گوگل تا به‌حال افزونه‌های کروم را به نسخه‌ی موبایلی آن نیاورده است؟ به این دلیل که تجربه‌ی این کار تجربه موفقی نبود.

در حقیقت هیچ‌کدام از افزونه‌های دسکتاپ کروم مورد استفاده‌ای در گوشی‌های هوشمند ندارد.بیشتر افزونه‌های کروم برای نسخه‌ی دسکتاپ آن طراحی شده‌اند پس جای تعجبی نیست استفاده از آن‌ها در گوشی‌های هوشمند هیچ سودی نداشته باشد.

شاید شما طیق تجربه‌هایتان  این توانایی را داشته باشید که حدس بزنید کدام یک از این افزونه‌ها قرار است کار کند. به‌عنوان مثال افزونه‌ی LastPass برو روی کروم دسکتاپ به‌صورت بی‌نقصی کار می‌کند اما در گوشی‌های هوشمند کار نمی‌کند ولی افزونه‌ی ساده‌تری مثل Onetab به‌طور کامل روی کروم گوشی کار می‌کند.می توان اینگونه گفت که تمامی افزونه‌ها نیاز به تست دارند.با همه‌ی این گفته ها Kiwi با آوردن این ویژگی در مرورگرش کار خارق‌العاده‌ای انجام داده‌است که به‌صورت نسبی خوب کار می‌کند ودر حال توسعه‌ی آن می باشد. حذف و نصب این افزونه‌ها بسیار ساده و سهل می باشد .

چگونگی نحوه‌ی استفاده از افزونه‌های کروم روی سیستم‌عامل اندروید

اولین کار نصب کردن مرورگر Kiwi از فروشگاه گوگل می باشد .

بعد از نصب آن‌را اجرا کنید. به‌دلیل اینکه هیچ مرحله‌ی نصبی در این قسمت وجود ندارد شما یک‌راست وارد مرورگر می‌شوید. داخل مرورگر جستجو کرده و با  ویژگی‌های خاص آن آشنا شوید. اما اگر پیش تراز کاربران کروم بوده‌اید محیط مرورگرقطعا برایتان آشنا خواهد‌بود.

اگر از قبل می‌دانید چه‌چیزی می‌خواهید نصب کنید برای شروع وارد فروشگاه وب کروم شوید.زمانی‌که می‌خواهید یک افزونه را نصب کنید همانند نسخه‌ی دسکتاپ کروم  روی گزینه‌ی Add to chrome کلیک کنید.

همه ی مجوزها را قبول کرده و برای نصب شدن به افزونه زمان بدهید.افزونه‌ی شما آماده‌ است.اکنون افزونه با فرض درست کار کردن اماده‌ی راه‌اندازی و استفاده می باشد.

اگراحساس کردید افزونه‌ای که نصب کردید آن‌چیزی نیست که شما فکرش را می‌کردید یامی‌خواهید آن‌را حذف کنید، منوی بالا و سمت راست را در مرورگر باز کرده داخل گزینه‌ی افزونه‌ها شوید.

اگر قصد دارید که افزونه ای را پاک کنید آن را پیدا کرده و گزینه‌ی Remove را بزنید.

منبع
زومیت
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن