آموزشآموزش تلفن همراه / تبلت

بک آپ گیری از دستگاه اندرویدی در Google Drive

فیلم سینمایی سرخ پوست

این بار می خواهیم برای بک آپ گیری به جای استفاده از یک نرم افزار جانبی، از سروی آنلاین و از همه جا در دسترس Google Drive استفاده کنیم.

پس شما در این مقاله گام به گام نحوه بک آپ گیری گوشی اندرویدی را خواهید آموخت. البته نه تنها دستگاه های اندرویدی، بلکه از PC ها هم می توانید در گوگل درایو بک آپ تهیه کنید. هنگامی فایلی را از سیستم PC شخصی یا موبایل اندرویدی در Google Drive بک آپ بگیرید به آن فایل از طریق گوشی یا کامپیوتر دیگر می توانید دسترسی داشته باشید.

حالا به سراغ آموزش تهیه نسخه پشتیبان از دستگاه های اندرویدی در Google Drive خواهیم رفت، آنچیزی که برای این آموزش نیاز دارید یک اکانت Gmail است که از قبل باید ایجاد کرده باشید. گوگل بصورت پیشفرض برای کاربران فضای 15 گیگابایت را رایگان در اختیارشان قرار می دهد و کاربران از این فضا می توانند استفاده کنند. برای دسترسی به فضای بیشتر، باید هزینه آن را پرداخت کنید و بر حسب نیاز فضا بگیرید. پس ترجیحا از این فضا برای ذخیره فایل های مهم استفاده کنید و آنجا را مملو از فایلهای بی ارزش نکنید. شما می توانید بصورت دستی هم از گوشی اندرویدی تان بصورت دستی هم در گوگل درایو بک آپ تهیه کنید.

گوشی های اندرویدی همراه با Google Drive هستند ولی اگر شما آن را در گوشی تان ندارید می توان از Play store آن را دانلود و نصب کنید.

بک آپ گیری از دستگاه اندرویدی در Google Drive

مطابق تصویر بالا روی علامت + کلیک کنید که در ورژن های جدیدتر رنگ آن ممکن است آبی باشد. با کلیک روی این علامت، گزینه هایی که در تصویر زیر مشاهده می کنید، نمایش داده می شود.

بک آپ گیری از دستگاه اندرویدی در Google Drive

برای گروه بندی فایل هایی که می خواهید در اینجا ذخیره کنید بهتر Folder ایجاد کنید اما بدون Folder هم می توانید فایل ها را در اینجا ذخیره کنید. برای ایجاد فولدر کافیست روی Folder کلیک کنید. شما بدون ایجاد پوشه هم می توانید پوشه یا Folder را از سیستم تان به گوگل درایو آپلود کنید.
هنگامی که گزینه Scan را انتخاب می کنید، دوربین گوشی شما باز خواهد شد. شما می توانید از سند، اشیاء و هر چیز دیگری که مد نظر دارید عکس بگیرید و عکس به Google drive شما آپلود خواهد شد.
اگر هم که می خواهید عکس ، فیلم، موزیک و یا هر فایل دیگری را به Google drive آپلود کنید کافیست که روی Upload کلیک کنید. تمام مکان های ذخیره موجود در دستگاه تلفن همراه شما مطابق شکل زیر، لیست و نمایش داده خواهد شد.

بک آپ گیری از دستگاه اندرویدی در Google Drive

حالا می توانید هر فولدر و هر فایلی که برای آپلود و بک آپ در گوگل درایو مدنظر دارید را انتخاب کنید. شما می توانید به طور همزمان چندین فایل را انتخاب کنید و پس از آپلود به سادگی توسط لب تاپ یا کامپیوتر یا گوشی دیگر به این فایل ها از هر نقطه ای از جهان دسترسی داشته باشید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن