پیشتازتک پلاسمالی و اقتصادی

هشدار مایکروسافت، سونی و نینتندو به دولت آمریکا نسبت به تعرفه‌های تجاری چین

فیلم سینمایی سرخ پوست

مایکروسافت و سونی و نینتندو به‌صورت مشترک درباره‌ی تأثیر تعرفه‌های تجاری چین روی صنعت گیم به دولت ایالات متحده‌ی آمریکا هشدار دادند.

هشدار سه غول صنعت به دولت آمریکا

مایکروسافت و سونی و نینتندو، سه غول صنعت بازی‌های ویدویی، نامه‌ای هفت‌صفحه‌ای با موضوع تحریم‌های تجاری اخیر آمریکا علیه چین تنظیم و به دفتر نماینده‌ی تجارت ایالات متحده ارسال کردند. در این نامه، مسائلی شرح داده شده که این سه سازنده در ساخت کنسول‌های بازی با آن رو‌به‌رو خواهند شد.

موضوع نامه مایکروسافت و سونی و نینتندو به دولت آمریکا

این نامه علاوه‌بر نشان‌دادن آسیب واردشده به توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری در سراسر ایالات متحده براثر تعرفه‌های تجاری، این موضوع را نیز مطرح می‌کند که این تعرفه‌ها چگونه مانعی برای توسعه‌ی فناوری در آینده خواهند شد. همچنین، این سه شرکت یادآور شدند تولید سخت‌افزار کنسول‌های بازی از زنجیره‌ی بسیار پیچیده‌ای ساخته شده اند که وضع تعرفه و تحریم‌های تجاری باعث اختلال کار این زنجیره می‌شوند.

در بخشی از این نامه آمده است:

برخلاف رایانه‌های شخصی، هریک از کنسول‌های ما پیکربندی و طراحی سخت‌افزاری خاصی دارند و با ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد نرم‌افزاری ارائه می‌شوند که هرکدام به سرویس‌ها و پلتفرم‌های مخصوص شرکت سازنده متصل هستند.

خارج شدن نینتندو از کشور چین

باتوجه‌‌به اینکه نینتندو به‌علت ترس از تحریم‌های تجاری ایالات متحده از کشور چین خارج شده، جای تعجب نیست که دو شرکت سونی و مایکروسافت نیز درباره‌ی این موضوع نگران باشند. این سه شرکت خاطرنشان کردند با خارج‌کردن خط‌تولید از چین اتفاقاتی ازقبیل افزایش ۲۵ درصدی قیمت کنسول‌ها و نخریدن کنسول‌های جدید به‌وسیله‌ی شهروندان ایالات متحده به‌وقوع می‌پیوندد که نتیجه‌ی این اتفاقات ایجاد آسیب‌های جدی درزمینه‌ی درآمدزایی شرکت‌های آمریکایی است.

اثرات سوء تحریمهای آمریکا بر صنعت

اثرهای سوء تحریم‌های آمریکا همین حالا نیز متوجه توسعه‌دهندگان سخت‌افزار چینی مانند هواوی شده است. باید منتظر ماند و دید آیا افزایش اعتراض شرکت‌های آمریکایی مانند FedEx و مایکروسافت، تأثیری بر سیاست آمریکا درمقابل چین خواهد گذاشت یا خیر.


منبع
زومیت
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن