پیشتازتک پلاسمالی و اقتصادی

حمام خون با بیت کوین زیر 10هزار دلار !

فیلم سینمایی سرخ پوست

در ادامه سقوط بازار ارزهای دیجیتال، بیت کوین روز گذشته، بار دیگر به زیر ۱۰ هزار دلار سقوط کرد. اظهارات ترامپ و اتفاقات پیرامون ارز دیجیتال فیس‌بوک از مهمترین دلایل این سقوط شدید تلقی می‌شوند.

قیمت بیت کوین در حالی برای بار دوم، به محدوده زیر ۱۰ هزار دلار وارد شد که پیش‌تر به قیمتی بالای ۱۳,۷۰۰ رسیده بود. کاهش قیمت پادشاه ارزهای دیجیتال در حالی رقم خورد که روز گذشته ابتدا به قیمت ۱۱ هزار دلار افزایش یافته بود.

طی ۲۴ ساعت گذشته، قیمت بیت کوین بیش از ۸ درصد سقوط را تجربه کرده است و در برخی از صرافی‌ها حتی به قیمت ۹,۲۰۰ دلار هم رسید. در زمان‌بندی هفتگی هم، ارز دیجیتال شماره یک دنیا، بیش از ۲۲ درصد کاهش قیمت را تجربه کرده است.

درعین‌حال تسلط بیت کوین در بازار ارزهای دیجیتال همچنان به قوت خود باقی است و برای اولین بار طی چندین ماه گذشته به ۶۶.۶ درصد هم رسیده است.

از میان بیست ارز اول بازار ارزهای دیجیتال، ایاس (EOS) با کاهش ۱۷ درصدی و رسیدن به قیمت ۳.۶ دلار، بیشترین سقوط را تجربه کرده است.

اتریوم، آلت کوین شماره یک بازار نیز به کمترین ارزش خود نسبت به اوایل سال ۲۰۱۹ رسیده و با سقوط ۱۴ درصدی، با قیمت هر واحد حدود ۲۰۰ دلار معامله می‌شود.

در زمان انتشار خبر، حجم کلی بازار ارزهای دیجیتال روی رقم ۲۶۱ میلیارد دلار قرار دارد. این در حالی است که در ساعات اولیه دیروز این رقم بالغ بر ۲۸۵ میلیارد دلار بود.

فیس‌بوک و ترامپ: عامل سرعت در سقوط

ساعاتی پیش، جلسه رسیدگی به ارز دیجیتال فیس‌بوک در مجلس سنا برگزار شد. در ابتدای جلسه رسیدگی، سناتور «شرود براون»، از به وجود آوردن تهدیدهای احتمالی یک ارز دیجیتال که توسط فیس‌بوک ایجاد و کنترل می‌شود، در ارتباط با نظام مالی جهانی سخن گفت و فیس‌بوک را «خطرناک» توصیف کرد.

در طرف دیگر میدان، «دیوید مارکوس»، مسئول پروژه «کالیبرا»، به مقامات ایالات‌متحده هشدار داد، در صورتی‌ که اقدامی در ارتباط با یک راه‌حل کارآمد صورت نگیرد، شاهد عرضه یک ارز دیجیتال دیگر خواهند بود که توسط دیگران کنترل می‌شود. او در صحبت‌های خود گفت:

اگر کشورمان نتواند اقدامی صورت دهد، به‌زودی شاهد یک ارز دیجیتال خواهیم بود که توسط افرادی کنترل می‌شود که ارزشش به‌شدت با ایده آل‌های ما متفاوت است.

چندی پیش نیز، «جان مک آفی»، از سرمایه‌گذاران و کارآفرینان بزرگ ایالات‌متحده، با توجه به قیمت رو به کاهش بیت کوین عنوان کرده بود که این ارز تا سال ۲۰۲۰ به قیمت ۱ میلیون دلار خواهد رسید.

با وجود این‌که به عقیده بسیاری از تحلیل‌گران، اصلاح قیمت بیت کوین پیش‌بینی شده بوده است، طبق گفته برخی دیگر از تحلیل‌گران، اظهارات منفی ترامپ درباره بیت کوین و ارزهای دیجیتال را می‌توان عامل افزایش سرعت سقوط بازار دانست. گروهی از فعالان بازار معتقدند که توییت‌های هفته گذشته ترامپ، شرکت‌های سرمایه‌گذاری را در خصوص ورود به بازار ترسانده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن