آموزشآموزش کامپیوتر

چگونه در ویندوز 10 مصرف اینترنت خود را کنترل کنیم ؟

فیلم سینمایی سرخ پوست

بسیاری از کاربران با نحوه مصرف اینترنت خود مشکل دارند و دقیقا نمی دانند ترافیک آن ها به چه نحوی مصرف می شود. در این مطلب قصد داریم روش کنترل مصرف اینترنت مصرفی خود را در ویندوز 10 بررسی کنیم.

در سیستم عامل ویندوز 10 این امکان وجود دارد شما با برنامه های ساده ای در کنترل میزان مصرف اینترنت خود به مشکل برنخورید.

به وسیله Task Manager اینترنت شبکه خود را بررسی کنید

data usage monitor for windows 10

برای مشاهده میزان مصرف اینترنت و دانلود و آپلود توسط برنامه ها، باید به تسک منیجر مراجعه کنید. برای باز کردن این پنجره باید روی تسک بار راست کلیک کرده و گزینه Task Manager را انتخاب کنید و یا دکمه های Ctrl+Shift+Esc را همزمان بفشارید.

در صفحه باز شده روی عنوان Network کلیک کنید تا لیست مصرف اینترنت توسط برنامه ها را ببینید. اگر این عنوان را پیدا نکردید، روی More Details کلیک کنید.

این لیست کامل نیست و فقط یک راه سریع است تا منابع مصرف اینترنت را بیابید.

بررسی منابع برای مشاهده جزئیات

چگونه در ویندوز 10 مصرف اینترنت خود را کنترل کنیم ؟

برای در اختیار داشتن اطلاعات بیشتر و تماشای جزئیات دقیق تر به برنامه Resource Monitor  مراجعه کنید. برای یافتن این برنامه در قسمت جستجوگر ویندوز، عبارت Resource Monitor را جستجو کنید و یا در پنجره Task Manager، روی عنوان Performance کلیک کنید و گزینه Open Resource Monitor را در پایین این پنجره انتخاب کنید.

روی عنوان Network کلیک کنید و لیست پردازش دانلودها و آپلودها را مشاهده کنید. همچنین می توانید میزان انتقال دیتاها را بر اساس مقیاس B/sec مشاهده کنید.

Resource Monitor Network Tab 2

آمار دیتای مصرفی در یه ماه گذشته

ویندوز ۱۰ می تواند میزان مصرف اینترنت برنامه های مختلف در 30 روز گذشته را ضبط کند. برای مشاهده این اطلاعات به آدرس Settings > Network & Internet > Data Usage بروید و در بالای صفحه، روی View usage per app کلیک کنید.

data usage monitor for windows 10
چگونه در ویندوز 10 مصرف اینترنت خود را کنترل کنیم ؟

از این قسمت می توانید لیست برنامه های مصرف کننده اینترنت در 30 روز گذشته را مشاهده کنید. اگر به اینترنت WiFi متصل هستید، می توانید ببینید کدام برنامه ها دقیقا از همین آدرس WiFi کنونی استفاده کرده اند. همچنین در یک لیست جداگانه می توانید ببینید که کدام برنامه ها از تمام دستگاه های WiFi مختلف که در طول سی روز استفاده کرده اید، مصرف اینترنت داشته اند.

منبع
کلیک
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن