آموزشآموزش تلفن همراه / تبلت

آموزش تقویت سیگنال گوشی های اندروید

فیلم سینمایی سرخ پوست

برای همه ما اتفاق افتاده است که با سیگنال وای فای اتصالی گوشی خود مشکل داشته باشیم. عوامل زیادی می تواند در عدم اتصال مناسب موثر باشد. اگر دستگاه وای فای شما بیش از حد معمول باتری مصرف می کند و یا همیشه به WiFi وصل است اما سرعت بالایی ندارد،بهتر است سیگنال وای فای خود را تقویت کنید.

نقاط دسترسی مطلوب به وای فای را پیدا کنید

جدا از خاموش و روشن کردن دستگاه وای فای که همیشه اولین گزینه برای حل مشکل ارتباط است، یک راه دیگر هم وجود دارد و آن استفاده از اپلیکیشن Wi-Fi analyzer است. این برنامه بهترین کانال را برای استفاده از وای فای انتخاب می کند. بدون اشاره به جزییات، به شما اجازه می دهد تا شبکه را تحلیل کنید و بهترین شبکه را برای یک اتصال پایدار پیدا کنید.

همچنین اطلاعات شبکه مانند IP address ،network gateway ،DNS و… را به راحتی در اختیارتان می گذارد.

wifi smartphone and home

قاب گوشیتان می تواند تاثیرگذار باشد

شاید باور نکنید اما قاب تلفن می تواند روی ارتباط وای فای تاثیر بگذارد و آن را ضعیف تر کند. برای اینکه بفهمید قاب روی اتصال تاثیر گذاشته یا نه، باید از اپلیکیشن Ookla speed test استفاده کنید. یک بار قاب را بردارید و سرعت اینترنت را بسنجید، بار دیگر با گذاشتن دوباره قاب، این تست را انجام دهید. اگر در سرعت تفاوتی ایجاد شده بود، یعنی قاب گوشی شما در ارتباط گوشی و دستگاه وای فای اختلال ایجاد می کند و باید آن را جدا کنید تا از اینترنت بهتری بهره مند شوید.

smartphone bumper

دستگاه WiFi را در بهترین نقطه قرار دهید

یکی دیگر از راه های تقویت سیگنال وای فای، یافتن بهترین مکان برای قرار دادن مودم است. برای یافتن بهترین مکان برای قرار دادن دستگاه وای فای بهتر است از اپلیکیشن Wi-Fi FDTD solver استفاده کنید که به کاربر نمایی از فعالیت سیگنال دستگاه وای فای می دهد تا بهترین نقطه را بیابید. نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

آموزش تقویت سیگنال گوشی های اندروید

فرکانس وای فای را به 5GHz تغییر دهید

بیشتر دستگاه های اندرویدی به خوبی با باند فرکانس 2.4 GHz کار می کنند اما می توانند به همین خوبی با فرکانس 5 GHz نیز کار کنند.

در فرکانس های بالاتر مانند ۵گیگاهرتز، فضای بیشتری برای طیف موج ایچاد می شود. در هر شبکه ۵گیگاهرتزی، ۲۳کانال ۲۰مگاهرتزی موجود است که این تعداد، ۱۴عدد از کانال ۲.۴گیگاهرتزی بیشتر است. پس با انجام این کار از ارتباط وای فای بهتری بهره مند خواهید شد.

گوشی اندورید خود را تنظیم کنید ( نسخه مارشمالو و قبل تر)

اگر دستگاه وای فای با باند ۵گیگاهرتز فعالیت کند به تنظیمات گوشی مراجعه کنید و به آدرس Settings > Wi-Fi > Advanced > Wi-Fi frequency band رفته و Auto را لمس کنید. . این کار به شما تضمین می دهد که تلفن شما با باند ۵گیگاهرتز کار خواهد کرد.

Wifi Range In Android Mobile

گوشی اندورید خود را تنظیم کنید ( نسخه مارشمالو و قبل تر)

دستگاه های اندروید هیچ گاه به کاربر این اجازه را نمی دهند که باند وای فای را تغییر دهید اما  اپلیکیشن Wi-FiAnalyzer به شما این اجازه را خواهد داد که بتوانید باند وای فای را به راحتی تغییر دهید.

آموزش تقویت سیگنال گوشی های اندروید

گوشی اندورید خود را تنظیم کنید ( اندرویدهای قدیمی)​

در منوی تنظیمات اندروید، گزینه بسیار خوبی وجود دارد که به کاربر این اجازه را می دهد تا به دستگاه دستور دهد که به سیگنال های ضعیف وای فای وصل نشود و در مواقعی که در حال اسکن کردن امواج وای فای موجود در فضای اطراف است، از انتخاب امواج ضعیف تر پرهیز کند. این کار باعث می شود تا باتری دستگاه کمتر مصرف شود. برای دادن این دستور به تنظیمات دستگاه رفته و وارد بخش مربوط به WiFi شوید. سپس گزینه Advanced را انتخاب کنید و گزینه avoid poor connections را تیک بزنید.

android oldest version

دستگاه های خود را بروز رسانی کنید​

اگر شرکت تولیدکننده، آپدیت های OTA را ارائه می کند ممکن است بکار شما نیاید اما اگر شما در حال استفاده از ROM دلخواه خود هستید می توانید رادیو را بطور دستی تغییر دهید. همجنین باید از آخرین نسخه اندروید استفاده کنید تا از پردازش آن مطمئن باشید. برای انجام این کار به تنظیمات دستگاه رفته و به آدرس About > Software updates. مراجعه کنید.

منبع
کلیک
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن