آموزشآموزش کامپیوتر

حل مشکل خراب شدن Recycle bin

فیلم سینمایی سرخ پوست

ممکن است Recycle Bin ویندوز شما corrupted یا خراب شده باشد و هنگام استفاده از آن با مشکلاتی مواجه شوید.

Recycle Bin ممکن است فایل ها و فولدرهایی که از Explorer سیستم حذف شده باشند را نشان ندهد یا شاید نتوانید فایل ها در سطل زباله حذف کرده و آن را خالی کنید. در حقسقت شاید خطای Access Denied یا عدم دسترسی را هم دریافت کنید یا حتی پیغام خراب شدن Recycle Bin به شما نمایش داده شود.

در چنین وضعیتی شما ممکن است نیاز به تعمیر و یا Reset کردن Recycle Bin دارید.

Recycle Bin is corrupted

هر درایو یا پارتیشن ای در ویندوز دارای یک پوشه مخفی و محافظت شده(protected system folder) به نام $ Recycle.bin دارد. اگر اقدام به Show کردن فولدهای hidden در ویندوز کنید می توانید این فولدر را مشاهده کنید و همانطور هم که می دانید شما چنانچه هر فایل یا فولدری را از سیستم ویندوزی خود Delete کنید(مگر آنکه Shift + Delete کرده باشید) به Recycle Bin انتقال داده خواهد شد. اما ممکن است Recycle Bin سیستم شما corrupted یا خراب شده باشد و مجبور باشید که آن را تعمیر و یا Reset کنید.

اگر شما اقدام به تعمیر و یا Reset کردن Recycle Bin در ویندوز خود کنید، فولدر Recycle Bin از سیستم شما حذف خواهد شد و ویندوز به طور خودکار یک پوشه $ Recycle.bin جدید ایجاد می کند. البته این ویژگی جدید نیست و حداقل از زمان ویندوز XP در ساختار مایکروسافت ویندوز وجود دارد.
برای باز کردن Command Prompt کلیدهای ترکیبی Windows key + R را همزمان از کیبورد خود فشار دهید تا پنجره Run نمایش داده شود و سپس عبارت Cmd را در آن تایپ و Enter کنید.

سپس دستور زیر را در Command Prompt ویندوز وارد کرده و Enter کنید.
rd /s /q C:$Recycle.bin

این فرمان پوشه $ Recycle.bin موجود در درایو C را Reset می کند. شما می بایست این کار را برای هر پارتیشن موجود در هارد دیسک خود انجام دهید. هنگامی که این کار را انجام می دهید، پوشه Recycle Bin و تمام فایل ها و پوشه های موجود در آن حذف خواهند شد و هنگامی که کامپیوتر خود را Restart کردید ویندوز یک Recycle Bin جدید را برای شما ایجاد می کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن