آموزشآموزش تلفن همراه / تبلت

آموزش سریع و ساده ی انتقال تصاویر از آیفونی به آیفون دیگر

فیلم سینمایی سرخ پوست

ممکن است بعد از گذراندن یک مهمانی و یا یک روز سرگرم کننده در کنار خانواده و دوستان بخواهید عکس هایی که توسط شخص دیگری گرفته شده است را به گوشی خود انتقال دهید. اگر گوشی مبدا و مقصد هر دو آیفون باشد به راحتی و تنها با چند کلیک می توانید روند انتقال تصاویر از آیفونی به آیفون دیگر را طی کنید. اگر می خواهید آیفون جدیدی بخرید و نیاز به انتقال اطلاعات به گوشی جدیدتان دارید، نگران نباشید. ما این مسئله را هم برای شما حل کرده ایم. با ما در آموزش انتقال تصاویر از آیفونی به آیفون دیگر همراه باشید.

انتقال تصاویر از آیفونی به آیفون شخص دیگر

ابزار AirDrop اپل یک راه حل سریع برای ارسال و دریافت با اشخاصی است که در نزدیکی شما هستند. برای آغاز انتقال اطلاعات باید ابتدا بلوتوث و وای فای هردو دستگاه را روشن کرده و هات اسپات آن ها را خاموش نمایید. برای این کار باید از طریق مرکز کنترل اقدام نمایید. تنظیمات مرکز کنترل در آیفون 8 به قبل از طریق کشیدن انگشت از پایین به بالای صفحه و در آیفون X و مدل های جدیدتر از طریق کشیدن انگشت از گوشه ی راست بالا به سمت پایین باز خواهد شد.

نحوه ی انتقال تصاویر از آیفونی به آیفون دیگر
نحوه ی انتقال تصاویر از آیفونی به آیفون دیگر
نحوه ی انتقال تصاویر از آیفونی به آیفون دیگر

برای روشن کردن AirDrop باید دست خود را روی دسته ی network نگه دارید. این دسته در مرکز کنترل و سمت چپ و بالای صفحه قرار دارد. در منوی باز شده AirDrop را روشن کرده و یکی از دو گزینه ی  Contacts Only یا  Everyoneرا انخاب کنید. اگر کسی در حال مبادله ی تصویر با او هستید در مخاطبین گوشی شما وجود دارد گزینه ی contacts only و در غیر این صورت everyone را انتخاب کنید.

نحوه ی انتقال تصاویر از آیفونی به آیفون دیگر
نحوه ی انتقال تصاویر از آیفونی به آیفون دیگر

شخص فرستنده باید از عکس های مورد نظر را از photos  انتخاب کند و سپس دکمه ی اشتراک گذاری ( مستطیلی با یک فلش رو به بالا) را فشار دهد. در لیستی که برای او باز می شود آیفون هایی که در نزدیکی او قرار دارند، نمایش داده می شوند. سپس شخص مورد نظر را انتخاب کنید تا فرایند ارسال آغاز شود.

شخص گیرنده نیز در آیفون خود گزینه ی  Declineیا  Acceptرا مشاهده خواهد کرد. به سادگی Accept را بزنید تا تصویر به گوشی شما منتقل شوند.

انتقال تصاویر از آیفون قدیمی به آیفون جدید خودتان

یکی از سریع ترین راه ها این است که از کل اطلاعاتتان بک آپ بگیرید و در گوشی جدید آن را بازیابی کنید. در اینجا راه های سریع و ساده را آموزش خواهیم داد.

انتقال عکس ها با استفاده از iCloud

ابزار iCloud ساده ترین روش برای انتقال تصاویر به صورت بی سیم است اما فقط 5 گیگابایت به طور رایگان در اختیار شما قرار دارد. بنابراین اگر تعداد و حجم عکس هایتان بیش از این مقدار است یا باید فضای بیشتری خریداری کنید و یا آن را کنار گذاشته و از iTunes کمک بگیرید.

نحوه ی انتقال تصاویر از آیفونی به آیفون دیگر
نحوه ی انتقال تصاویر از آیفونی به آیفون دیگر

تنظیمات را باز کرده و بر روی نام خود در بالای صفحه ضربه بزنید. سپس iCloud را باز کرده و گزینه ی iCloud Photos را روشن کنید. ممکن است کمی طول بکشد زیرا عکس های شما در حال آپلود شدن هستند.

در گوشی جدید خود با همان اپل آی دی وارد شوید و همین فرآیند را تکرار کنید. تنظیمات را باز کرده و بر روی نام خود در بالای صفحه ضربه بزنید. سپس iCloud را باز کرده و گزینه ی iCloud Photos را روشن کنید. زمان کمی برای دانلود تصاویر نیاز است. اما نگران نباشید عملیات انتقال با موفقیت به اتمام رسید.

انتقال عکس ها با استفاده از iTunes

یکی از راه هایی که برای ذهیره و بازیابی اطلاعات از جمله تصویر وجود دارد استفاده از iTunes می باشد. در ادامه می گوییم که این کار چگونه صورت می پذیرد:

اطمینان حاصل کنید که کامپیوتر یا لپ تاپ شما آخرین نسخه ی iTunes را دارد. گوشی قدیمی خود را به کامپیوتر وصل کرده و نرم افزار iTunes را باز کنید. آیفون خود را انتخاب کرده و بر روی summary که در سمت چپ صفحه قرار دارد، کلیک کنید. سپس کامپیوتر خود را انتخاب کنید و Back Up Now را بزنید. این کار کمی طول می کشد اما پس از انجام موفیت آمیز بک آپ گیری ، تاریخ و ساعت امروز را باید جلوی Latest Backups بنویسد.

در گوشی آیفون جدیدتان و در تنظیمات Assistant گزینه ای جهت بازیابی اطلاعات از iTunes وجود دارد. باید گوشی جدیدتان را به همان کامپیوتر متصل کرده و نرم افزار iTunes را باز کنید. آیفون خود را انتخاب کرده و بر روی summary که در سمت چپ صفحه قرار دارد، کلیک کنید. سپس با انتخاب Restore iPhone و تایید آن و گذشت کمی زمان اطلاعات شما به راحتی به دستگاه جدیدتان منتقل می شود.

انتقال عکس ها با استفاده از Finder

با وجود آنکه iTunes در نسخه ی ویندوز قابل دسترس است اما اپل آن را از نسخه ی جدید سیستم عامل کاتالینا حذف کرده است. اما راه دیگری برای جا به جایی عکس ها از طریق سیستم عامل مک وجود دارد و به شرح زیر است:

آیفون قدیمی خود را به مک بوک خود وصل کنید. نرم افزار Finder را در آن باز کرده و در سمت چپ صفحه و در زیر لیستی با عنوان Devices آیفون خود را انتخاب کنید. سپس از طریق انتخاب This Computer عملیات بک آپ گیری را آغاز کنید. برای بازیابی ینز کافیست دستگاه جدید را متصل کرده و گزینه ی بازیابی را انتخاب نمایید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن