اخبار موبایلتکنولوژیموبایل

اسکنر اثر انگشت زیر صفحه نمایش روانه گوشی‌های ارزان‌قیمت می‌شود

فیلم سینمایی سرخ پوست

در حال حاضر، فناوری اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر تنها با نمایشگرهای اولد سازگار است که به زودی این وضعیت تغییر پیدا می‌کند.

مدتی قبل، خبرهایی در مورد امکان بهره‌گیری از این فناوری در نمایشگرهای LCD مطرح شد و حالا شرکت چینی BOE اعلام کرده که از این پس می‌تواند همراه با نمایشگرهای LCD از این فناوری بهره ببرد.

طبق گزارش DigiTimes، کمپانی BOE از انتهای سال ۲۰۱۹ تولید انبوه نمایشگرهای LCD دارای اسکنر اثر انگشت را آغاز می‌کند. هنوز معلوم نیست که کدام شرکت‌ها در ابتدا این فناوری را مورد استفاده قرار می‌دهند.

همانطور که گفتیم، تا حالا این فناوری فقط همراه با نمایشگرهای اولد مورد استفاده قرار می‌گیرد که این موضوع عمدتا به باریک‌تر بودن آن‌ها نسبت به نمایشگرهای LCD برمی‌گردد.


 درصد گوشی‌های فروخته شده در سال ۲۰۱۸ از نمایشگر LCD بهره می‌برند.

در این میان، باید ببینیم اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر LCD چه عملکردی خواهد داشت. البته باید یادآوری کنیم که این محصول BOE می‌تواند تعداد گوشی‌های مبتنی بر فناوری مذکور را تا حد زیادی افزایش دهد زیرا طبق گزارش‌های منتشر شده، ۸۵ درصد گوشی‌های فروخته شده در سال ۲۰۱۸ از نمایشگر LCD بهره می‌برند.


اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر عمدتا در گوشی‌های گران‌تر از ۵۰۰ دلار دیده می‌شود ولی حالا به لطف این فناوری، بسیاری از گوشی‌های ارزان‌قیمت شرکت‌هایی مانند شیائومی، هواوی، آنر و دیگران می‌توانند از آن بهره ببرند.

منبع
دیجی کالا مگ
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن