پیشتازتک پلاسسبک زندگی

خستگی چشم در اثر کار کردن با کامپیوتر و راه حل 20-20-20 برای این مشکل

فیلم سینمایی سرخ پوست

خستگی چشم در اثر کار با کامپیوتر

مشکل خستگی چشم یکی از رایج‌ترین مشکلاتی است که کاربران همیشگی کامپیوتر و گوشی‌های هوشمند گرفتار آن هستند. خوشبختانه، یک ترفند ساده می‌تواند به حل این مسئله کمک کند که قانون 20-20-20 نام دارد و در این مطلب قصد داریم تا به معرفی و عملکرد این قانون این قانون برای جلوگیری از خستگی چشم بپردازیم.

خستگی چشم

خستگی چشم‌ها در واقع با سوزش و خارش چشم، تاری دید و سردرد همراه خواهد بود و معمولا زمان‌هایی بروز می‌دهد که مدت طولانی پشت سیستم نشسته‌اید یا ساعت‌ها با گوشی و کامپیوتر مشغول بوده‌اید. این حالت خستگی چشم‌ها برای کارمندان دفاتر مختلف بسیار رخ می‌دهد و با نام Computer Vision Syndrome یا سندرم چشم کامپیوتری شناخته شده است. در نتیجه باید راه حلی برای این مشکل خستگی چشم پیدا کنید تا از خطرات احتمالی بعدی جلوگیری کنید.


خستگی چشم در اثر کار با کامپیوتر

درمان خستگی چشم‌ها با قانون 20-20-20

ساده‌ترین و معمول‌ترین روش برای حل این مشکل، استراحت برای آرامش چشم شماست، اما همیشه این گزینه امکان‌پذیر نیست. در نتیجه زمان‌هایی که در اداره هستید باید راه حل دیگری را پیدا کنید. در این میان ما می‌توانیم به قانون 20-20-20 اشاره کنیم که بهترین راه برای جلوگیری و کاهش خستگی چشم خواهد بود. این قانون شما را از این حس خستگی نجات خواهد داد و در هر زمان و هر مکانی قابل اجرا خواهد بود. قانون 20-20-20 یعنی شما پس از هر 20 دقیقه خیره شدن به صفحه کامپیوتر، به مدت 20 ثانیه، به یک شی در فاصله 20 فوتی خود خیره شوید. این کار به چشم شما استراحت بسیار زیادی می‌دهد و به جلوگیری از خستگی و آسیب چشم شما کمک می‌کند.


خستگی چشم در اثر کار با کامپیوتر

رسیدن به نتیجه بهتر

برای رسیدن به نتیجه بهتر در این تمرین بهتر است که به یک شی سبز رنگ خیره شوید. در حقیقت چشم ما، درک بهتری نسبت به رنگ سبز دارد و تحقیقات نشان داده که رنگ سبز، به خصوص رنگ سبز تیره باعث آرامش چشم خواهد شد. از طرفی رنگ سبز حتی از رنگ سفید هم نتیجه بهتری برای چشم‌ها خواهد داشت و رنگ سبز به طور کلی اصلا چشم را خسته نخواهد کرد. با توجه به این نکته، بد نیست که گیاهانی سبز را در اتاق خود قرار دهید و یا دیوار اتاق خود را سبز تیره کنید. از طرفی خیره شدن به درختان نیز انتخاب خوبی خواهد بود. نکته دیگر این است که می‌توانید میزان رنگ آبی را در مانیتورهای خود به حداقل برسانید تا چشم شما آسیب کمتری ببیند.

اگر فرصت بیشتری برای استراحت چشم خود دارید می‌توانید از جایتان بلند شوید و به اطراف دفتر قدم بزنید و یا پیاده‌روی کنید. این موضوع باعث می‌شود که به طور کلی، بدن از حالت خستگی خارج شود و در این زمان شما به اطراف نگاه می‌کنید و اشیایی را در فواصل مختلف، در نقاط دور و نزدیک می‌بینید. امیدواریم که این مطلب مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.


خستگی چشم در اثر کار با کامپیوتر

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن