آموزشآموزش تلفن همراه / تبلت

برای تبدیل اسناد به فایل پی دی اف از دوربین گوشی موبایل خود استفاده کنید.

فیلم سینمایی سرخ پوست

برای همه ما اتفاق افتاده است که بعد از منتقل شدن به شهر جدیدی اجاره نامه ای امضا کنیم و یا مدارک مورد نیاز برای یک برنامه مالی را ارسال کنیم. پی دی اف  عضو جدایی ناپذیر زندگی روزمره هست حتی اگر حس قدیمی بودن به ما بدهد. هماهنگ سازی تغییر ازجهان کاغذی به یک فایل پی دی اف می تواند ناراحت کننده باشد ولی گوشی شما می تواند این کار را مدیریت کند. شاید شما اصلا نیازی به نصب برنامه جداگانه برای انجام این کار نداشته باشید.

روش های زیادی برای ایجاد سریع یک فایل پی دی اف وجود دارد و احتمالا صدها برنامه هم ادعای انجام آن را دارند ولی ما به دو برنامه خاص و شناخته شده برای تولید فایل های پی دی اف از اسناد دنیای واقعی متمرکز خواهیم شد: گوگل درایو و ادوب اسکن

گوگل درایو

دلایل استفاده از گوگل درایو تبدیل اسناد به فایل پی دی اف:

  • ساده و آسان بودن استفاده از آن
  • احتمالا لازم نخواهد بود برنامه ای نصب کنید چون اغلب گوشی ها آن را در خود دارند.
  • فایل های پی دی اف ای که تولید می کند را با گوگل درایو همگام سازی می کند.
  • تصویر می تواند به طور خودکار اصلاح شود.

ایجاد فایل پی دی اف در گوگل درایو اندروید کار آسانی است:

تبدیل اسناد به فایل پی دی اف
تبدیل اسناد به فایل پی دی اف

فقط برنامه را باز کنید و گزینه  “+”  در گوشه را انتخاب کنید و در منو  ظاهر شده گزینه “scan” را انتخاب کنید.

تبدیل اسناد به فایل پی دی اف
تبدیل اسناد به فایل پی دی اف
تبدیل اسناد به فایل پی دی اف

سند را روی سطح مناسبی قرار دهید تا مطمین شوید که هر چهار گوشه تصویر قابل مشاهده  و دید شما صاف است و سپس عکس بگیرید (نگه داشتن سند با دستان هنگام عکس گرفتن امکان پذیر است ولی باید مراقب باشید). پس از کمی پردازش، درایو  به شما اجازه بررسی و قبول یا رد کردن عکس پیش از تبدیل کردن به پی دی اف را می دهد. اگر فکرمیکنید تصویر به اندازه کافی خوب است روی دکمه checkmark ضربه بزنید. سپس برنامه اعوجاجات آن را اصلاح و آن را به صورت سیاه و سفید تبدیل به فایل پی دی اف می کند.

درایو می تواند به طور خودکار تصویر ها را اصلاح کند پس نگران گرفتن بهترین عکس نباشید. برنامه با کشیدن و پیچ دادن برخی از قسمت های تصویر کاستی ها راجبران می کند البته شاید برخی از محتویات اصلاح نشوند.

تبدیل اسناد به فایل پی دی اف
تبدیل اسناد به فایل پی دی اف

در این صفحه می توانید تصاویر بیشتری به سند فعلی اضافه کنید( نماد “+”)، هر صفحه ای که قبلا اضافه شده است را از اول ایجاد کنید(نماد بارگذاری مجدد)، اصلاح و برش عکس(نماد برش در گوشه بالا سمت راست)، تغییر تنظیمات رنگ( نماد پالت درگوشه بالا سمت راست)، حذف، چرخاندن و یا تغییر نام اسکن( همه از طریق دکمه سه نقطه سمت راست بالا). . گزینه های دیگر منوی تنظیمات به شما امکان می دهد اندازه کاغذ، جهت گیری و کیفیت تصویر را تغییر دهید، هر چند پیش فرض ها برای بسیاری از ما مناسب است.

هنگامی که از نتایج راضی شدید، فقط علامت به علامت چک در پایین سمت راست ضربه بزنید. درایو از شما خواهد پرسید که کجا آن را ذخیره کنید و نامش را چه بزارید، و بعد از ضربه زدن به گزینه ذخیره سازی (در گوشه سمت راست پایین)،فایل آنجا خواهد بود. تبریک شما هم اکنون یک فایل پی دی اف توسط گوشی خود ایجاد کردید.

تبدیل اسناد به فایل پی دی اف

شما همچنین می توانید از این طریق و با استفاده از OCR فایل های پی دی اف خود را به اسناد متنی تبدیل کنید ولی این یک فرآیند چند مرحله ای خواهد بود. شما یا  باید از طریق گوگل داکز فایل پی دی اف را دوباره به عنوان یک سند باز کنید و یا یکی از تنظیمات موجود در گوگل درایو را برای تغییر عملکرد روی اسناد بارگذاری شده، دست کاری کنید.

OCR گوگل با متن بسیار سازگار است، اما گاهی اوقات می تواند فرمت های عجیب و غریب یا زبان های غیر معمول، نمادها یا گرافیک را اشتباه بگیرد، بنابراین بعدا برای بررسی خطاها برنامه ریزی کنید.

ادوب اسکن

اگر شما به امکانات متفاوت با آن چه که گوگل درایو می تواند برایتان فراهم کند نیاز داشته باشید و مایلید یکپارچه سازی عمیق با سرویس G Suites را متوقف  کنید، ادوب اسکن بیشتر به دردتان میخورد. مزیت های ادوب عبارتند از:

  • OCR (تشخیص کاراکتر نوری) که اسناد اسکن شده را به متن قابل جستجو و قابل چاپ تبدیل می کند.
  • با تصاویر / عکسهای موجود شما کار می کند
  • تصویر می تواند به صورت خودکار اصلاح شود.
  • عکس برداری خودکار فرآیند تصویر برداری را آسان کرده است.
  • با نرم افزار ادوب آکروبات برای ورودی های ساخته شده و پر کردن فرم ها کار می کند.

فرآیند موجود در ادوب اسکن پیچیده تر از گوگل درایو نیست ولی بهتر است بگوییم درایو کاربرپسند تر است.

تبدیل اسناد به فایل پی دی اف
تبدیل اسناد به فایل پی دی اف

هنگامی که برنامه را باز میکنید (و مجوزهایی را که برای عملکرد لازم  است را اعطا کنید)، به طور مستقیم به یک نمایاب دوربین هدایت خواهید شد. حرکت به سمت چپ یا راست در  نوار  پایین به شما این اجازه را می دهد تا بین انواع اسناد انتخاب کنید. نماد دیافراگم در کنار دکمه شاتر عکس برداری خودکار را کنترل می کند که به ادوب اسکن اجازه می دهد ازاسناد به صورت خودکار هنگامی که داخل فریم هستند عکس بگیرد و من به شما پیشنهاد می کنم که آن را داشته باشید زیرا باعث صرفه جویی زیادی در زمان می شود. در هر صورت شما هنوز هم می توانید از اسناد دستی  با دکمه شاتر عکس برداری کنید.

ادوب اسکن در برداشتن لبه های اسناد برای تصحیح تصویر در تجربه من بسیار موفق نیست، اما این فرصت را برای اصلاح سند اسکن شده به شما می دهد. (به طور پیش فرض، پس از اسکن های کافی از شما خواهد پرسید که آیا مایل به غیر فعال کردن آن هستید)

تبدیل اسناد به فایل پی دی اف

هنگامی که تمام اسنادی را که می خواهید در یک فایل پی دی اف باشند را انتخاب کردید می توانید از طریق کلیک روی آیکون  گالری (پایین گوشه سمت راست) تمامی اسناد انتخاب شده را مرور کنید.

تبدیل اسناد به فایل پی دی اف

اگر ترجیح  می دهید  پی دی اف را از تصاویری که قبلا گرفته اید بسازید، انتخاب نماد پایین سمت چپ صفحه که شبیه دسته ای از عکس ها است به شما اجازه چنین کاری را می دهد.

تبدیل اسناد به فایل پی دی اف

از طریق صفحه بازبینی ، شما می توانید نام فایل پی دی اف را تغییر دهید و با استفاده از نوار ناوبری کارهایی مثل اضافه کردن صفحات، مرتب کردن آیتم ها، تغییر برش، چرخش تصاویر، انتخاب تنظیمات رنگ و یا حذف صفحات را انجام دهید.

هنگامی که شما پی دی اف و محتویات آن را در جایی که دوست دارید  قرار دادید، با انتخاب گزینه  ذخیره سازی  پی دی اف ،در گوشه بالا سمت چپ، ادوب آن را به صورت محلی ذخیره می کند و شما را به لیست اسناد پیش فرض اخیر در ادوب اسکن می برد.

تبدیل اسناد به فایل پی دی اف
تبدیل اسناد به فایل پی دی اف

از اینجا می توانید اسناد موجود را به اشتراک بگذارید. آن ها را در برنامه  آکروبات باز کنید واین اسناد را پر یا امضا کنید. پس از کمی پردازش، فایل های لیست شده در اینجا شاملOCR  هم است. احتمالا شما به خارج کردن این فایل های تولید شده در اینجا احتیاج پیدا خواهید کرد، کل هدف کار می تواند این باشد، می توانید از طریق گزینه انتشار این کار را انجام دهید. گزینه ها شامل یک لینک هستند که به فایل شما در ابر ادوب آدرس دهی می کند و می توانید از این لینک در ایمیل ها برای ارسال اسناد استفاده کنید.

دو روش ذکرشده، ترفند هایی برای تبدیل اسناد به فایل پی دی اف در گوشی  اندرویدی  شما است. در حالی که درایو به احتمال زیاد بهترین و راحت ترین گزینه برای کابرانی است که قصد ایجاد یک  فایل ساده پی دی اف در مدت زمان کم دارند ولی در ادوب اسکن امکانات بیشتری نسبت به  درایو خواهید داشت. بنابراین  دفعه بعدی که برای ایجاد یک فایل پی دی اف دنبال اسکنر میگردید، یادتان باشد که گوشی که داخل جیب شماست قادر به انجام اغلب آن ها است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن