آموزشآموزش تلفن همراه / تبلت

بک آپ از whatsapp در Google Drive

فیلم سینمایی سرخ پوست

اگر در پیامرسانی مثل Whatsapp، پیام هایی دارید که برای شما بودنشان مهم است و هر روز هم تعداد این پیام ها از جانب مخاطبان بیشتر و بیشتر می شود، می توانید از آنها در Google Drive بک آپ بگیرید.

چرا که پیامرسان Whatsapp دارای گزینه داخلی برای پشتیبان گیری از کل تاریخچه چت به Google Drive می باشد. پس در این شما خواهید آموخت که چطور از پیام های Whatsapp، بک آپ بگیرید.

Whatsapp یک جایگزین پیام رسانی بسیار ارزان برای اس ام اس است. بخوبی از این موضوع اطلاع دارید که می توانید تصاویر، ویدئو و صدا را از طریق whatsapp ارسال یا دریافت کنید. شما می توانید برنامه واتساپ را برای آندروید، iOS وwindows phone نیز داشته باشید.

شما که نمی دانید چه زمانی قرار است حافظه گوشیتان خراب شود شاید گوشیتان به سرقت برود و یا اصلا خراب شود به طوری که اصلا روشن هم نشود و شما در شرایطی مجبور شوید دستگاه تلفن همراه خود را فرمت کنید. اگر پیام های whatsapp خود را ذخیره نکنید، وقتی دستگاه شما فرمت می شود همه آنها را از دست می دهید. بنابراین یک عمل خوب برای ذخیره پیام های whatsapp شما Google drive است. وقتی از whatsapp اقدام به تهیه نسخه پشتیبان می کنید، زمانی که whatsapp را دوباره نصب کنید، به راحتی می توانید اطلاعات را در برنامه whatsapp برگردانید و حتی بک آپ را در یک تلفن همراه دیگر ارسال کنید.

خب، برای اینکار برنامه whatsapp را اجرا کنید. پس از اجرای برنامه، از گوشه بالا و در سمت راست روی دکمه … کلیک کنید(لمس کنید) و از منوی ظاهر شده باید Settings را انتخاب نمایید.

بک آپ از whatsapp در Google Drive

سپس در پنجره ظاهر شده، روی chat and calls یا در ورژن های جدیدتر روی Chats کلیک کنید.

بک آپ از whatsapp در Google Drive

حالا مطابق تصویر زیر، از بین گزینه های موجود باید chat backup را انتخاب کنید.

بک آپ از whatsapp در Google Drive

اکنون گزینه Backup را مشاهده خواهید کرد. قبل از اینکه دکمه Backup را کلیک کنید، شما باید حساب جیمیل خود را انتخاب کنید. حساب کاربری را در تنظیمات Google Drive انتخاب کنید. حساب مورد نظری را که انتخاب کردید(ممکن است از چندین اکانت جیمیل استفاده کرده باشید) در قسمت Account نشان داده می شود که در تصویر زیر هم می توانید آن مشاهده کنید. حالا backup to google drive را انتخاب کنید تا تنظیمات آن را هم با هم بررسی کنیم.

بک آپ از whatsapp در Google Drive

حالا برنامه ای باید تهیه بک آپ تنظیم کنید. حالا می توانید پشتیبان گیری روزانه(daily) یا هفتگی(weekly) یا ماهانه(monthly) یا دستی(only when I tap backup) را انتخاب کنید.

پس از انتخاب این تنظیم، در قسمت پایین تنظیمات، می توانید تیک گزینه Include videos را هم فعال کنید که در این صورت از فایل ویدئویی هم بک آپ گزیته می شود، پس در حالت عادی از ویدئوها بک آپ گرفته نخواهد شد.
حالا دکمه Backup را انتخاب کنید.

بک آپ از whatsapp در Google Drive

با مشاهده پیغام تصویر زیر، backup را انتخاب کنید.

حالا همانظور که میبینید، فرآیند بک آپ گیری و ارسال اطلاعات مورد نظر از پیامرسان whatsapp به google drive آغاز می شود و هنگام نصب WhatsApp، می توانید آنها را بازیابی و ریکاوری کنید. بر حسب میزان اطلاعاتی که در گوشی دارید این زمان به طول خواهد انجامید.

بک آپ از whatsapp در Google Drive
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن