آموزش بازیکنسول و بازی

13 ترفند مفید برای زنده ماندن در محیط آخرالزمانی Days Gone

فیلم سینمایی سرخ پوست

بازی Days Gone، از همان ابتدا به شما گوش زد می کند به محیط ناامن و پر مخاطره ای قدم نهاده اید و هر حرکت نابجا ممکن است برایتان گران تمام شود. اما این دنیای آخرزمانی به کام دارو دسته یاغی‌ سرکش، فرقه‌های خونخوار و صد البته فریکرزهای درنده است. بازی هیچ دوست ندارد در مورد ویژگی‌های پیشرفته گیم‌پلی حرف بزند و این موضوع قطعا سوالات زیادی برایتان ایجاد می‌کند که سعی داریم در این مطلب به سراغشان برویم و از چیزهایی صحبت کنیم که خود بازی حاضر به گفتن آن‌ها نیست.

آپگرید سرعت موتورسیکلت


DaysGoneStartingTips SF 041719 2 Mp4 1556147538923.mp4.00 00 28 12.Still002 1

پیش از هر چیز باید این را در نظر بگیرید که Days Gone دنیای باز و بزرگی دارد. در نتیجه وقت زیادی را باید روی موتور بگذرانید. خب پس قطعا این سوال به ذهنتان خطور می‌کند که چرا وقت ارزشمند کمتری را صرف رسیدن از نقطه الف به نقطه ب نکنیم؟ به همین خاطر، در همان اوایل بازی به Copeland’s Camp بروید و سرعت موتور خود را ارتقا دهید. دریافت اولین آپگرید سرعت برای موتور سیکلت دیکن شاید تاثیر چندان زیادی نداشته باشد اما به هر حال کمی باعث صرفه جویی در زمان سفرها می‌شود.

افزایش ظرفیت باک بنزین موتور


Quick save whenever you’re near your bike

به این طرف و آن طرف دویدن برای یافتن چند لیتر بنزین یکی از خسته کننده‌ترین کارهایی است که Days Gone مدام مجبورتان می‌کند انجام دهید. پس بیایید با افزایش ظرفیت باک موتور سیکلت دیکن، خودتان را همان اول بازی از شر این کار خسته کننده نجات دهید. با این کار میزان مصرف بنزین نسبت به مسافتی که مجورید در دنیای بازی سفر کنید، به شدت کاهش می‌یابد و کمتر درد سر پیدا کردن سوخت به گردنتان خواهد افتاد.

توجه به مینی مپ


2

خب حالا که داریم به کرات در مورد تمام شدن سوخت موتور سیکلت در Days Gone صحبت می‌کنیم، بد نیست به این هم اشاره کنم که مینی‌مپ بازی در این خصوص دوست شماست. پیدا کردن سوخت در بازی کار چندان آسانی نیست و باید آنقدر مناطق مختلف بازی را زیر و رو کنید تا یک گالن بنزین به دستتان برسد. با این حال، اگر همیشه گوشه چشمی به مینی‌مپ بازی داشته باشید، حتما آیکون پمپ بنزین را بارها در آن خواهید دید. در چنین شرایطی شانستان زده و می‌توانید با کج کردن مسیر خود به سمت پمپ بنزین‌ها باک موتورتان را پر کنید.

به یاد داشته باشید موتوراتان را می توانید راه ببرید


Tips and Tricks That Days Gone

زمانی که موتورتان خاموش است، این را در نظر داشته باشید که می‌توانید با استفاده از آنالوگ سمت چپ و بدون روشن کردنش هم آن را راه ببرید. این موضوع در مواقعی که می‌خواهید بدون سر و صدا وارد شهرهای متروک بازی شوید، خیلی به کار می‌آید. البته اگر بنزین تمام کنید یا مجبور به تعمیر موتورتان باشید، این ویژگی تنها راهکاری است که به واسطه آن می‌توانید موتور خود را حرکت دهید.

محموله های دزدی را به چه کسی تحویل دهیم ؟


Work out which attribute to boost with NERO injectors

در یکی از همان ابتدایی‌ترین مراحل Days Gone با دزد مواد مخدری به نام لئون رو به رو خواهید شد که یک محموله نسبتا کوچک را از کمپ دوستانتان به غارت برده. زمانی که ماموریت لئون را به پایان برسانید، سرنوشت این محموله در دست شما قرار می‌گیرد و می‌توانید انتخاب کنید که آن را به چه کسی تحویل دهید. در این جا، بازی شما را بر سر یک دو راهی می‌گذارد و به شما اجازه این انتخاب را می‌دهد که بسته مذکور را به دست کوپلند برسانید یا تاکر. اگر نظر من را بخواهید به شما می‌گویم که آن را به کوپلند بدهید. چراکه در کمپ کوپلند آپگریدهای حیاتی خاصی برای موتور سیکلت وجود دارد که در اوایل بازی به آن‌ها احتیاج دارید. این در حالیست که اگر محموله را به تاکر بدهید، تنها مجوز خرید چند سلاح نسبتا ساده را پیدا خواهید کرد که خیلی کاربرد چندان زیادی در اوایل بازی ندارند.

یافتن ماشین های ارزشمند


به آژیر ضدسرقت خودروها

ایستادن و از موتور پیداه شدن برای اینکه ببینید درون صندوق عقب یا زیر کاپوت یک ماشین چیزی برای لوت کردن وجود دارد یا نه، یکی از کارهایی است که Days Gone را رفته رفته خسته کننده می‌کند. چراکه در همه ماشین‌ها همیشه چیز خاصی برای پیدا کردن وجود ندارد و اگر بخواهید هر لحظه برای انجام این کار تکراری بایستید، بعد از مدتی عصبی خواهید شد. با این حال، یک نکته در مورد ماشین‌های موجود در محیط بازی وجود دارد که اگر به آن توجه کنید می‌فهمید که کدام خودرو از ارزش پیاده شدن از موتور را دارد و برای کدام یک حتی نباید لحظه‌ای وقت تلف کرد. اگر بخواهم کلی صحبت کنم باید بگویم ماشین‌هایی که درب کاپوت یا صندوق عقبشان نیمه باز است ارزش لوت ندارند و تنها برای خودروهایی وقت بگذارید که درب صندوق عقب و کاپوتشان کیپ تا کیپ بسته است.

سلاح های پیدا شده قابل حفظ است ؟


10

اگر از فروشندگانی که در بازی با آن‌ها ملاقات می‌کنید اسلحه بخرید، آن سلاح تا آخر بازی از آن شما خواهد بود. با این حال، این قضیه در مورد سلاح‌هایی که جهان بازی به دستتان می‌رساند فرق می‌کند. Days Gone در این مورد عملکرد بی‌رحمانه‌ای دارد و هر چقدر هم که سلاح‌های باد آورده‌تان را دوست داشته باشید، در هر صورت باید با آن خداحافظی کنید. پس وقت خودتان را بی جهت بابت این موضوع تلف نکنید و اگر از سلاحی خوشتان می‌آید برای خریدش اقدام کنید. با این کار، حتی اگر سلاح خریداری شده را در جریان نبردها از دست بدهید، هر موقع به Safe Houseهای بازی برگردید دوباره می‌توانید اسلحه مورد علاقه‌تان را در دستت بگیرید.

از کار انداختن بلندگوهای نرو سایت‌ها


Cut down/shoot off all NERO Checkpoint speakers before turning on the power

هر نرو سایت پر شده از بلندگوهایی که باید پیش از روشن کردن ژنراتورهای برق MMU آن‌ها را غیرفعال کنید. در غیر این صورت، آن‌ها فعال می‌شوند و ظرف چند ثانیه خودتان را می‌بینید که وسط فریکرها گیر افتاده‌ و هیچ راه فراری ندارید. به همین خاطر همین که وارد محوطه نرو سایت‌ها شدید، سیم‌هایی که روی زمین پراکنده شده‌اند را دنبال کنید تا به بلندگوها برسید. سپس وقتی که نزدیکشان شدید، کلید مربع را بفشارید تا دیکن کار خودش را شروع کند. البته اگر بلندگوها دور از دسترس هستند یا حال نزدیک شدن به آن‌ها را ندارید، به سمتشان شلیک کنید تا از کار بیفتند.

انداختن نور چراغ قوه در چشم فریکرها


Your flashlight will attract enemies

اگر در تاریکی شب نور چراغ قوه را در چشم فریکرها بیندازید، آن‌ها مجبور می‌شوند چشمشان را بپوشانند و با این کار، کمی زمان حمله ور شدنشان به تعویق می‌افتد. البته استفاده مداوم از این سیستم، استراتژی خوبی برای دفاع از خود نیست. چراکه در هر صورت آن‌ها بالاخره به سمتتان حمله‌ می‌کنند.

معنای علامت‌ سوال‌های نمایش داده شده در مینی‌مپ


Days Gone tips

نمایش علامت سوال‌ها در مینی‌مپ بازی، نشان دهنده شکل گیری یک اتفاق تصادفی در نزدیکی شماست. به سمتشان که حرکت کنید، احتمالا افرادی را می‌بینید که یا با فریکرزها درگیرند یا ماشینشان توسط آن‌ها محاصره شده‌. نجات دادن این افراد برای شما مزایای خاص خودش را دارد. می‌توانید آن‌ها را پس از نجات دادن به کمپ‌های مورد نظر خودتان بفرستید و در ازای این کار پاداش‌های متفاوتی دریافت کنید. البته به این هم توجه داشته باشید که تمام این اتفاقات تصادفی، خیلی هم تصادفی نیستند. در اصل برخی از آن‌ها تله‌هایی هستند که توسط گروه‌های مختلف ایجاد شده‌اند و ورود به محوطه آن‌ها عواقب سختی برایتان خواهد داشت.

توجه به آژیر ضدسرقت خودروها


Tips Days Gone

اگر قصد باز کردن کاپوت یک خودرو را داشتید حتما قبل از دست به کار شدن، نگاهی به داشبورد آن بیندازید. اگر دیدید که جلوی داشبورد آن خودرو یک چراغ قرمز رنگ کوچک چشمک می‌زند همان جا دست نگه دارید. چراکه آن خودرو دارای سیستم ضدسرقت است و اگر در کاپوت را باز کنید سریعا صدای آژیر آن، همه جا را پر می‌کند و فریکرها را روی سرتان خراب می‌کند. در جنین شرایطی باید سریع باشید و به سرعت برای باز کردن موتور ماشین اقدام کنید تا صدای آژیر قطع شود. نکته جالب اینکه از این ویژگی می‌توانید به نفع خودتان استفاده کنید و با پرتاب یک سنگ به سمت این ماشین‌ها، جهت حرکت فریکرهای نزدیک به خودتان را تغییر دهید.

نگهداری همیشگی مقداری اوراقی


5

با اوراق‌های (Scraps) استخراج شده از لوازم مختلف می‌توانید اسلحه‌های سرد خود را ترمیم کنید. البته این بدان معنا نیست که باید تمام قطعات اوراقی خود را برای ترمیم سلاح‌هایتان صرف کنید. نکته اینجاست که برای تعمیر موتورتان هم نیازمند این اوراق‌ها هستید. این یعنی اگر در طول انجام یکی از مراحل موتورتان به مشکل بخورد و اوراق کافی برای تعمیرش نداشته باشید، قطعا با مشکل بزرگی رو به رو خواهید شد که برطرف کردن آن زمان زیادی از شما می‌گیرد. پس همیشه کمی قطعه اوراقی همراه خودتان داشته باشید تا به دردسر نیفتید.

چطور سریع‌تر سوار موتور شویم؟


Fast travel between discovered NERO

شاید ندانید اما با دویدن به سمت موتور سیکلت دیکن، این اجازه به شما داده می‌شود که سریع‌تر از حالت عادی سوار آن شوید.

منبع
ویجیاتو
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. شاید بازی اولش سخت به نظر برسه ولی چون ماموریت ای بازی روند قالبا تکراری داره ریتم بازی رو میشه زود یاد گرفت؛ بازی کمی ساده میشه ولی خوب با دونستن ترفندای بازی میتونید سرعت ساده شدن بازی رو تندتر کنید. این نکته هام میتونه مفید باشه:https://www.gamesradar.com/days-gone-tips/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن