پیشتازتک پلاسدنیای خودرو

بررسی کوتاه کیا سورنتو 2019؛ مهمترین محصول برند کره‌ای در بازار ایالات متحده

فیلم سینمایی سرخ پوست

بررسی کوتاه کیا سورنتو 2019

تلاشی نه چندان موثر برای رقابت با شاسی بلندهای آمریکایی

به عنوان پرفروش‎ترین مدل سال 2018، می‌توان اینطور قلمداد نمود که کیا سورنتو مهمترین محصول برند کره‌ای در بازار ایالات متحده محسوب می‌شود. کیا این محصول خود را با یک به‎روزرسانی کامل برای سال 2019 روانه بازار نموده است.

تغییرات کیا سورنتو 2019

چراغ‎های عقب و جلوی اصلاح شده، چهره‌ی پس و پیش بهبود یافته و به‌روزرسانی فضای داخلی از قبیل به کارگیری غربیلک فرمان جدید، جایگذاری سه ردیف صندلی در کابین به طور استاندارد و به بهره‎گیری از سیستم اطلاعات سرگرمی لمسی با قابلیت سازگاری با اپل کارپلی و اندروید اتو در کلیه مدل‎ها، از جمله وجوه تمایز کیا سورنتو 2019 با مدل 2018 محسوب می‎شوند.

قیمت: 5 از 10

بهای مدل پایه کیا سورنتو (نسخه L)

بهای مدل پایه کیا سورنتو (نسخه L) از قیمت منطقی 26,290 دلار شروع می‌شود و این درحالیست که  نسخه مورد بررسی در اینجا یعنی مدل sx لیمیتد، بعلاوه برخی آپشن‌های اضافه‌تر، برچسب قیمتی  48,820 دلاری بر روی شیشه خود مشاهده می‌کند.
در مدل sx لیمیتد آپشن‎هایی نظیر سامانه تمام چرخ محرک، نور مخفی قرمز رنگ داخل کابین، کاور و تور محفظه بار نیز وجود دارد که در نسخه sx دیده نمی‎شود.


بررسی کیا سورنتو 2019

امکانات سری sx لیمیتد کیا سورنتو

سری sx لیمیتد به طور استاندارد از امکاناتی نظیر: چراغ‎های LED، سقف پانورامیک، کلید مجاورت، استارت دکمه‎ای، روکش صندلی از جنس چرم ناپا، نمایشگر 8 اینچی، نور بالای خودکار، کروز کنترل تطبیق‎پذیر، هشدار انحراف از مسیر، سامانه کمکی حرکت بین خطوط و برخی موارد دیگر برخوردار است.

لازم است بدانید با وجود آن که بهای نسخه پایه سورنتو 2019 حدود 4 هزار و 880 دلار پایین‎تر از نیسان مورانو است اما قیمت نسخه SXL به میزان 2,405 دلار فراتر از رقیب ژاپنی خواهد بود.

طراحی: 6 از 10

طراحی ظاهری کیا سورنتو

با وجود گذشت چهار سال از معرفی این نسل از سورنتو، اما همچنان این خودروی فیس‌لیفت شده زیبا و مدرن به نظر می‌رسید. چهره جدید نمای جلو و عقب خودرو، جلو پنجره اصلاح شده و چراغ‎های تغییر یافته، همچون عمل تزریق بوتاکس، باعث شده تا کیا سورنتو همچنان در برابر رقبای جدید از منظر ظاهری حرفی برای گفتن داشته باشد.

چرخ‎های 19 اینچی نسخه SX

نسخه SX از چرخ‎های 19 اینچی بهره می‎برد و چراغ‎ها و مه‎شکن‎های هالوژن جای خود را به انواع ال ای دی داده‌اند.

فضای داخل کابین کیا سورنتو

فضای داخل کابین نیز همچون طراحی بیرونی، زیبا و جذاب جلوه می‌کند. از متریال با کیفیت در داخل کابین بهره گرفته شده است. از پلاستیک‎های نرم و مرغوب در اینجا استفاده شده و چرم ناپا نقاط مختلف کابین را پوشش داده است. از فولاد ضد زنگ نیز برای پوشش پدال‎ها بهره برده شده است.


بررسی کیا سورنتو 2019

بررسی کیا سورنتو 2019
بررسی کیا سورنتو 2019
بررسی کیا سورنتو 2019
بررسی کیا سورنتو 2019

راحتی:6 از 10

رفاه و آسایش در اکثر نقاط کابین سورنتو

اگر چه رفاه و آسایش در اکثر نقاط کابین سورنتو احساس می‌شود اما ردیف سوم از این قاعده مستثنی است.با وجود آنکه ردیف آخر کوچک و درهم فشرده به نظر می‎رسد اما دیگر ردیف‎ها کاملا جادار بوده و از صندلی‎های راحت و آسوده‎ای برخوردار هستند.

این خودروی کره‌ای از نظر رفاهی از تجهیزاتی نظیر صندلی‌های گرم و سرد شونده جلو، صندلی‎های عقب گرم شونده، غربیلک فرمان گرم شونده و سقف پانورامیک بهره می‎برد.

جای دادن وسایل شخصی در کابین کیا سورنتو

فضاهای مکعبی فرم زیادی به منظور جای دادن وسایل شخصی در کابین کیا سورنتو قابل مشاهده است. در حالت عادی گنجایش فضای محفظه بار نسبتا کوچک بوده و حجم آن به 321 لیتر می‌رسد.

با خواباندن صندلی های ردیف سوم این حجم تا 1076لیتر قابل افزایش خواهد بود که 167 لیتر بیشتر از نیسان‌ مورانو است. خواباندن صندلی‎های ردیف دوم نیز این میزان فضا را تا 2067 واحد افزایش خواهد داد.


بررسی کیا سورنتو 2019

بررسی کیا سورنتو 2019
بررسی کیا سورنتو 2019
بررسی کیا سورنتو 2019
بررسی کیا سورنتو 2019

تکنولوژی و فناوری: 7 از 10

سیستم اطلاعات سرگرمی

سیستم اطلاعات سرگرمی با قابلیت سازگاری با اپل کارپلی و اندروید اتو اینک در تمام نسخه‌های سورنتو به طور پیش‎فرض ارائه شده است. در نسخه‎های L و LX از نمایشگر لمسی 7 اینچی استفاده شده اما در سری SX و SXL از یک نمونه 8 اینچی به همراه سامانه رهیاب بهره برده می‌شود.

نحوه چینش دکمه‎های مختلف در داخل کابین

نحوه چینش دکمه‎های مختلف در داخل کابین به گونه‎ای است که به راحتی و فورا می‌توان به آنها دسترسی پیدا نمود. همچنین یک نمایشگر 8 اینچی در پنل کیلومترشمار پشت فرمان تعبیه شده که به عنوان سرعت‎شمار، کامپیوتر سفری و نمایشگر چندرسانه‎ای می‎شود از آن استفاده نمود.

پرفورمنس و هندلینگ: 4 از 10

پیشرانه 2.4 لیتری 185 اسب بخاری

شرکت کیا از پیشرانه 2.4 لیتری 185 اسب بخاری در مدلهای L و LX استفاده نموده و موتور 290 اسب بخاری وی6 را نیز در مدل های EX و SX و SXL به کار گرفته است.

سامانه تمام چرخ محرک نیز با قیمت 1800دلار در نسخه‎های EX و SX و SXL قابل سفارش خواهد بود.

از منظر کارایی، قدرت پیشرانه شش سیلندر آن طور که باید و شاید توانمند به نظر نمی‎رسد؛ اگرچه اصلا نمی‎توان آن را ضعیف دانست اما باید گفت که اقتدار کافی را از خود به نمایش نمی‎گذارد.

لَگ میان فشردن پدال گاز و شتابگیری

لَگ قابل توجهی میان فشردن پدال گاز و شتابگیری احساس می‌شود که اصلا خوشایند نیست. تعویض دنده‎ها نیز با تاخیر همراه است، به ویژه در هنگام معکوس دادن که همین مسئله عبور از ترافیک یا حرکت در بزرگراه را کمی برای راننده متفاوت می‌سازد.

کابین ساکت و فنرهای نرم کیا سورنتو

اما از سوی دیگر، کیا سورنتو برای گشت و گذار در جاده، به ویژه با برخورداری از کابین ساکت و فنرهای نرم، بسیار مناسب است. اما متاسفانه باید بگوییم که این خودرو تمایل زیادی به تکان‎های جانبی و بادی رول از خود نشان می‎دهد.


بررسی کیا سورنتو 2019

بررسی کیا سورنتو 2019
بررسی کیا سورنتو 2019
بررسی کیا سورنتو 2019
بررسی کیا سورنتو 2019

ایمنی: 10 از 10

کسب پنج ستاره ایمنی از موسسه امنیت بزرگراه‌های ایالات متحده

این خودرو موفق به کسب پنج ستاره ایمنی از موسسه امنیت بزرگراه‌های ایالات متحده شده است. کیا سورنتو SXL هرگونه امکانات ایمنی که از یک خودروی مدرن انتظار می‌رود را در خود جای داده است.

تجهیزان ایمنی کیا سورنتو

این خودرو به طور استاندارد از تجهیزان ایمنی نظیر: چراغ‎های جلویی LED، نور بالای خودکار، دوربین ۳۶۰ درجه، مانیتورینگ نقاط کور، هشدار ترافیک پشت سر، هشدار برخورد از جلو، ترمز خودکار، کروز کنترل تطبیق‎پذیر، هشدار انحراف از مسیر، سامانه نگهدارنده در مسیر و نشانگر میزان هوشیاری راننده برخوردار است.

مصرف سوخت: 6 از 10

کیا سورنتو SXL با موتور V6 دارای مصرف سوختی معادل 12.38 (شهر)، 9 (جاده) و 10.7 لیتر در هر 100کیلومتر به صورت ترکیبی است.

امتیاز نهایی این خودرو برابر 6.3 از 10 خواهد بود.

بررسی کیا سورنتو 2019

بررسی کیا سورنتو 2019
بررسی کیا سورنتو 2019
بررسی کیا سورنتو 2019
منبع
دیجیاتو
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن