پیشتازتک پلاسگردشگری

با جاذبه های طبیعت گردی در پکن آشنا شوید

فیلم سینمایی سرخ پوست

شهر پکن را تنها به خاطر بناهای تاریخی و میدان بزرگش نمی شناسند. زمانی که به شهرهای معروف چین سفر می کنید، نمی توانید تنها به بازدید از بناهای تاریخی بسنده کنید.

طبیعت گردی در پکن

اینجا طبیعت و معماری در هم آمیخته اند و در حقیقت عاشقان تاریخ و بناهای قدیمی به نوعی عاشق طبیعت هم خواهند شد و برعکس. اگر علاقه ای به تماشای کاخ های سلسله مینگ در شهر ممنوعه ندارید یا خسته شده اید، به سراغ جاذبه‌های طبیعت گردی پکن بروید. این شهر با طبیعتی کم نظیر در هم آمیخته شده و قایق سواری یا قدم زدن در کنار رودخانه ها و دریاچه های پکن و روی پل های آن، یکی از جاذبه های گردشگری پکن بحساب می آید. این بار بخشی از زیبایی ها و جاذبه های پایتخت چین را به شما معرفی می کنیم.

معرفی و آدرس جاذبه های گردشگری در پکن

درون شهر پکن پر از دریاچه های مصنوعی و البته طبیعی می باشد که اگر چه در تور پکن مقصدی با نام آن ها را برای توریست ها مشخص نمی کنند اما بیشتر تورها از کنار آن ها می گذرند. جاذبه ها، جاذبه‌های طبیعت گردی پکن که شاید بدون هیچ گونه اطلاعی گردشگران و تورها از درون آن ها عبور کنند اما تنها به دنبال بناهای تاریخی باشند تا اینکه نگاهی به طبیعت اطراف بیندازند. در اینجا سعی کرده ایم تا توجه گردشگران و مسافران پکن را در میان جاذبه های پکن به طبیعت این شهر معطوف کنیم. طبیعتی که تمام فرهنگ و آداب و رسوم چینی ها در بستر آن شکل گرفته است.


ساحل بیدایهه با شهری ییلاقی نزدیک پکن | Beidaihe

در شرق پکن شهری کوچک وجود دارد که در گذشته منطقه ییلاقی کمونیستی بود و اکنون به منطقه ای توریستی مبدل شده است. سواحل این منطقه در میان مردم چین بسیار معروف بوده و امروزه به یکی از جاذبه های گردشگری چین تبدیل شده است. در طبیعت اطراف آن، تمام آنچه که برای یک تفریح و گردش روزانه و پیک نیک نیاز دارید، مهیا می باشد.

علاقه مندان به کوهنوردی در پکن

اگر به کوهنوردی علاقه دارید صخره هایی با ارتفاع ۱۵۳ متری را می یابید که صخره نوردان جهان را به سمت خود کشانده است. در کنار سواحل بیدایهه، پارک کوهستانی لیانگفنگ (Liangfeng Mountain Park) قرار گرفته است که مقصد طبیعت گردی در چین است.

رستورانهای ساحلی

برای شکم گردی اطراف خطوط ساحلی گزینه های متنوعی وجود دارد. گزینه هایی مانند رستوران هایی که غذاهای دریایی سرو می کنند یا کافی شاپ ها و فست فودهایی که خوشمزه ترین دسرها را برای مهمانانشان فراهم می کنند.


پارک تایگر راک (Tiger Rock Park)

اگر به دوچرخه سواری در کنار خط ساحلی و آب ها علاقه دارید، امکان کرایه دوچرخه در پارک تایگر راک (Tiger Rock Park) وجود دارد. خط ساحلی و جاده پر درختی به نام Xihaitan Lu را در پارک بیدایهه وجود دارد که محیطی رمانتیک و دیدنی را برای گردشگران و جهانگردانی که وارد این منطقه می شوند، فراهم می سازد.

با قطار و در مدت ۲ ساعت به این منطقه تفریحی و شهر ساحلی که قطعا مانند جاذبه‌های طبیعت گردی پکن جزو مکان های تفریحی آبی می باشد، خواهید رسید.

نحوه دسترسی به دریاچه بیدایهه

از ایستگاه قطار پکن و در هر ساعت، قطاری برای این پارک آبی حرکت می کند. با این وجود، صندلی های هر قطار به سرعت فروخته می شوند. بنابراین اگر قصد بازدید از این دریاچه و پارک فوق العاده زیبا را دارید، برای خرید بلیط قطار آن، هر چه زودتر اقدام کنید.

 • ساعت حرکت قطارها: از ۷:۱۳ صبح تا ۲۱:۴۷ شب خواهد بود.


دریاچه جینهای، دریاچه ای برای ورزش های آبی | Jinhai Lake

اینجا با یکی از جاذبه‌های طبیعت گردی پکن روبرو هستید که برای ورزشکاران و عاشقان هیجان فوق العاده ای است. این دریاچه یکی از ۳ منبع آب شهر پکن بوده و به همین علت بسیار تمیز است. حتی گفته می شود که تمیزی آن به اندازه آب شرب شهر پکن می باشد. دریاچه ای که با کوه ها پوشانده شده و سد بزرگی داشته که فضای گردشگری جذابی را مهیا کرده اند. اگر به کوهنوردی و پیاده روی در طبیعت علاقه مند هستید، می توانید به ارتفاع ۵۰۰ متری منطقه رفته و از بالا تمام منظره را نظاره گر باشید.

دیگر تفریحات دریاچه

 • از تفریحات این دریاچه امکان کرایه قایق های پدالی یا کایاک های دو نفره و حرکت به سوی سواحل متروکه اطراف آن می باشد.
 • برای تفریحات آبی و کمی هیجان انگیزتر به سراغ جت اسکی بروید.

شنا در این دریاچه ممنوع است اما می توان قایق هایی کرایه نمود و به سواحل خلوت تر رفت که برای شنا مناسب هستند. مکانی که تنها شما در آنجا حضور داشته باشید.

 • اگر به دنبال تفریحات ارزان تری می باشید، سوار قایق های گروهی شده و برای نیم ساعت به تور دور دریاچه و جاذبه های اطراف بروید.
 • اقامتگاه بسیار زیبایی را در اطراف این پارک برای رزرو هتل خواهید یافت.

نحوه دسترسی به دریاچه جینهای

از دونگژیمن، اتوبوس شماره ۸۵۲ را سوار شده و پس از ۱۷ ایستگاه در ایستگاه اتوبوس پینگگو (Pinggu bus station) پیاده شوید. از این ایستگاه به سمت دریاچه جینهای اتوبوس شماره ۴۵ را سوار شوید.


پارک بامبوی بنفش

معمولا هر گردشگری که وارد چین و پکن می شوند، به دیدن کاخ تابستانی می روند اما اطلاع ندارند در مسیر دسترسی به این کاخ، یکی از شگفتی های طبیعت چین قرار گرفته است. برای ورود به کاخ تابستانی اگر مسیر جاذبه‌های طبیعت گردی پکن را پیش بگیرید، به یکی از دیدنی ترین پارک های شهری پکن خواهید رسید. این پارک پر از جزیره ها، پل های کوچک اطراف آن ها و سه دریاچه تشکیل شده که با بامبو پوشیده شده اند. اگر قایقی برای بازدید از این جزیره ها و درختان بامبوی صورتی رنگ آن ها بگیرید، باید ۴۰ یوآن و برای رفت و برگشت، ۷۰ یوآن بپردازید.

هر چند که در این پارک ها تنها نخواهید بود و معمولا توریست های زیادی به دیدن این مناطق می آیند اما می توانید نقاط دیدنی خوبی برای بازدید پیدا کنید. همچنین گفته می شود که ناحیه شمالی این پارک، خلوت تر از دیگر مناطق آن است.

به سمت کاخ تابستانی Purple Bamboo Park

برای رفتن به سمت کاخ تابستانی، قایق سوار شوید. این قایق ها صندلی های پلاستیکی داشته و خب بوی طبیعت اطراف جاذبه‌های طبیعت گردی پکن را هم باید به آن اضافه نمود که از تجربه های جدید در سفر خواهند بود. در نزدیکی دروازه جنوبی می توانید به دیدن زندگی مردم محلی پارک بپردازید. در آخر هم که یکی از میراث جهانی یونسکو را خواهید دید.


کاخ تابستانی از طریق پارک بامبوی بنفش

سوار قایق هایی شوید که نیم ساعته گردشگران را به کاخ تابستانی می برند. روی صندلی های کوچک این قایق ها بنشینید و از مناظر اطراف لذت ببرید. مناظر اطراف ابتدا پر از کارخانه های کوچک و محله های نزدیک آب می باشد اما پس از مدتی که گذشت، به طبیعت و مکان هایی دور از ساکنین چینی می رسید. حجم عظیمی از طبیعت سرسبز که چشمان شما را می پوشاند. در طول مسیر از مرداب ها با بامبوهای بنفش و از زیر چندین پل خواهید گذشت. به آرامی روی قایق بنشینید و از منظره لذت ببرید.

باغ هارمونی

در نزدیکی این کاخ، باغ هارمونی لذت قرار گرفته که پیشنهاد می دهیم به دیدن آن در شمال شرقی کاخ بروید.

پارک های کوچک متنوعی را باز درون پارک بزرگتر خواهید دید.

نحوه دسترسی

برای رسیدن به این ناحیه، به ایستگاه مترو کتابخانه ملی بروید. می توانید خط متروی شماره ۴ را سوار شوید. در نهایت به سمت پارک پیاده روی کنید. طی کردن کل این مسیر از دونگژیمن (Dongzhimen) نزدیک به ۳۰ دقیقه زمان می برد.

 • هزینه ورودی به کاخ تابستانی هم ۳۰ یوآن می باشد.


رودخانه لانگ‌کینگ جورج مانند برادر کوچکتر رودخانه لی | Longqing Gorge

از شلوغی پکن و جمعیت زیاد آن خسته شده اید و می خواهید به منطقه ای آرام و طبیعتی محسور کننده بروید؟ پس به سوی رودخانه لانگ‌کینگ جورج با فاصله یک ساعت و نیم رانندگی بروید. مکانی که با قله های صخره ای باریک و صخره هایی در شکلهای مختلف پوشیده شده و شما را به یاد صخره ها و جنگل های جنوب شرقی آسیا و جنگل های گرمسیری می اندازد. این منطقه چنان با طبیعت اطراف دریاچه لی در گویلین شباهت دارد که مردم چین به آن رودخانه لی کوچک می گویند.

 • هزینه ورودی به پارک ۴۰ یوآن است.

مسیر ورودی پارک

ابتدا وارد میدان فرهنگی پارک می شوید. مکانی که هر ساله در زمستان شاهد جشنواره یخ و برف لانگ‌کینگ بوده و جذابیت هایی مانند جشن هاربین (Harbin fest) دارد.


این پارک دارای بازی های گوناگونی است اما مهم ترین ویژگی آن یک پله برقی سرپوشیده دراز به شکل اژدهایی طلایی رنگ است که ۲۵۸ متر طول دارد. درون این اژدها ۶ پله برقی را می توان شمارد که شما را به بالای کوه می برد.

تفریحات این پارک و رودخانه

 • قایق سواری روی رودخانه برای ۱۵ دقیقه با هزینه ۱۰۰ یوآن
 • بازدید از هوای مه آلود و صبح گاهی منطقه قبل از طلوع خورشید
 • بانجی جامپینگ با هزینه ۲۰۰ یوآن
 • زیپ لاین با هزینه ۵۰ یوآن
 • بازدید از بنایی تاریخی مربوط به سال ۱۰۶۵ میلادی به نام بنای الماس
 • کرایه قایق های پارویی ۳ نفره و گردش روی یکی از زیباترین جاذبه‌های طبیعت گردی پکن

نحوه رسیدن به رودخانه لانگ‌کینگ جورج

اتوبوس تندرو ۹۱۹ را از ایستگاه اتوبوس دشنگمن (Deshengmen) سوار شده و پس از گذشتن از ۹ ایستگاه در یانگینگ‌دونگ گوآن پیاده شوید. پس از آن برای رسیدن به این رودخانه باید تاکسی سوار شوید.

حدود ۱ ساعت و ۴۰ دقیقه زمان می برد تا از پکن به رودخانه و طبیعت اطراف آن برسید.


مرداب هانشیکیائو، مکانی برای تماشای پرندگان Hanshiqiao

در شمال شرقی پکن، دریاچه ای قرار دارد که یکی از بهترین طبیعت های اطراف این شهر می باشد و برای تماشای پرندگان مهاجر مکانی مناسب است. جالب اینکه که فرودگاه پایتخت پکن در گذشته در این مکان بوده و هم اکنون به مکانی برای پرندگان هانشیکیائو تبدیل شده است. این مرداب، بزرگترین منطقه آبی در پایتخت چین بوده که منطقه وسیعی را در برگرفته و مکانی در نزدیکی پکن برای گردشگری و تفریح شده است.

این دریاچه، در نزدیکی پکن واقع شده و برای گشت و گذار و طبیعت گردی یک روزه در پکن عالیست.

به این دریاچه بروید، قایقی موتوری کرایه کنید و در اطراف نیزارها و درختان بید مجنون با قایق بچرخید و شاید اردک ها را به پرواز مجبور کنید. می توانید به آرامی در مناطق خشک دریاچه و در لابه لای درختان قدم زده و جوجه های پرندگان تازه از تخم بیرون آمده را در لانه پرندگان نظاره گر باشید.

از دیگر امکانات مرداب هانشیکیائو

از دیگر امکانات مرداب هانشیکیائو امکان کرایه دوچرخه و رکاب زدن در اطراف دریاچه می باشد. اینجا یکی از معروف ترین جاذبه‌های طبیعت گردی پکن بوده که بازدید کننده زیادی ندارد و در نتیجه با ازدحام جمعیت روبرو نخواهید شد. پس هنگام دوچرخه سواری با عابرین تصادف نخواهید کرد و تا جایی که چشم شما کار می کند، تنها طبیعت را مشاهده خواهید کرد. مخصوصا اگر میان هفته وارد این پارک شوید!

جاذبه های پارک و دریاچه هانشیکیائو پکن

به سمت پاویلیون یا سکوی بازدید پرندگان بروید. سالنی با تهویه مطبوع و بسیار بزرگ که ۴ تلسکوپ برای بازدید پرندگان دارد. همچنین از پنجره های سرتاسری برای دید بهتر پوشیده شده است. در اینجا می توانید پرندگانی مانند عقاب، باز، قرقاول و جغد هم ببینید. پرندگانی که در پشت شیشه هایی برای بازدید عموم قرار داده شده اند.

 • در فضای باز بیرون هم اردک وحشی، حواصیل ها و دیگر پرندگان را می توانید تشخیص دهید.

نحوه رسیدن به دریاچه هانشیکیائو

اتوبوس شماره ۹۱۸ را از دونگژیمن (Dongzhimen) سوار شوید (این اتوبوس از ساعت ۰۵:۴۰ صبح تا ۰۷:۳۰ بعد از ظهر حرکت دارد.) و به سمت یانگژن (Yangzhen) بروید. از یانگژن هم تاکسی گرفته تا شما را ۱۰ دقیقه بعد به یکی از خلوت ترین جاذبه‌های طبیعت گردی پکن برساند.

حدود ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه طول می کشد تا از مرکز شهر پکن به اینجا برسید.

این جاذبه ها، تنها بخشی از جاذبه‌های طبیعت گردی پکن می باشند که برای سفرهای یک روزه اطراف پکن و انجام تفریحات و ورزش های آبی مکان هایی بی نظیر هستند.

منبع
الی گشت
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن