کنسول های بازیکنسول و بازی

قیمت احتمالی کنسول PS5 مشخص شد

به احتمال فراوان سال آینده شاهد عرضه نسل نهم کنسول های بازی خانگی خواهیم بود و شرکت ژاپنی سونی نیز کنسول محبوب خود PS5 را خواهد ساخت. این محصول در سال 2020 وارد بازار می شود. تراشه SOC نیمه سفارشی AMD با لیتوگرافی 7 نانومتری، ترکیبی از معماری Navi و ZEN2، قلپ تپنده این کنسول بازی خواهد بود.

در روزهای اخیر در مورد قدرت احتمالی کنسول بازی PlayStation 5 اطلاعاتی را منتشر کردیم که بسیار نزدیک به واقعیت به نظر می رسد؛ سونی باید کنسولی را تولید کند که قیمت آن از مرز 1000 تا 1100 دلار عبور نکند چرا که به گفته مدیر عامل این کمپانی، گیمرها هزینه‌ای بیش از این مقدار را برای یک کنسول بازی پرداخت نخواهند کرد. در صورتی که بخواهید سخت افزارهایی مشابه را با یک کامپیوتر مجزا اسمل کنید، قطعاً قیمت نهایی بیش از 1000 دلار می شود.

با این مقدمه به سراغ اولین وب سایت فروش آنلاین خواهیم رفت که پیش سفارش کنسول بازی PlayStation 5 را در حالی آغاز کرده است که حتی قیمت این محصول را هم درج کرده است. سونی هنوز تاریخ دقیق عرضه PlayStation 5 را اعلام نکرده اما می دانیم که تا پایان سال جاری، این تاریخ هم به جمع اطلاعاتی می‌پیوندد که از این کنسول در اختیار ما قرار گرفته است.

وب سایت MediaMarkt یک فروشنده سوئدی است که برای بار اول صفحه رسمی PS5 را برای فروش مهیا کرده است. این وب سایت قیمت 950 یورو را درج کرده است که چیزی نزدیک به 1050 دلار است. چند بازی جدید برای این کنسول در حال توسعه هستند؛PS5 از چیزی مشابه با Raytracing پشتیبانی کرده و احتمالاً سونی در کنفرانس اختصاصی خود که در ماه‌های آتی برگزار خواهد شد، به جزئیاتی بیشتری از این کنسول نسل نهمی می پردازد.

همچنین بخوانید  سخت افزار به کار رفته در PS5 مشخص شد
منبع
شهر سخت افزار
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن