ابزارهای پوشیدنیتکنولوژی

قرار دادن دوربین در بند اپل واچ

فیلم سینمایی سرخ پوست

به نظر می رسد بعد از چند سال مراحل ثبت این پروژه به پایان رسیده است. و اپل قصد دارد از دوربینی با عنوان نوار انعطاف پذیر برای عکاسی انعطاف پذیر در بند اپل واچ هایش استفاده کند.

در این پتنت، شاهد تعبیه دوربین در قسمت اضافی بند اپل واچ هستیم تا افراد بدون دردسر و بدون اینکه مچ خود را تا حد زیادی حرکت دهند، بتوانند برای زوایای مختلف از این دوربین استفاده کنند. هم چنین می توان از طریق فشار فیزیکی یا فرمان صوتی از چنین دوربینی استفاده کرد و در مواقعی که مورد استفاده قرار نمی‌گیرد، بخش اضافه بند می‌تواند به جای اصلی خود برگردد.




















بند انعطاف پذیر برای عکاسی انعطاف پذیرتر

تعبیه دوربین در گجت پوشیدنی اگرچه امکان‌پذیر است ولی این مشخصه از لحاظ تجربه کاربری با مشکلات زیادی روبرو می‌شود و در همین زمینه می‌توانیم به ساعت هوشمند نوبیا آلفا اشاره کنیم. زمانی که یک دوربین به مچ دست وصل باشد، آزادی عمل برای عکاسی بسیار محدود می‌شود و به ناچار باید مچ دست را در موقعیت‌های تقریبا غیرممکنی قرار دهید. تعبیه دوربین در بند اپل واچ بسیاری از این مشکلات را برطرف می‌کند ولی همانطور که سال‌ها قبل در مورد ساعت هوشمند گلکسی Gear شاهد بودیم، این رویکرد هم مشکلات زیادی به همراه دارد.

البته ثبت این پتنت به این معنا نیست که اپل به‌زودی چنین ایده‌ای را عملی می‌کند. اپل در سال ۲۰۱۶ برای ثبت این پتنت اقدام کرده و بعد از ۳ سال مراحل ثبت آن به پایان رسیده و این یعنی در دوران نسل دوم اپل واچ بوده است. از آن زمان تا به حال هم، اپل دو نسل جدید اپل واچ را روانه‌ی بازار کرده که در هیچکدام از آن‌ها اثری از دوربین دیده نمی‌شود. امکان تحقق بخشیدن به تمام ایده ها همیشه مقدور نیست اما نسل آینده تکنولوژی از همین ایده ها و گمانه زنی ها شکل می گیرد.

منبع
دیجی کالا مگThe Verge
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن