پیشتازتک پلاسعلم و دانش

آغاز تولید ماه‌نورد تویوتا و سازمان فضایی ژاپن از سال ۲۰۲۰

فیلم سینمایی سرخ پوست

تویوتا و سازمان فضایی ژاپن در حال تنظیم مشخصات پایانی ماه‌نورد برای فرستادن روی سطح ماه می باشند که ساخت آن از سال ۲۰۲۰ آغاز می‌شود.

توافقنامه تویوتا و سازمان فضایی ژاپن (JAXA)

تویوتا و سازمان فضایی ژاپن (JAXA) مذاکرات خود را به پایان رسانده و توافقنامه سه ساله‌ای امضا کرده‌اند تا توسعه ساخت ماه‌نورد با قابلیت تنظیم فشار را بررسی کنند. ماه‌نورد موردبحث از فناوری پیل سوختی تویوتا برای حرکت روی کره ماه استفاده خواهد کرد.

مشخصات ماهنورد تویوتا

ماه‌نورد تویوتا دارای ۶ متر طول، ۵/۲ متر عرض و ۳/۸ متر ارتفاع می باشد. در کابین فضایی با حجم ۱۳ مترمکعب وجود دارد که برای دو نفر کافی است. در کنار سیستم محرکه پیل سوختی، پنل خورشیدی قابل استفاده برای شارژ باتری‌های برقی نیز وجود خواهد داشت.

تدابیر خاص سازمان فضایی ژاپن برای فضانوردان

سازمان فضایی ژاپن قصد دارد ماه‌نورد را طوری طراحی کند که فضانوردان هر دفعه به‌مدت حدودی ۶ هفته از آن استفاده کنند. این خودروی الکتریکی پیل سوختی می‌تواند شعاع حرکتی حدود ۱۰۰۰ کیلومتر را پوشش دهد. فشار هوای داخل کابین به‌صورت خودکار تنظیم می‌شود تا فضانوردان در طول این دوره طولانی نیازی به لباس مخصوص نداشته باشند.

رونمایی از نمونه اولیه ماه نورد تویوتا

تویوتا و سازمان فضایی ژاپن قصد دارند نمونه اولیه کامل این ماه‌نورد را تا سال ۲۰۲۲ آماده کنند و ماه‌نورد آن‌ها تا سال ۲۰۲۷ نسخه نهایی ساخته شود. در صورتی که ماه‌نورد تویوتا بتواند به سطح ماه برسد، سازمان فضایی ژاپن قصد دارد از آن برای بررسی مناطق قطبی و تحقیق درباره یخ‌آب استفاده کند. سازمان فضایی ژاپن معتقد است که نوآوری‌های این خودروی مفهومی برقی می‌تواند در آینده به ایجاد روش‌های حمل‌ونقل برای حرکت روی سطح سیاره‌های بزرگ دیگر در نقاط دوردست بسیار مفید باشد.

منبع
زومیت
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن