آموزش

آموزش پیدا کردن اپل واچ گمشده

فیلم سینمایی سرخ پوست

اپل واچ محبوبت بالای نزد کابران گجت ها دارد و پرفروش ترین ساعت جهان هم بشمار می رود. حالا اگر این ساعت دوست داشتنی را گم کردیم چه کاری باید انجام دهیم ؟

اپل واچ در سه حالت می تواند گم شده باشد:

  • آن را داخل خانه گم کرده باشید.
  • آن را در محل دیگری جا گذاشته باشید.
  • به سرقت رفته باشد.

در حالت اول می توانید با تولید یک صدای خاص، این ساعت هوشمند را پیدا کنید؛ اگر حالت دوم و یا سوم اتفاق بیفتد، می توانید آن را در حالت گمشده قرار دهید یا اطلاعات آن را بطور کامل پاک کنید.

اگر اپل واچ را در حالت گمشده یا Lost قرار دهید، ساعت بطور کامل قفل شده و پیامی روی صفحه آن ظاهر می شود که در آن نوشته شده This Apple Watch has been lost. Please call me و زیر آن، شماره تلفنی قرار داده می شود. وقتی دستگاه در این حالت قرار می گیرد، برای سایر کاربران بطور کامل بلااستفاده می شود.

Put your Apple Watch in Lost Mode

ابزارهای یابنده اپل کاربردی هستند اما متاسفانه نمی توانند جادویی عمل کنند چرا که ساعت باید روی قابلیت Find My Phone فعال شده باشد و به هنگام گم شدن باید به اینترنت متصل باشد تا به آیکلود وصل شود.

اما در صورتی که اپل واچ گم شده و یا به سرقت رفته باشد و نتوانید آن را پیدا کنید، باید مسیرهای دیگری را دنبال کنید. اولین کار این است که دستگاه را در حالت گمشده که توضیح دادیم، قرار دهید تا ساعت در اولین لحظه ای که به اینترنت متصل می شود، قفل شود. دومین کاری که باید انجام دهید این است که رمز عبور اپل آیدی خود را تغییر دهید تا ساعت نتواند به آیکلود شما دسترسی پیدا کند. سومین کار این است که گزارش سرقت را به پلیس ارائه دهید.

برای پیدا کردن موقعیت مکانی اپل واچ، قدم های زیر دنبال کنید:

استفاده از برنامه My Watch

ساعت مدنظر خود را لمس کنید و روی علامت اطلاعات، i کلیک کنید. سپس گزینه Find My Apple Watch را لمس و چند لحظه صبر کنید.

how work my watch application

اگر ساعت به اینترنت متصل باشد، همان لحظه لوکیشن دقیق آن را نمایش می دهد. اما اگر ارتباط آن قطع باشد، باید صبر کنید تا به محض اینکه متصل شد، برایتان نوتیفیکیشن ارسال شود.

how work my watch application

اگر محل گزارش شده نزدیک شما بود، می توانید گزینه Actions را انتخاب کنید و دستور دهید صدایی پخش شود تا ساعت را بیابید، اما اگر محل گزارش شده دور از دسترس شماست، باید آن را دو حالت گمشده قرار دهید.

منبع
کلیک
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن