آموزشآموزش تلفن همراه / تبلت

نحوه ی رفع مشکل وای فای گوشی اندرویدی

فیلم سینمایی سرخ پوست

اگر با مشکل وای فای گوشی روبرو شده اید در این مطلب قصد داریم رفع این مشکل را به شما آموزش دهیم.

ارتباط وای فای بیشتر برای ارتباط با شبکه اینترنت به صورت بی‌سیم به کار می‌رود و این قابلیت باعث شده تا به یکی از محبوب ترین روش ها برای اتصال به اینترنت تبدیل شود. اما گاهی اوقات دارای مشکلاتی نیز هست که در این مقاله قصد داریم تا راه های رفع مشکل وای فای گوشی اندرویدی را توضیح دهیم.

چک کردن تنظیمات اتصال به اینترنت

نحوه ی رفع مشکل وای فای گوشی اندرویدی

در اولین قدم باید اتصال به اینترنت را چک کنید، چون ممکن است گاهی اوقات فراموش کرده باشید که آن را وصل کنید. چک کردن وصل بودن وای فای کار بسیار ساده ای است، تنها کافیست نوار اعلان ها را از بالای صفحه گوشی به پایین بکشید تا ببینید که علامت وای فای روشن است یا خاموش. علاوه بر این می توانید به تنظیمات گوشی مراجعه کرده و در قسمت Wireless and network از روشن بودن آن اطمینان پیدا کنید.

نکته دیگری که باید چک کنید این است که تلفن در حالت Airplane mode نباشد. اگر این حالت روشن باشد، وای فای وصل نمی شود.

چک کردن دستگاه وای فای و رمز عبور آن

یکی از علل وصل نشدن به وای فای، وارد کردن رمز عبور اشتباه یا وصل شدن به یک دستگاه اشتباه است. این موضوع معمولا زمانی اتفاق می افتد که دستگاه مورد نظر شما با دستگاه همسایه نام مشابهی دارد، پس از وصل شدن به دستگاه درست و وارد کردن رمز عبور صحیح، اطمینان پیدا کنید.

به این نکته نیز توجه داشته باشید که رمز عبور وای فای حتی به بزرگ و کوچک بودن حروف زبان انگلیسی نیز حساس است، پس مراقب باشید. این موضوع می تواند باعث ایجاد مشکل وای فای گوشی شود.

بوت کردن دستگاه وای فای و تلفن هوشمند

نحوه ی رفع مشکل وای فای گوشی اندرویدی

گاهی اوقات ممکن است دلیل عدم اتصال به وای فای، خود دستگاه باشد، پس تنها کافیست دستگاه را از برق بکشید و پس از ۳۰ثانیه دوباره وصل کنید. پس از آن یک تا دو دقیقه صبر کنید تا اتصال دوباره برقرار شود. اتصال را دوباره چک کنید تا ببینید که مشکل برطرف شده است یا خیر.

اگر هنوز مشکل حل نشده، باید تلفن خود را چک کنید. این بار باید تلفن هوشمند خود را ریستارت کنید و دوباره آن را به وای فای وصل کنید تا ببینید که اتصال برقرار می شود یا خیر.

پاک کردن وای فای از حافظه دستگاه و اتصال دوباره به آن

نحوه ی رفع مشکل وای فای گوشی اندرویدی

برای انجام این کار باید به تنظیمات تلفن مراجعه کرده و در بخش مربوط به وای فای، نام دستگاه وای فای را پیدا کنید و آن را لمس کنید. از منوی ظاهر شده گزینه Forget را بیابید و آن را لمس کنید تا اتفاقی همانند آنچه که در عکس بالا می بینید، رخ دهد.

دوباره نام دستگاه وای فای را پیدا کنید و به آن وصل شوید

بازگشت به تنظیمات کارخانه

نحوه ی رفع مشکل وای فای گوشی اندرویدی

در ابتدا باید بگوییم که این روش پیشنهاد نمی شود، اما در صورتی که روش های بالا اجرایی نشد، می توانید از آن استفاده کنید. ریست کردن گوشی هوشمند و بازگشت آن به تنظیمات کارخانه روشی است که می تواند اختلالات موجود در تلفن را از بین ببرد تا در صورتی که مشکلی برای اتصال به اینترنت وجود دارد، از بین برود. توجه داشته باشید که با اجرای این کار، تمامی اطلاعات موجود روی تلفن از بین می رود.

پس از انجام این روش، دستگاه به زمانی بازمی گردد که انگار اولین بار است از آن استفاده می کنید، پس به تنظیمات مراجعه کنید و دوباره آن را به وای فای وصل کنید تا از حل شدن مشکل اطمینان یابید.

تماس با مرکز تعمیرات

اگر روش های بالا مشکل را حل نکرد، پس مشکل وای فای گوشی فراتر از آن چیزی است که انتظار داشتیم و ممکن است ایراد دستگاه سخت افزاری باشد. اگر اشکال از روتر وای فای باشد، باید با پشتیبانی آن تماس بگیرید تا آن را تعویض و یا تعمیر کنند.

اگر تلفن های دیگر می توانند به دستگاه وای فای متصل شوند و شما نمی توانید، پس ایراد از تلفن شماست و باید به فکر رفع مشکل آن باشید. تلفن خود را با دستگاه های وای فای مختلف در مکان های دیگر چک کنید تا اگر ایراد از آن است، سریع تر متوجه شوید.

منبع
کلیک
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن