پیشتازتک پلاسدنیای خودرو

آلپینا خودرویی 4 سیلندری i8 با قدرتی معادل 460 اسب بخار تولید کرد.

فیلم سینمایی سرخ پوست

آلپینا، سازنده و تیونر بی ام وی های با کارکرد بالا، بیش از چهل سال تجربه و همکاری با تولید کننده مونیخی دارد و طبیعتا ارتباط تنگاتنگ با فرآیند تولید خودروهای این شرکت آلمانی به آن ها فرصت ادغام ایده های مختلف، تولید مدل های محدود و ارایه خدمات تیونینگ برای تمامی مدل های بی ام وی را داده است. یک بار Alpina تصمیم گرفت یک پروژه مخفی، بی ام وی i8  که تمامی استاندارد های این شرکت را رعایت می کرد، را اجرا کند.

Bmw I8 Roadster Im Test (1)
Bmw I8 Roadster Im Test (2)
Bmw I8 Roadster Im Test (5)
Bmw I8 Roadster Im Test (9)
Bmw I8 Roadster Im Test (7)
Bmw I8 Roadster Im Test (15)
2019 Bmw I8 Roadster
Bmw I8 Roadster Im Test (13)
Bmw I8 Roadster Im Test (14)
2019 Bmw I8 Roadster (2)
Bmw I8 Roadster Im Test (12)
Bmw I8 Roadster Im Test
آلپینا
آلپینا
آلپینا
آلپینا
آلپینا
آلپینا
آلپینا
آلپینا
آلپینا
آلپینا
آلپینا
آلپینا
آلپینا
آلپینا
آلپینا
آلپینا
آلپینا
آلپینا
آلپینا
آلپینا
آلپینا
آلپینا
آلپینا
آلپینا

اطلاعیه ی BMW

در یک اطلاعیه ای از بی ام وی بلاگ حین فرایند راه اندازی alpina B7، آندرس بونسیپن، مدیر عامل این شرکت ، اطلاعات جالبی درباره آن چه با بی ام وی i8  انجام داده اند به اشتراک گذاشت. در حال حاضر i8  یک کوپه اسپورت هیبریدی مجهز به یک باتری 11.6 کیلو وات ساعت و دو موتور الکتریکی به همراه یک موتور توربو شارژ 1.5 لیتری است که قادر به تولید حدود 360 اسب بخار هستند. ایده اصلی این بود که با اصلاح و تغییر بخش های اصلی پلت فرم بی ام وی i8، هندلینگ و قدرت خروجی موتور را بهبود بخشند. تغییرات آیرودینامیکی اعمال شد و برای افزایش اسب بخار، موتور بزرگتری لازم بود. به دلیل محدودیت قالب خودرو تنها موتوری که می توانست در آن جا شود موتور 4 سیلندری بود و خودش به تنهایی حداقل حدود 100 اسب بخار به قدرت کل خودور می افزود.

بونسیپن  حتی عنوان کرد که نمونه آزمایشی i8  در جاده های عمومی هم رانده شد ولی شاخص های لازم برای این که به عنوان محصول alpina، که اساسا در رادار عکاسان جاسوس قرار دارد،  تشخیص داده شود، نداشت. متاسفانه هیچ تصویری از این خودرو توسط عکاسان جاسوس منتشر نشد ولی اطلاعیه ی بی ام وی بلاگ بیان می کند که عکس هایی که بونسیپن در گوشی خودش نمایش داد نشان می دهد که یک بخشی از خودرو به رنگ سیاه در آمده است و همچنین از چرخ های alpina و بال مسابقه ای درعقب خودرو استفاده نموده است. درحالی که ما شاید هرگز متوجه تغییراتی که شرکت alpina در این خودرو انجام داده است نشویم ولی کاملا مطمین هستیم در آینده هیچ گونه کمبودی در همکاری برای مدل های دیگر بی ام وی وجود نخواهد داشت.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن