اخبار موبایلتکنولوژیموبایل

ویژگی های بهینه سازی شارژ باتری در iOS 13

فیلم سینمایی سرخ پوست

دنیای iPhone و باتری آن، چیزی است که در سال‌های اخیر جایگاه خود را در بسیاری از عناوین پیدا کرده‌است .

احتملا دلیل این مورد این است که این باتری ها ، به اندازه ای که لازم است دوام نخواهند آورد و اگر کمی نسبت به آن حساس باشید لازم است حداقل هر دوسال یکبار ، آنرا تعویض کنید.

(البته تلفن های همراه سایر برند ها نیز از این مشکل رنج می برند اما به دلیل وجود بخش سلامت باتری در آیفون و تاثیر آن بر قدرت گوشی، کاربران آیفون حساسیت بیشتری نسبت به آن دارند) . با این حال ، نسخه جدید iOS یعنی iOS 13 یک ویژگی جدید برای بهینه سازی عمل شارژ شدن دیوایس بهمراه خود دارد ( ویژگی Optimized Battery Charging ).

ویژگی Optimized Battery Charging


این ویژگی در بخش “باتری” در “تنظیمات” یافت می شود، بخش جدید در قسمت “سلامت باتری” قرار دارد و یک ضامن ساده به نام Optimized Battery Charging است. بر اساس توضیحی در برنامه با فعال شدن این ویژگی، آیفون روال شارژ شدن خود را یاد می گیردتا بتواند شارژ ۸۰ درصد ظرفیتش را تا هنگامی که می خواهید از آن استفاده کنید انجام دهد.


تئوری ویژگی Optimized Battery Charging ، این است که آیفون شما یاد خواهد گرفت که شما به طور معمول گوشی خود را در چه زمانی از صبح، از شارژ جدا می کنید و از آن استفاده می کنید .

براساس آن ، ۲۰ % ظرفیت باتری را تا زمان نزدیک‌تر به آن زمان نگه می‌دارد (از ۱۰۰ درصد شدن میزان شارژ ، در تمام طول شب جلوگیری می کند)تا شارژ باتری شما در تمام مدتی که به شارژ است، ۱۰۰ درصد باقی نماند که این کار باید به افزایش سلامت و طول عمر باتری کمک کند .


ویژگی Optimized Battery Charging در حال حاضر درنسخه بتا iOS 13 اپل در دسترس است.

جالب است که در WWDC ، هیچ زمانی صرف معرفی یا توضیحی در مورد این ویژگی نشد در حالی که می توان آنرا یکی از تغییرات اصلی و مفید iOS 13 دانست .

اگر از کاربران آیفون هستید، احتمالا همواره میزان سلامتی باتری آیفونتان یکی از نگرانی های اصلی شما در مورد موبایلتان است و این ویژگی ممکن است به طولانی شدن عمر باتری دستگاهتان کمک کند.

منبع
ایکلاریفاید
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن