پیشتازتک پلاسمالی و اقتصادی

سرمایه‌گذاری‌های جدید و بزرگ در تایوان توسط آرم

فیلم سینمایی سرخ پوست

آرم می‌خواهد تا با افزایش سرمایه‌گذاری و حضور در کشورهای مختلف، ظرفیت‌های خود را افزایش دهد و به بازیگری قدرتمند در صنعت تراشه مبدل شود.

پروژه شرکت تولید تراشه‌ی آرم

شرکت تولید تراشه‌ی آرم در نظر دارد سرمایه‌گذاری‌های خود در تایوان را گسترش دهد تا مراکز تولیدی بیشتری برای رقابت در دنیای تراشه داشته باشد. تمرکز اصلی شرکت در تایوان روی فناوری‌های مرتبط با هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خواهد بود. ماسایوشی سان، رئیس هیئت‌مدیره‌ی آرم و مدیرعامل غول سرمایه‌گذاری سافت بانک خبر افزایش سرمایه‌گذاری را به رسانه‌ها اعلام کرد.

هوش مصنوعی بزرگ‌ترین تغییر تاریخ بشریت

سخنرانی سان در تایپه و در خلال کنفرانس G2 و به مدیریت Digitimes انجام شد. تمرکز اصلی برنامه‌های G2 و رخدادهای حاشیه‌ای آن روی بررسی هوش مصنوعی، فناوری‌های 8K و 5G و دیگر کاربردهای ترکیبی دنیای فناوری بود که رشد جهان در آینده را رقم خواهد زد. البته تمامی برنامه‌ها و بررسی‌ها تحت تأثیر جنگ تجاری میان آمریکا و چین قرار دارند. سان در جریان صحبت‌های خود به برنامه و پیش‌بینی آرم درباره‌ی آینده اشاره کرد. او گفت که شرکتش تصور می‌کند هوش مصنوعی بزرگ‌ترین تغییر تاریخ بشریت را رقم می زند.

مدیرعامل سافت بانک در بخشی از صحبت‌هایش گفت:

اینترنت در ۲۵ سال گذشته تغییرات انقلابی متعددی را ایجاد کرده است. تغییراتی که عموما در حوزه‌های تبلیغات و خرده‌فروشی دیده می‌شوند. البته انقلاب بعدی را باید متعلق به هوش مصنوعی دانست که همه‌ی صنایع را بازتعریف خواهد کرد.

آرم در بورس سرمایه گذاری می کند

سان درکنار توضیح درباره‌ی برنامه‌های توسعه‌ای آرم در تایوان، از برنامه‌ی آینده برای ارائه‌ی دوباره سهام شرکت در بورس خبر داد. در سال ۲۰۱۶ و چند هفته پس از اعلام خبر Brexit، سافت بانک شرکت بریتانیایی تولید تراشه را به قیمت ۳۲ میلیارد دلار خرید و آن را مجددا به شرکتی خصوصی مبدل کرد. سافت‌بانک هنوز برنامه‌ای برای IPO پیش رو ندارد. البته برخی پیش‌بینی‌‌ها چین و هنگ‌کنگ را به‌عنوان مقصد این شرکت تخمین می‌زنند.

ارتباط آرم با هواوی

در جریان سخنرانی سان، سؤال‌هایی پیرامون ارتباط آرم با شرکت چینی هواوی مطرح شد. او پاسخ آن چنان صریحی نداد و تنها از موافقت و همکاری با تحریم‌های آمریکا علیه هواوی صحبت کرد.


تأسیس مرکز طراحی پردازنده در سینچو تایوان

آرم در سال ۲۰۱۴ اعلام کرد که یک مرکز طراحی پردازنده در سینچو تایوان تأسیس می کند تا نسل بعدی هسته‌های کلای Cortex-M را برای دستگاه‌های اینترنت اشیاء و پوشیدنی‌ها طراحی کند. چنین تصمیمی کاملا برخلاف رویکرد شرکت رقیب یعنی اینتل بود که آینده‌ی طراحی و توسعه‌ی پردازش موبایلی را در شنژن می‌دید.

شکست برنامه‌های اینتل در شنژن

برنامه‌های اینتل در شنژن به‌خاطر چالش‌های متعدد حقوقی و قانونی شکست خوردند. برنامه‌های آن‌ها برای تأسیس مرکز تحقیق و توسعه در این شهر هم بدون هیچ دستاورد خاصی پیش رفتند. درنهایت امروز مرکز سینچو شرکت آرم ۱۵۰ کارمند دارد و اینتل نتوانست آن‌ها را شکست دهد. لازم به ذکر است آرم در سال ۲۰۱۴ فعالیت خود را با ۴۰ نفر آغاز کرد.

اولین حضور سان در تایپه

رویداد G2 نخستین حضور سان در تایپه بود. او توسط دوست قدیمی‌اش تری گو به رویداد دعوت شده بود. تری گو قبلا مدیر فاکسکان بود و اکنون در Kuomintang فعالیت می‌کند. او چند هفته پیش از فاکسکان استعفا داد.

برنامه‌های توسعه‌ای آرم برای آینده

برنامه‌های توسعه‌ای آرم برای افزایش فعالیت طراحی تراشه می‌تواند تأییدی بر همکاری آن‌ها با اپل هم باشد. قبلا در اخبار خوانده بودیم که کوپرتینویی‌ها برای توسعه‌ی تراشه‌های موبایلی به‌جای اینتل با آرم همکاری خواهند کرد. به‌هرحال آرم پس از سرازیر شدن سرمایه‌های هنگفت ماسایوشی سان و شرکت عظیمش سافت‌بانک، به‌تدریج به تهدیدی جدی برای فعالان بازار تراشه‌های موبایلی مبدل شد.

منبع
زومیت
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن