ابزارهای پوشیدنیتکنولوژی

سال آینده اپل واچ با نمایشگر میکرو LED روانه بازار خواهد شد

فیلم سینمایی سرخ پوست

شرکت اپل قصد دارد سال آینده محصولات خود را با نمایشگر میکرو LED روانه بازار می کند. برای همین منظورکمپانی کوپرتینوییمشغول مذاکره با کمپانی های تایوانی تولیدکننده نمایشگر است.

به گزارش «اکونومیک دیلی نیوز» یکی از محصولاتی که دارای نمایشگر میکرو LED  خواهدبود، اپل واچ است و پنل OLED فعلی ساخت LG  جای خود را به صفحه نمایش میکرو LED خواهد داد.

تولید کنندگان نمایشگر میکرو LED هرگونه مذاکره با اپل را رد کرده اند. اما فقط یکی از سازندگان اعلام کرده که در صنعت گجت های پوشیدنی در آمریکا به فعالیت می پردازد. تولید انبوه این صفحه نمایش میکرو LED تقریبا 9 ماه زمان خواهد برد، بنابراین می توان گفت به احتمال زیاد اپل واچ های سال 2019 همچنان نیز با پنل OLED روانه بازارخواهند شد.

اولین ساعت های هوشمندی   که از پنل میکرو LED برخوردارند اپل واچ هایی ستند که اواخر سال 2020 به بازار می آیند، . بعد از عرضه اپل واچ با این نوع نمایشگرمیکرو LED، کوپرتینویی هادر نظر دارند آیفون را نیز با این نمایشگر به بازار بفرستند.

تعویض نمایشگرهای OLED اپل واچ با میکرو LED

شرکت اپل این خبر را یعنی  تعویض نمایشگرهای OLED اپل واچ با میکرو LED را برای اولین بار مارس 2019 (اسفند سال گذشته) منتشر کرد. در همان زمان این خبرگزاری کرده بود اپل در حال ساخت پنل های میکرو LED در کارخانه ای در نزدیکی اپل پارک است.

صفحه نمایش های OLED از اصلی ترین نمایشگرهای استفاده شده در ساعت ها و تلفن های هوشمند در کنار پنل های میکرو LED هستند. در این نوع صفحه نمایش دیودهای میکروسکوپی در کنار یکدیگر قرار گرفته و یک پیکسل تشکیل می دهند.


میزان مصرف انرژی

این نمایشگرهای میکرو LED مصرف انرژی کمی دارند و مزیت تعویض آن ها با پنل OLED منجر به بهبود مصرف باتری و کوچک سازی قطعات به کار رفته در ساعت خواهد شد.  مقاومت بیشتر در برابر سوختگی پیکسل ها در مقایسه با نمایشگرهای OLED از دیگر مزایای این پنل به حساب می آید.

منبع
دیجیاتو
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن