پیشتازتک پلاسگوناگون

آزمایش جهانی واکسن اچ آی وی آغاز می‌شود؛ به امید درمان ایدز

فیلم سینمایی سرخ پوست

آزمایش جهانی واکسن اچ آی وی

محققان قصد دارند یک واکسن اچ آی وی (HIV) را به صورت جهانی روی هزاران نفر آزمایش کنند. آیا نتیجه‌ی این آزمایش درمان/پیشگیری از ایدز خواهد بود؟

ما بر این باوریم زمان آن در آینده‌ای نزدیک فرا می‌رسد تا دانشمندان و محققان موفق به کشف راه درمان اچ آی وی شوند. تا کنون یافته‌های امیدوارکننده‌ای صورت گرفته و اکنون به نظر می‌رسد محققان شرکت Johnson & Johnson آمادگی لازم برای آزمایش واکسن اچ آی وی (ایدز) را به دست آورده‌اند.

این واکسن اچ آی وی چهارظرفیتی بوده و از چهار جزء تشکیل می‌شود. این اجزای سازنده برای کمک به بالا بردن سیستم ایمنی بدن برای موبارزه با رشته‌های مختلف ویروس طراحی شده‌اند. در آزمایش‌های اولیه که روی حیوانات انجام شد٬ مشخص شد که دو سوم آزمایش‌ها موفق بوده‌اند٬ این بدان معناست که درمان یا پیشگیری 100 درصدی نیست و فعلا به میزان مشخصی کار می‌کند.

واکسن اچ آی وی روی 3,800 مرد آزمایش می‌شود

این آزمایش‌ها قرار است روی انسان‌ها انجام شود و اواخر سال جاری 3,800 مرد را پوشش می‌دهد. این آزمایش همچنین در سطح جهانی بوده و شامل مناطقی از اروپا٬ آمریکای جنوبی و آمریکای شمالی می‌شود که ایالات متحده نیز جزوی از آن‌هاست. به شرکت کنندگان در این آزمایش شش واکسن را در چهار دوره تزریق می‌شود و نتایج حاصل از آن در سال 2023 به دست خواهد آمد.

اینکه آیا واکسن اچ آی وی می‌تواند منجر به درمان/پیشگیری ایدز شود هنوز مشخص نیست٬ اما به طور کلی گام بسیار مثبتی در جهت درمان آن خواهد بود.


واکسن اچ آی وی

منبع
گجت نیوز
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن