کنسول و بازی

آینده بازی ها در گرو سازگاری با فناوری Ray tracing

فیلم سینمایی سرخ پوست

انویدیا با فناوری جدید خود در تلاش است Ray Tracing را به عنوان آینده گیمینگ به کار بگیرد. در هر حال فعلا می توانید بدون داشتن این فناوری هم به بازی بپردازید ولی خبر بد اینکه ممکن است در چند سال آینده بدون این تکنولوژی نتوانید عناوین مطرح دنیای گیم را انجام دهید.

به گفته پروفسور مورگان مک گویر، استاد علوم کامپیوتر و از کارکنان انویدیا، در سال 2023 میلادی اولین بازی AAA که بر روی کارت‌های گرافیک غیر Ray Tracing قابل اجرا نیستند از راه می‌رسد. مک گویر می‌گوید او معتقد است سال 2024 میلادی یک سیستم کاملاً ترکیبی Ray Tracing-Rasterizing در بازی‌های ویدئویی بکار گرفته خواهد شد. چنین سیستمی سرانجام Ray Tracing واقعاً پیشرفته را به بازی‌ها می‌آورد.


Gear Ray Tracing

مک گویر پیش بینی کرده این راهکار هیبریدی تا سال 2034 که یک راهکار یا سیستم واقعاً Path Tracing از راه برسد، در بازی‌ها دوام بیاورد. به عبارتی دیگر؛  اگر همه چیز خوب پیش برود، در سال 2035 میلادی شاهد عناوین AAA با Path Tracing کامل خواهم بود.

Maxresdefault (1)
Maxresdefault

حال باید منتظر ماند و دید سال 2023 میلادی داشتن یک کارت گرافیک با پشتیبانی از Ray Tracing واقعاً اجباری می‌شود یا نه. البته می دانیم تا آن زمان نسل بعدی هر دو کنسول‌های ایکس باکس و پلی استیشن با پشتیبانی از Ray Tracing از راه می‌رسند، بنابراین شاید چندان هم غیرمنتظره نباشد.

منبع
شهر سخت افزار
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن