کنسول های بازیکنسول و بازی

اجرای بازی های انحصاری پلی استیشن روی کامپیوتر امکان پذیر شد

فیلم سینمایی سرخ پوست

بسیاری از بازی های محبوب در انحصار کنسول ها به ویژه پلی استیشن بوده و غالب گیمرها در رویای بازی عناوین اختصاصی کنسول ها روی رایانه های شخصی خود هستند. حال سونی برای جذب بازی بازها در تصمیمی جدید، امکان اجرای بازی‌های پلی استیشن بر روی کامپیوتر را میسر می سازد.

برخی از راه‌های غیر رسمی از جمله مجازی سازها، امکان اجرای بازی‌های کنسول‌ها بر روی کامپیوترهای شخصی را فراهم می‌کنند که البته مشکلات و نقص‌های بسیاری را به همراه دارند. حالا باخبر شده‌ایم که Sony Interactive Entertainment (SIE) در حال کار بر روی یک طرح به منظور پیاده سازی بازی‌های «پلی استیشن» بر روی کامپیوترهای شخصی است. این اقدام در راستای افزایش محبوبت بازی‌های این پلتفرم مانند Fortnite و Minecraft صورت می‌گیرد.


E0012335e1e7

سونی در نظر دارد تا کار را با عناوین اول شخص و احتمالاً شوتر و جنگی آغاز کند. حالا باید بدانیم که چرا سونی تصمیم به ارائه عناوین اختصاصی برای کامپیوترهای شخصی گرفته است؟ این احتمال وجود دارد که سونی در رقابت با مایکروسافت دست به چنین اقدامی زده است؛ مایکروسافت به تازگی امکان اجرای برخی بازی‌های اختصاصی خود، در سرویس‌هایی مانند GamePass را برای گیمرها فراهم کرده است.


Sony Playstation 4 Pro 0011

از آنجایی که هر دو کمپانی در حال کار بر روی کنسول‌های بازی نسل بعد برای عرضه در سال 2020 هستند، پس بعید است که این پروژه SIE برای پلی استیشن 4 برنامه ریزی شده باشد. با این وجود برخی منابع معتقد هستند که این پروژه برای بازی‌های PS4 و PS5 اجرا شده و احتمالاً تا پایان سال 2019 معرفی خواهد شد. رقابت بین کنسول‌های بازی در اوایل سال 2020 وارد دور تازه‌ای خواهد شد.

منبع
شهر سخت افزار
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن