پیشتازتک پلاسمالی و اقتصادی

ارز دیجیتال دولت چین به زودی آماده خواهد شد

فیلم سینمایی سرخ پوست

یکی از مسئولان بانک خلق چین اعلام کرده است که ارز دیجیتال دولت چین به‌زودی آماده خواهد شد.

با اینکه دولت چین به رمزارزها روی خوش نشان نمی‌دهد، اما از معرفی پول مجازی خود بسیار مسرور است.

ارز دیجیتال دولت چین

بانک خلق چین اعلام کرده است که ارز دیجیتال این کشور، پس از پنج سال تلاش تقریبا آماده شده است؛ اما ردپای رمزارزها را دنبال نمی‌کند و به‌گفته‌ی مو چانگ‌چون، معاون بخش پرداخت بانک خلق چین، ارز دیجیتال دولت چین ساختاری پیچیده‌تر از رمزارزها خواهد داشت.

پایه ارز دیجیتال در دولت چین

ارز دیجیتال مذکور بر بانک خلق چین و سایر بانک‌های تجاری این کشور تکیه خواهد داشت تا به‌خوبی از عهده اقتصاد گسترده و جمعیت عظیم چین برآید. چانگ‌چون اظهار داشت که منابع، استعدادها و نوآوری‌های کسب‌وکارهایی را که در توسعه ارز دیجیتال یادشده با بانک خلق چین همکاری داشته‌اند، با آغوش باز پذیرا خواهد بود.


چانگ‌چون در ادامه گفت :

او بیان کرد که نمونه‌ی اولیه ارز دیجیتال چینی موجود است و تیم تحقیقاتی ارزهای دیجیتال بانک خلق چین، معماری بلاک‌چین را برای آن طراحی کرده‌اند. لازم به ذکر است که ارز دیجیتال دولت چین به‌طور کامل به بلاک‌ چین وابسته نیست؛ فناوری که پایه اصلی رمزارزها را تشکیل می‌دهد. براساس ادعای چانگ‌چون، بلاک‌چین توان عملیاتی لازم برای تراکنش‌های جزئی را ارائه نمی‌دهد.

زمان دقیق آماده‌شدن این ارز دیجیتال هنوز مشخص نشده است.

چرا چین وارد بازار ارز دیجیتال شد؟

چین برای عرضه‌ی هرچه زودتر فرمت پولی جدید خود انگیزه‌ی بالایی دارد. این کشور به‌دلیل تبدیل پول معمولی به رمزارز توسط دلالان، بی‌نظمی‌هایی را تجربه کرده است؛ اما رویکرد جدید شاید ثبات را به بازار ارزهای دیجیتال برگرداند. از طرفی، تمایل دولت چین برای داشتن ارز دیجیتال تحت کنترل خود، عجیب نخواهد بود.

مقامات چین برای رهایی از وابستگی به فناوری‌های خارجی، سال‌ها زمان صرف کرده‌اند و این اقدام، قدم معقول دیگر در این راستا خواهد بود.

منبع
زومیت
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن