بازی و اپلیکیشن

بهترین برنامه‌های مخصوص مدرسه (و اغلب رایگان) جهت کمک در دروس و کلاس

طبیعتا مدرسه قرار است که شما را به چالش بکشد – تا شما را به مرزهای درک جهان هستی هدایت کند و در راستای توانمندسازی‌تان اقدام نماید. قرار نیست آن طور که به نظر می‌آید سفر آسانی باشد، اما خوشبختانه، راه‌هایی هست تا این مسیر را کمی آسان‌تر نماید. در این نوشتار به معرفی بهترین برنامه‌های مخصوص مدرسه می پردازیم.

خوشبختانه، از زمانی که بسیاری از اعضای تیم Engadget به مدرسه رفتند، تغییرات زیادی رخ داده‌است. برای کمک بیشتر، چند برنامه در اینجا گردآوری کرده‌ایم که به ویژه زمان‌هایی را که به مدت‌ طولانی به آموزش اختصاص می‌دهید، مفید واقع شود. (به ما اعتماد کنید، ممکن است روزی دلتنگشان شوید) ولی نگران نباشید: هر یک از این برنامه‌های کاربردی زیر برای آی‌اواس و اندروید در دسترس است، به همین خاطر برای هرکسی قابل استفاده است.

StudyBlue

من شدیدا معتقدم که کار با فلش کارت‌ها یکی از بهترین راه‌ها برای به خاطر سپردن چیزها در حافظه است، اما تعداد زیادی از آن‌ها احتمالا برای محیط اطراف یا نظم و ترتیب اتاقتان جالب نیست. اینجاست که StudyBlue وارد عمل می‌شود: می‌توانید از آن در درست کردن دسته کارت‌های سفارشی برای کلاس‌های خاص استفاده کنید. مهم‌تر اینکه، از شما خواسته می‌شود که مدرسه و دوره‌های آموزش را پس از ثبت‌نام در برنامه انتخاب کنید – هم‌چنین می‌توانید به دسته‌های فلش کارت دیگر دانشجویان که دوره مشابه شما را تمام کردند یا در حال گذراندن هستند، دسترسی داشته باشید.

در حال حاضر، افراد همیشه اولویت‌های یکسانی در پر کردن اطلاعات دسته‌های فلش کارت ندارند، بنابراین ممکن است که قادر به مطالعه موثر با دسته کارت‌های نفر دیگر نباشید. نگران نباش. بررسی دسته کارت‌های دیگر دانش آموزان می‌تواند راه خوبی برای اطمینان از محتوای مورد نظرتان باشد که دنبالش می‌گشتید – حتی چیزهایی که ممکن است اولین بار فراموش کرده باشید.

Photomath

برخی افراد اذهان تیز و ریاضی‌طوری دارند و می‌توانند به صورت شهودی روابط پیچیده بین اعداد را درک کنند. بقیه، خب، خیلی تو این رابطه خوب نیستند. اگر در دسته‌ی دوم افراد هستید، Photomath ممکن است کمک‌کننده خوبی باشد. هنگامی که آن را نصب کردید، تمام کاری که باید انجام دهید، گرفتن عکس از معادله‌ی ریاضی است که شما را دچار دردسر کرده است: مهم نیست که پرینت‌شده باشد یا دست‌نویس. پس از آن Photomath به حل مساله‌تان پرداخته و راهنمای گام‌به‌گام برای حل این مساله را فراهم می‌کند.

بدیهی است که قسمت آخر، بخشی است که Photomath را انقدر توانمند نشان می‌دهد: احساس گیجی و اینکه ندانید از کجا حل مسئله را شروع کنید، برطرف می‌کند. (آدم‌های کم‌تر وسواسی میانتان ممکن است متوجه شده باشند که می‌تواند برای تقلب در تکالیف مفید باشد، که ما از آن چشم‌پوشی کنیم) نیازی نیست که تمام مسیر را از ابتدا تا انتها دنبال کنید، اگر تنها دنبال نکته بخصوصی در حل مسئله می‌گردید. ممکن است به یک نقطه‌ی زمانی از تحصیلاتتون برسید که دیگر نیازی نباشد تا نگران کلاس‌های ریاضی باشید، اما تا آن زمان که فرابرسد، Photomath کمی ترسناکی دروس را کم‌تر می کند.

Otter

ببینید، همه‌ی ما این لحظات را تجربه کردیم: چیزهای مهمی در سخنرانی در حال رخ دادن است، اما طول می‌کشد تا آن نسخه برداری کنیم. اگرچه توصیه نمی‌کنیم که این کار را در تمام سخنرانی انجام دهید، اما برنامه ضبط‌ Otter می‌تواند در شرایطی مانند فوق به طور قابل‌توجهی مفید واقع گردد. فقط دکمه ضبط را در گوشی خود فشار داده و اجازه دهید Otter از هوش مصنوعی استفاده کند تا به طور خودکار هر چیزی را توسط استادتان گفته می‌شود، به صورت خودکار رونویسی کند. (نیازی به گفتن نیست ولی اگر قصد چنین کاری را دارید باید نزدیک فرد گوینده باشید.)

هوش مصنوعی Otter همیشه کامل و عالی نیست، اما به طور کلی به هدف موردنظر نزدیک بوده و ویرایش را بعد از آن آسان می‌کند. نتیجه نهایی: شگفت آن‌که یادداشت‌های فرمت‌بندی شده‌ی بسیار خوبی، در اوقات فراغتتان برای مطالعه آماده شده است. ضرری ندارد که Otter در شیوه‌های دیگر نیز دارای هوش بالایی است. این برنامه از طریق هوش مصنوعی خود می تواند با استفاده از کلمات کلیدی متعدد جمله را پیشبینی کرده و تشخیص می‌دهد که اگر شخص دیگری غیر از گوینده در حال صحبت می‌باشد (مثلا اگر کسی حین صحبت سوالی را مطرح کند) تا از این طریق به بهترین شیوه‌ی ممکن متن را رونویسی کند. بهترین قسمت ماجرا: قسمت رایگان برنامه‌ی Otter، امکان استفاده رایگان به مدت ۱۰ ساعت را فراهم می‌کند. هوشمندانه از آن استفاده کنید و ممکن است دیگر نیاز به پرداخت پول مازاد ماهیانه نباشید.

Office Lens

ویژگی بسیار مفیدی که در رابطه با کلاس‌های آموزشی وجود دارد و اغلب نادیده گرفته می‌شود: مدیریت اسناد. چند هفته در مدرسه بگذرانید و خدا می‌دانید چه مقدار برگه، برنامه‌های درسی، راهنمای مطالعه و غیره به شما ارائه می‌گردد. می‌توانید از کمد برای کمک استفاده کنید، یا با برنامه Office Lens  مایکروسافت، شروع به کار کنید.

برنامه‌های اسکن فایل زیادی برای گوشی‌های هوشمند وجود دارد، اما Office Lens  به طور ویژه‌ای در اسکن لبه‌های کاغذ خوب عمل کرده، تا مدارک به درست‌ترین شیوه‌ی ممکن کپی‌برداری شوند. هم‌چنین زمانی که تمام صفحات را اسکن کردید، برنامه می‌تواند به سرعت آن‌ها را تبدیل به PDF ها، Word documents و حتی فایل‌های پاورپوینت ‌کند تا هروقت به آن نیاز داشتید رجوع کنید. توصیه: بررسی اسکن‌های انجام شده در گوشی آسان است، اما برای استفاده کامل قابلیت‌های برنامه، بهتر است که یک حساب کاربری Microsoft OneDrive ایجاد کرده تا هرزمان که نیاز داشتید توسط هر تلفن همراهی به آن دسترسی پیدا کنید.

Khan Academy

قبول دارم، می‌دانم: گاهی اوقات آخرین کاری که دوست دارید انجام بدهید، بیش از اندازه گذاشتن زمان در کلاس‌های درسی است. اگر دوست دارید در مبحثی خبره شوید، گشتی به Khan Academy بزنید. برای دانشجویان غیر حرفه‌ای، Khan Academy صدها دوره رایگان، از تاریخ جهان گرفته تا بیولوژی و آمار، ارائه می‌دهد.

قسمتی از دوره‌ها برای رده‌های پایین‌تر و افراد مبتدی‌تر تهیه دیده شده، اما منابع زیادی در این وب‌گاه وجود دارد که افراد می‌توانند با موضوعات پیشرفته‌تری دست و پنجه نرم کنند. (به این معنی است که می‌خواهید وقت فوق‌برنامه‌ای را به آن اختصاص دهید.) توجه داشته باشید که Khan Academy مجموعه دوره‌های پیشرفته‌ای را در رابطه با حرفه‌های مرتبط با رشته‌های دانشگاهی تهیه دیده است. به فارغ التحصیلی پس از مدرسه و دانشگاه فکر می‌کنی؟ یا شاید در آینده می‌خواهی در حقوق فعالیت کنی؟ هیچ نگرانی وجود ندارد: این سرویس هم‌چنین دوره‌هایی را پیشنهاد می‌دهد تا به شما در شرکت آزمون‌هایی مثل LSAT, GMAT, MCAT و غیره کمک کند.

Trello

Trello فقط ابزاری برای دانش آموزان نیست، اما رویکردی ساده و راحت دارد که می‌تواند کمک بزرگی در رابطه با کار و مدیریت پروژه باشد. (Engadget از آن برای جمع‌آوری خبرهای روزانه کمک می‌گیرد) بزرگ‌ترین توانایی این سرویس در انعطاف‌پذیری آن با رویکردهای مختلف جهت مدیریت کارتان ‌می‌باشد. ترجیح می‌دهید به تصویر بزرگ نگاه کنید؟ به راحتی می‌توانید دوره‌هایی را که برای اهداف اصلی یا ساخت برنامه هفتگی نیاز دارید را مشخص کنید.

اگر شما از افرادی هستید که دوست دارید در زمینه کاربردی کار کنید، می‌توانید برای همه کلاس‌های خود تخته‌ای ایجاد کرده و کارت‌هایی را برای تکالیف شخصی اضافه کنید. از آنجا می‌توانید اسناد، پیوندها و هر چیز کاربردی در دیگر زمینه‌ها را به آن ضمیمه کنید. در ابتدا کمی طول خواهد کشید تا آن طور که می‌خواهید کارها را پیش ببرید ولی بعد از مدتی کار با Trello ، به ابزاری اساسی در موفقیت تحصیلی‌تان برای نگه داشتن تمام اطلاعاتتان تبدیل می‌شود. طبیعتا، می‌توانید از آن برای پروژه‌های دیگر نیز استفاده کنید: وقتی زمان شروع دیدن آپارتمان‌ها می‌رسد، Trello ابزار بسیار ارزشمندی به حساب می‌آمد تا لیستی طولانی برای مکان‌های نیاز به بازدید را فرم بندی کند.

منبع
The best (and mostly free) apps to help you keep up in class
برچسب ها
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن