پیشتازتک پلاسگوناگون

وزیر ارتباطات برای افزایش قیمت اینترنت 4 شرط تعیین کرد

فیلم سینمایی سرخ پوست

افزایش قیمت اینترنت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص درخواست اپراتورهای ثابت برای افزایش قیمت اینترنت گفت اگر این شرکت‌های اینترنتی 4 شرط ما را در خصوص افزایش کیفیت سرویس و سرمایه‌گذاری انجام دهند، تغییر تعرفه اینترنت مورد بررسی قرار می‌گیرد.پ

افزایش 50 درصدی تعرفه خدمات اپراتورهای ثابت اینترنت

مدتی است که اپراتورهای ثابت اینترنت خواهان افزایش 50 درصدی تعرفه خدمات خود هستند و این درخواست آنها با توجه به اعتراض مشتریان از سوی مسئولان مربوطه رد شده است. در همین رابطه محمد جواد آذری جهرمی در پاسخ به این سوال خبرنگاران که نظر وزارت ارتباطات در خصوص افزایش 50 درصدی اینترنت چیست، عنوان کرد من برای تغییر تعرفه اینترنت 4 شرط را اعلام کرده‌ام که اگر شرکت‌های اینترنتی این چهار شرط را اجرا کنند، موضوع تغییر تعرفه اینترنت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

4 شرط وزیر ارتباطات برای افزایش قیمت اینترنت

وزیر ارتباطات 4 شرط سرمایه گذاری، به‌روزرسانی تکنولوژی، استفاده از تولیدات داخلی و ارائه کیفیت خوب سرویس را به اپراتورهای اینترنتی ثابت اعلام کرد و گفت:

این کارها باید انجام شود اما تاکنون اتفاق نیفتاده است. البته این شرکت‌ها می‌گویند که اگر بخواهند در این حوزه سرمایه‌گذاری کنند باید ببینند چهارچوب بازگشت سرمایه از نظر اقتصادی چگونه است. در این زمینه در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای آنها باز است و می‌توانند در این مورد مذاکره کنند. تاکنون مستنداتی مبنی بر دلایل پیشنهاد تغییر تعرفه از سوی اپراتورها به من ارائه نشده است.

ظرفیت اقتصادی ارز دیجیتال برای صنعت برق

آذری جهرمی در خصوص توسعه ارز دیجیتال در ایران عنوان کرد مجموعه نیروگاه‌های کشور حدود 72 هزار مگاوات ظرفیت تولیدی دارند که این میزان در زمان پیک مصرف نمی‌شود. از این رو این میزان از ظرفیت نیروگاهی کشور در ساعات غیر پیک آزاد است و از آن می‌توان در حوزه استخراج ارز دیجیتال استفاده کرد. وی افزود ارز دیجیتال برای صنعت برق درآمدزایی را به همراه دارد، اما می‌بایست برای استخراج ارز دیجیتال در کشور ضوابط و مقرراتی در نظر گرفته شود. وزیر ارتباطات تاکید کرد استخراج ارز دیجیتال به معنای صادرات برق به صورت مجازی است و اگر در این خصوص سیاست‌گذاری وزارت نیرو انجام شود و استخراج ارز دیجیتال نیز با ضوابط خاصی صورت پذیرد، برای صنعت برق درآمد مازاد را به همراه دارد.


منبع
گجت نیوز
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن