آموزشآموزش تلفن همراه / تبلت

چگونه می توانیم ایمیل موقت / یکبار مصرف بسازیم ؟

فیلم سینمایی سرخ پوست

 ایمیل موقت چیست ؟

 ایمیل موقت و یا یکبار مصرف نوعی آدرس ایمیل است که برای یک زمان مشخص و موقت به شما تعلق دارد که در طول این مدت امکان دریافت ایمیل را دارد و پس از آن پاک می شود. ایمیل موقت یک راهکار مناسب برای در امان ماندن از دریافت ایمیل های تبلیغاتی و هرزنامه ها می باشد پس در صورتیکه نگران استفاده تبلیغاتی از آدرس ایمیل خود هستید، پیشنهاد ما استفاده از سرویس ایمیل موقت است.

یکی از بهترین راه حل ها برای متوقف کردن ایمیل های اسپم ،ساختن ایمیل یکبار مصرف یا موقت است. سرویس هایی مانند آمازون، Hulu و نتفلیکس در بازه ای کوتاه، خدماتشان را به صورت رایگان در اختیار کاربر قرار می دهند. شما با ساخت ایمیل یکبار مصرف می توانید برای چندین بار از این سرویس ها استفاده کنید.

راه های مختلفی را برای آموزش ساخت ایمیل موقت، به شما پیشنهاد می کنیم.

  • استفاده از راه حل شخصی سازی شده جیمیل

در آموزش ساخت ایمیل موقت اولین مورد مربوط به سرویس جیمیل است. با توجه به اینکه گوگل سرویس ایمیل یکبار مصرف را پوشش نمی دهد اما قابلیتی دارد که می توانید ایمیلی را شخصی سازی کرده تا پس از اتمام نیاز به آن، ایمیل ساخته شده را دور بیاندازید. اگر قابلیت های گوگل راه حلی برای این مشکل ندارند، می توانید از ابزار زیر استفاده کنید:

زمانی که از شماتقاضا ارسال ایمیل برای یک سرویس خاص می شود اماشما قصد ندارید که ایمیل شخصی خود را معرفی کنید، آن را به همان شکل معمولی بنویسید و در پایان آن یک علامت خاص را به ایمیل اضافه کنید. در این مثال ما از ایمیل +unwantedemail.gmail.com استفاده کرده ایم (به علامت بعلاوه نیازی نیست اما برای نمایان شدن بهتر موضوع به ما کمک می کند). از این به بعد و از این طریق هنگامی که به شما ایمیلی از طرف سرویس یا شرکتی ارسال می شود، آن علامت اضافه شده با آن همراه خواهد بود.

ایمیل هایی که به آن آدرس ارسال می شوند مانند سایر ایمیل ها در پوشه inbox ذخیره می شوند درحالی که آن علامت خاص با آن ها و در انتهای آدرس ایمیل، همراه خواهد بود و آن ایمیل ها به راحتیاین قابلیت را دارندکه حذف و یا بلاک شوند.

هنگامی که عملیات دریافت ایمیل از آن آدرس مخصوص به پایان رسید، می توانید از فیلترهایی که در جیمیل قرار دارد استفاده کنید تا بطور خودکار هر ایمیلی که از آن آدرس دریافت می شود را حذف کند. برای انجام دادن این عمل، برچسب مخصوص خود را در قسمت جستجوگر بالای inbox پیدا کنید و روی ستون سمت راست کلیک کنید، سپس آن برچسب را در قسمت From فیلتر قرار دهید و روی Create filter with this search کلیک کنید.

در صفحه نمایش داده شده، گزینه Delete it را تیک بزنید و روی Create filter کلیک کنید. دیگر ایمیلی را با آن آدرس خاص دریافت نخواهید کرد.

 سرویس های ساخت ایمیل موقت

  • نحوه ساختن ایمیل گسترش پذیر پرسرعت با استفاده از Burner Mail

اگر به فکر ساخت  ایمیل از سرویس های مختلف برای تست هستید بهتر است از گسترش دهنده ایمیل که وظیفه ساختن ایمیل های موقت را با سرعت بالا و به روش آسان دارد را استفاده کنید. برای انجام این کار، گسترش دهنده ایمیل BurnerMail بهترین گزینه می باشد. همچنین می توانید خودتان یکی یکی سرویس های مختلف را آزمایش کرده و در آن ها ایمیل ایجاد کنید اما این گسترش دهنده می تواندسرعت بهتری به کار شما بدهد.

وبسایت Burnermailرا بازکرده و گزینه Install Burner را کلیک کنید.  علامت Burnermail در قسمت سمت راست بالای مرورگر ایجاد میشود و هم چنین سرویسی که در وب بدنبال آن بودید، فعال میشود. ممکن است برای انجام این پروسه لازم باشد تا وارد حساب کاربری گوگل خود نیز شوید.

زمانیکه با فرم ایجاد ایمیل روبه رو می شوید و آن را پر می کنید، آیکون Burnermail و یک ایمیل یکبار مصرف را خواهید دید که بطور خودکار برای شما تولید شده است. آن را انتخاب کنید تا ایمیل یکبار مصرف ایجاد شود. آن ایمیل، ایمیل های دریافتی را تا جایی که یخواهید به حساب جیمیل شما forward می کند اما توجه کنید تا اطلاعات شخصی ایمیل خود را حفظ کنید

اگر ایمیل هایی بدست شما می رسد که قصد دریافتشان را ندارید ویا ایمیل های اسپم را دریافت می کنید ، علامت Burn email را انتخاب کنید تا تمامی آدرس های ایمیلی که ایجاد کرده اید را ببینید. با گزینه on/off مواجه میشوید که وظیفه مسدود کردن فرستنده یا Block sender را دارد. با خاموش کردن آن، آدرس ایمیل ذکر شده در سوال غیرفعال شده و تمامی ایمیل ها مسدود می شود. می توانید آن را در صورت نیاز دوباره فعال کنید. اگر ایمیل های اسپم دریافت می کنید که بلااستفاده هستند، می توانید گزینه X را که در سمت راست Block Sender است، انتخاب کنید تا بتوانید یک آدرس خاص را مسدود کنید. این قابلیت توانایی بلاک کردن بیست آدرس را بطور همزمان را دارد.

همچنین می توانید با استفاده از ایمیل یکبار مصرف ایجاد شده، بطور خودکار به ایمیل ها پاسخ دهید.

اگراستفاده روش های مذکور برایتان دشوار است، می توانید از Mailinator استفاده کنید که به شما اجازه می دهد تا ایمیلی را که می خواهید ایجاد کرده تا خود این برنامه ساعاتی پس از استفاده آن ها را از بین ببرد. می توانید ایمیل ها را فقط به مدت ده دقیقه ایجاد کرده تا پس از ده دقیقه، تمامی ایمیل ها از بین برود.همچنین می توانید خودتان بصورت دستی نیز این کار را انجام دهید.

منبع
کلیک
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن