آموزشآموزش اپلیکیشنآموزش تلفن همراه / تبلت

چگونه از تلفن های هوشمندی قدیمی به جدید اطلاعات انتقال دهیم ؟

فیلم سینمایی سرخ پوست

روش های مختلف و گوناگونی در انتقال اطلاعات از گوشی های هوشمند قدیمی به جدید وجود دارد. اما با توجه به تنوع و گوناگونی تلفن های موجود در بازار وهمچنین نوع کارکرد و سیستم عامل به کار رفته در آن می توان مناسب ترین روش را در این مقاله بیاموزید.

تلفن‌های هوشمند ما همیشه دارای فایل‌ها و اطلاعات ضروری بسیاری هستند که شاید بدون آن‌ها زندگی کردن تاحدودی برایمان دشوار باشد. اطلاعاتی نظیر پیامک‌ها، حساب‌های کاربری یا حتی اپلیکیشن‌های مختلف و فایل های صوتی و تصویری از جمله مواردی هستند که روی تلفن‌های هوشمندمان وجود دارند. ما با خرید یک اسمارت فون جدید مجبور به انتقال این فایل ها و اطلاعات به گوشی جدیدمان هستیم. روش‌های زیادی برای انتقال اطلاعات مختلف به دستگاه جدید وجود دارند که البته انجام آن‌ها بسته به برند دستگاهی که در اختیار دارید متفاوت است. در این مقاله سعی داریم تا تمام روش‌ها را توضیح دهیم.

انتقال اطلاعات از گوشی قدیمی به گوشی جدید

راه ها و روش های زیادی در خصوص انتقال اطلاعاتی نظیر مخاطبین، پیامک‌ها، اپلیکیشن‌ها، تصاویر و سایر اطلاعات به تلفن هوشمند جدید وجود دارند. در حال حاضر حتی می‌توان تنظیمات صفحه خانه گوشی قبلی نظیر تصویر پس‌زمینه، ظاهر آیکون‌ها و… را نیز به دستگاه جدید انتقال داد. و تمام این موارد در زمان انتقال اطلاعات از دستگاه اندرویدی به iOS و بلعکس نیز امکان پذیر هستند.

نرم افزار MobiKin

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای انتقال اطلاعات استفاده از نرم افزار MobiKin است. ابزاری برای انتقال اطلاعات از دستگاه قدیمی به دستگاه جدید. با این اپلیکیشن تمام اطلاعاتی را که نیاز داشته باشید می‌تواند انتقال دهید و هیچ محدودیتی نیز در این خصوص وجود ندارد. همچنین اپلیکیشن مذکور قابلیت انتقال مخاطبین بین تلفن‌های هوشمند در شبکه‌ها و اپراتور‌های مختلف را نیز ارائه می‌کند.

نرم افزاری امن و تایید شده که بدون هیچ گونه نگرانی از حریم خصوصی‌تان می‌توانید اطلاعات را از طریق اپلیکیشن فوق به دستگاه جدیدتان انتقال دهید. از ویژگی خوب دیگر این نرم افزار عدم درخواست اطلاعات از کاربر است و نیاز ندارید به اینترنت دسترسی داشته باشید و به همین دلیل گزینه‌ای بهتر از سرویس‌های ابری به شمار می‌رود.

نرم افزار MobiKin از ۳۰۰۰ دستگاه در پلتفرم‌های اندروید، iOS و ویندوز پشتیبانی می‌کند. برای استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید از طریق لینک‌های زیر اقدام کنید:

بعد از دانلود و نصب این اپلیکیشن، مراحل را دنبال کنید تا اطلاعات شما از دستگاه قدیمی‌تان به دستگاه جدید منتقل شود.

Mobikin Transfer For Mobile

سرویس MobiKin این قابلیت را نیز در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد و از طریق آن می‌توانید اطلاعات را از روی دستگاه قدیمی‌تان حذف کنید. پس با این کار می توانید بعد از انتقال، اطلاعاتتان را از روی دستگاه قدیمی‌تان حذف کنید و مطمئن شوید که تمام اطلاعات آن پاک شده باشند. این کار از نظر امنیتی و حریم خصوصی اقدامی ضروری است (به دلیل اینکه ممکن است دیگر از آن دستگاه استفاده نکنید یا حتی آن را بفروشید).

انتقال مخاطبین

یکی از موارد مهم در انتقال اطلاعات، ارسال لیست مخاطبین گوشی هایمان می باشد. خوشبختانه روش‌های زیادی برای انجام این انتقال وجود دارند. پس بهتر است به سراغ روش‌های سختی که کاربر باید انتقال را به صورت دستی انجام دهد نروید. استفاده از سرویس‌های ابری، یکی از بهترین روش‌های انجام این کار هستند. انجام این کار از طیق سرویس ابری گوگل به شرح زیر می باشد.

همگام‌سازی با اکانت گوگل

از ساده‌ترین راه‌هایی که باعث می‌شود مخاطبانتان روی تمام دستگاه‌های شما همگام باشند، استفاده از اکانت گوگل است. اگر قبلا مخاطبانتان را وارد اکانت گوگل خودتان کرده باشید، در این صورت تنها کافی است که در تلفن هوشمند جدید وارد حساب کاربری خودتان شوید و مخاطبان را روی دستگاه‌تان بریزید. روش انجام این کار بدین قرار است:

در تلفن هوشمند جدید وارد بخش تنظیمات (Settings) و سپس حساب‌ها (Account) شده و به سراغ گزینه گوگل (Google) بروید.

گزینه همگام سازی مخاطبین (Contacts) را فعال کنید (برای انجام اینکار، باید پیش‌تر وارد حساب کاربری گوگل‌تان شده باشید).

اگر این موارد را درست انجام دهید و مشکل دیگری نباشد، همگام سازی مخاطبین انجام می‌شود.

synchronize google account

آیا چندین حساب کاربری روی دستگاه‌تان ثبت کرده بودید؟ امکان انتخاب اینکه کدام یک از اکانت‌ها برای همگام‌سازی مخاطبین استفاده شوند نیز وجود دارد. به صورت پیش‌فرض این کار با اکانتی انجام می‌شود که در ابتدا روی گوشی‌تان ثبت کرده بودید. برای تغییر آن به شکل زیر اقدام کنید:

 1. وارد اپلیکیشن مخاطبین (Contacts) گوشی‌تان شوید.
 2. مشخص کنید که کدام مخاطبین از کدام اکانت همگام‌سازی شوند.

ساخت اکانت جدید و هماهنگ سازی

اگر در آینده نیز اکانت جدیدی را در دستگاه‌تان ثبت کردید، احتمالا مجبور خواهید بود تا همگام‌سازی را به صورت دستی فعال کنید. اما اگر تاکنون هیچ اکانت گوگل نداشته‌اید، به سادگی می‌توانید از طریق موبایل یک اکانت جدید برای خودتان ایجاد کنید. همچنین می‌توانید اکانت مورد بحث را در کامپیوتر ایجاد کرده و سپس از طریق وارد کردن اطلاعات آن در گوشی، وارد حساب کاربری خودتان شوید (در این صورت باید اطلاعات اکانت خود را ابتدا در گوشی قدیمی وارد کنید و اعمال فوق را انجام دهید تا مخاطبین وارد حساب کاربری گوگل شما شوند. سپس در تلفن جدید نیز وارد همان اکانت شده و همگام‌سازی مخاطبین را به همان صورتی که در بالا گفته شد انجام دهید تا انتقال مخاطبین صورت گیرد).

استفاده از قابلیت همگام سازی مخاطبین گوگل مزایای زیادی دارد. این سرویس از فرمت کارت‌های پیچیده تجاری که چندین شماره و اطلاعات مختلفی در خصوص آن شرکت دارند نیز پشتیبانی می‌کند. همچنین قابلیت مذکور امکان استفاده روی اغلب پتلفرم‌ها را دارد که از این بین می‌توان به ویندوزفون، آیفون، کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز، مک و لینوکس اشاره کرد.

انتقال مخاطبین از اندروید به آیفون

بعد از ساخت اکانت گوگل برای انتقال آن‌ها به آیفون یا آیپد کار سختی در پیش رو ندارید. برای این کار روی آیفون یا آیپد وارد بخش تنظیمات (Settings) شوید و سپس از طریق بخش Mail, Contacts, Calender اکانت جدیدی را به دستگاه خود اضافه کرد. گوگل یکی از موارد است که در این صفحه وجود دارد. آن را انتخاب کرده و اطلاعات کاربری را برای ورود به آن وارد کنید. بعد از مدتی، مخاطبان شما در آیفون یا آیپد در قسمت Address Book ظاهر خواهند شد.

synchronize google account Mail

در نگاه کلی، اکانت گوگل تحت عنوان جیمیل (Gmail) شناخته می‌شود. البته امکان اینکه مشخص کنید چه بخش‌هایی از اکانت گوگل باید با آیفون همگام سازی شوند نیز وجود دارد. مثلا اگر شما فقط می‌خواهید مخاطبین‌تان از حساب کاربری گوگل به آیفون منتقل شوند، در این صورت می‌توانید گزینه‌های مربوط به ایمیل و تقویم را غیرفعال کنید تا همگام سازی برای آن‌ها با این حساب کاربری صورت نگیرد.

اگر می‌خواهید مخاطبان اکانت شخصی گوگل‌تان را در Address Book مخفی کنید یا نمایش دهید، در این صورت باید وارد اپلیکیشن Address Book شده و به سربرگ مخاطبین (Contacts) رفته و گروه‌ها (Groups) را برای انجام این کار لمس کنید.

اپلیکیشن Move to iOS

اپل اپلیکیشنی را در گوگل پلی منتشر کرده که Move to iOS نام دارد و در واقع ابزاری برای انتقال اطلاعات از اندروید به iOS محسوب می‌شود. برای انتقال اطلاعات، اپلیکیشن مذکور را روی دستگاه اندرویدی‌تان نصب و اجرا کنید. با انجام این کار، آیفون یا آیپد جدیدتان شروع به دریافت اطلاعات خواهد کرد. این انتقال در داخل یک شبکه مخصوص Wi-Fi صورت می‌گیرد که توسط PIN کد محافظت می‌شود. سرعت انتقال اطلاعات در این سیستم زیاد است. برای دانلود اپلیکیشن Move to iOS از طریق لینک زیر اقدام کنید:

خروجی گرفتن از مخاطبین از طریق کارت حافظه جانبی (SD Card)

اگر انتقال مخاطبین از طریق همگام سازی حساب کاربری گوگل گزینه مناسبی برای شما نیست و البته هر دو دستگاه جدید و قدیمی‌تان دارای شیار کارت حافظه جانبی هستند، در این صورت می‌توانید به صورت زیر نیز اقدام کنید:

 1. ابتدا کارت حافظه را وارد دستگاه قدیمی کرده و از مخاطبین گوشی خروجی (Export) تهیه کنید (انجام این کار از طریق اپلیکیشن مخاطبین و تنظیمات آن صورت می‌گیرد).
 2. گوشی قدیمی را به کامپیوتر متصل کنید و بررسی نمایید که فایل مخاطبین در آدرس مورد نظر شما ذخیره شده باشد (این فایل عموما با فرمت .VCF ذخیره می‌شود).
 3. حال کارت حافظه را از دستگاه قبلی خارج کرده و وارد تلفن هوشمند جدیدتان کنید.
 4. روی دستگاه جدید وارد اپلیکیشن مخاطبین شده و از طریق منو، اقدام به درون ریزی (Import) مخاطبین کنید.

با انجام این موارد، تمام مخاطبین شما به دستگاه جدید منتقل خواهند شد (البته این روش تاحدودی زمانبرتر از روش همگام‌سازی با استفاده از اکانت گوگل است).

Export Android Contacts To Sd Card

احتمال دارد بعد از انتقال مخاطبین به دستگاه جدید متوجه شوید که تعداد مخاطبان بیشتر از قبل است. دلیل این مشکل به ادغام شدن چند مخاطب در دستگاه قبلی یا وجود اطلاعات زیاد از یک مخاطب مربوط می‌شود. به همین دلیل موبایل شما یک مخاطب با اطلاعات زیاد را تبدیل به چند مخاطب با اطلاعات کم می‌کند. البته روش‌هایی نیز برای رفع این مشکل و تبدیل مخاطبین مشابه به یک مخاطب وجود دارند که در آینده می‌توانید آن‌ها را در موبایلستان مطالعه کنید.

استفاده از حافظه داخلی برای انتقال مخاطبین

این روش نیز بسیار شبیه به انتقال مخاطبین از طریق کارت حافظه است. تنها تفاوت این دو مورد، به محل ذخیره سازی فایل مخاطبین مربوط می‌شود. برای انتقال مخاطبین از طریق حافظه داخلی دستگاه باید به روش زیر عمل کنید:

 1. فایل خروجی مخاطبین را از طریق اپلیکیشن مخاطبین دریافت کرده و در حافظه داخلی دستگاه قدیمی ذخیره کنید. سپس گوشی قدیمی را به کامپیوتر متصل نمایید.
 2. فایل مخاطبین را که روی گوشی قرار دارد در کامپیوتر ذخیره کنید و سپس با اتصال گوشی جدید به کامپیوتر، آن را به گوشی انتقال دهید.
 3. سپس در بخش مخاطبین موبایل، وارد قسمت درون ریزی یا همان Import شوید و مخاطبان را درون ریزی کنید. لازم به ذکر است که فایل مخاطبین با پسوند .VCF اغلب در پوشه System گوشی قرار می‌گیرد.
Astro File Manager

البته اگر روی دستگاه قدیمی‌تان اپلیکیشن فایل منیجر (File Manager) یا همان مدیریت فایل را دارید، می‌توانید فایل مخاطبین را جستجو کرده و از طریق ایمیل یا بلوتوث به دستگاه جدید منتقل کنید. در این روش دیگر نیازی به اتصال گوشی به کامپیوتر وجود ندارد. البته در برخی از گوشی‌ها، موقع خروجی گرفتن، کاربر می‌تواند مکانی که قصد دارد فایل خروجی در آن ذخیره شود را مشخص کند که در این صورت دیگر نیازی به جستجو فایل نیست.

انتقال مخاطبین از طریق سیمکارت

اگر قصد دارید که از همان سیمکارت گوشی قبلی در اسمارت فون جدیدتان نیز استفاده کنید، در این صورت می‌توانید از طریق یک روش قدیمی، مخاطبان را روی سیمکارت ذخیره کرده و سپس سیمکارت را به دستگاه جدید وصل کنید. روی دستگاه جدید می‌توان این مخاطبین را از سیمکارت به گوشی انتقال داد.

باید توجه کنید که در این روش، باید مخاطبین را تک تک انتخاب کرده و انتقال دهید و همچنین ظرفیت ذخیره سازی سیمکارت نیز محدود است. در واقع شما حداکثر می‌توانید ۲۰۰ مخاطب را در سیمکارت‌تان ذخیره کنید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید این روش به دلیل قدیمی بودن و البته کارایی بسیار کمتر نسبت به روش‌های جدید، چند وقتی است که تاحدودی منسوخ شده و کاربران اندروید لالی پاپ ۵.۰ و نسخه‌های جدید‌تر این سیستم عامل امکان خروجی گرفتن مخاطبین از طریق سیمکارت را ندارند.

Remove Sd Card

در روش انتقال مخاطبین از طریق سیمکارت، امکان این وجود ندارد که مخاطبی با چندین شماره را به عنوان یک مخاطب منتقل کنید و هر شماره در این شرایط به عنوان یک مخاطب جدید از همان نام منتقل می‌شود که این کار باعث تکرار مخاطب می‌شود. این بدان معناست که اگر شما حتی کمتر از ۲۰۰ مخاطب روی گوشی‌تان داشته باشید، ممکن است در حین انتقال، مخاطبین بیشتری از ۲۰۰ مورد (به صورت تک شماره‌ای) بسازید که در این صورت سیمکارت ظرفیت انتقال مخاطبین بیشتری نخواهد داشت. البته باید بدین نکته نیز توجه داشته باشید که سیمکارت‌های قدیمی با همان سایز قبلی روی اغلب دستگاه‌های جدید امکان اتصال ندارند و کاربران باید یا اقدام به خرید سیمکارت جدید کنند یا اینکه سیمکارت قبلی را برش دهند. بریدن سیمکارت‌ها که اصطلاحا پانچ کردن سیمکارت نام دارد در اغلب فروشگاه‌های مربوط به موبایل صورت می‌گیرد.

انتقال مخاطبین از آیفون به اندروید

Move Contacts From Iphone To Android

اغلب کاربران می‌دادند که انتقال اطلاعات از آیفون به اندروید کار چندان ساده‌ای نیست. اما در خصوص انتقال مخاطبین راهکار ساده‌ای نیز وجود دارد. گوگل راهنمای گام به گامی را در این خصوص در صفحه پشتیبانی خود منتشر کرده است. این کار از طریق همگام سازی جیمیل صورت می‌گیرد. برای انجام این کار به شکل زیر اقدام کنید.

 1. ابتدا باید روی دستگاه اپل خود وارد اکانت گوگل‌تان شوید.
 2. حال اگر دستگاه شما از iOS ۷ استفاده می‌کند، گزینه گوگل را انتخاب کنید.
 3. اما اگر نسخه iOS دستگاه‌تان پایین‌تر است، از طریق گزینه Other اقدام کرده و سپس CardDAV Account جدید ایجاد کنید.
 4. حال که ورود به حساب کاربری گوگل انجام شد، باید گزینه همگام سازی مخاطبین (Contacts) را فعال نمایید.
 5. با انجام این کار، همگام سازی به صورت خودکار شروع خواهد شد.
 6. حال در این مرحله تنها کافی است تا روی دستگاه اندرویدی‌تان وارد همان حساب کاربری گوگل شوید و سپس همگام سازی مخاطبین را فعال کنید. به همین سادگی انتقال مخاطبین از آیفون یا آیپد به دستگاه اندرویدی صورت خواهد گرفت.

پیشنهاد تولیدکنندگان در انتقال اطلاعات

همانند راهکار گوگل که در بالا با آن آشنا شدیم، کمپانی‌های تولید کننده اسمارت فون نیز راهکار‌هایی را در خصوص انتقال اطلاعات بین دستگاه‌های مختلف در قالب یک اپلیکیشن ارائه کرده‌اند. برخی از این اپلیکیشن‌ها عملیات انتقال را از طریق کابل انجام می‌دهند و برخی دیگر نیز شبکه وای فای را برای این کار برگزیده‌اند. البته در این بین کمپانی‌هایی هم هستند که فرآیند انتقال اطلاعات را از طریق بستر ابری انجام می‌دهند.

نرم افزار سونی با نام Xperia Transfer

سونی اپلیکیشنی را با نام Xperia Transfer منتشر کرده است که کاربران از طریق آن می‌توانند اطلاعاتشان را از دستگاه‌های iOS، بلک‌بری، ویندوز فون و سایر موبایل‌های اندرویدی به گوشی اکسپریا سونی انتقال دهند. این اطلاعات شامل مخاطبین، تقویم، لیست تماس‌ها، پیامک، MMS، یادداشت‌ها، تصاویر، موسیقی، ویدیو و اسناد (Documents) می‌شود. برای دانلود این اپلیکیشن از طریق لینک زیر اقدام کنید:

Samsung Switch Mobile

کمپانی سامسونگ که در واقع رهبر بازار محصولاتی اندرویدی است، اپلیکیشنی را برای مشتریان جدید خود منتشر کرده که از طریق آن می‌توانند تمام اطلاعاتشان را به یکی از دستگاه‌های سامسونگ منتقل کنند. این اپلیکیشن که Samsung Switch Mobile نام دارد به کاربران این امکان را می‌دهد که اطلاعاتشان را از آیفون به محصولات سامسونگ یا از محصولات قدیمی‌تر سامسونگ به جدید‌تر آن انتقال دهند. همچنین امکان انتقال اطلاعات از دستگاه‌های اندرویدی به محصولات سامسونگ نیز از طریق این اپلیکیشن وجود دارد.

در صفحه پشتیبانی سامسونگ فرآیند SmartSwitch با جزئیات بیشتری توضیح داده شده است. اگر تلفن هوشمند قبلی شما از محصولات سامسونگ باشد و از نسخه اندروید مارشمالو یا بالاتر استفاده کند، از طریق این اپلیکیشن می‌توانید حتی تصویر زمینه گوشی قبلی را نیز به گوشی جدید انتقال دهید. برای دانلود اپلیکیشن Samsung Switch Mobile می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید:

HTC Transfer Tool

HTC برای اپلیکیشن انتقال اطلاعاتش نام خاصی را انتخاب نکرده است و این اپلیکیشن ابزار انتقال اطلاعات اچ‌تی‌سی نام دارد. عملکرد این اپلیکیشن نیز همانند اپلیکیشن سایر شرکت‌های تولید کننده اسمارت فون است که در بالا به آن‌ها آشنا شدیم.

HTC Transfer Tool

برای استفاده از این برنامه باید آن را روی دستگاه قدیمی و جدید خود نصب کنید. اما باید توجه داشته باشید که دستگاه جدید باید محصولی از محصولات اچ‌تی‌سی باشد. با انجام این کار می‌توانید انتقال اطلاعات را شروع کنید. برای دانلود ابزار انتقال اطلاعات اچ‌تی‌سی می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

(LG Mobile Switch (Sender

Lg Mobile Switch Apk

ابزار انتقال اطلاعات ال‌جی قادر است تا پیامک‌ها، مخاطبین، قرار‌های ملاقات و لیست تماس‌هایتان را از دستگاه قدیمی به دستگاه جدید ارسال کند. فرآیند ارسال اطلاعات نیز می‌تواند از طریق کابل، WLAN یا کارت حافظه جانبی (MicroSD) صورت گیرد. لینک این اپلیکیشن در زیر قرار داده شده است.

انتقال پیامک‌ها به دستگاه اندرویدی جدید

اپلیکیشن‌های زیادی برای انتقال پیامک‌ها از گوشی قدیمی به جدید وجود دارند که یکی از آن‌ها SMS Backup & Restore است. این اپلیکیشن تمام پیامک‌های شما را به شکل یک فایل XML ذخیره کرده و سپس مستقیما از طریق بلوتوث به گوشی جدید منتقل می‌کند. همچنین امکان ارسال این فایل از طریق ایمیل نیز وجود دارد و کاربران حتی می‌توانند از فایل مذکور در فضاهای ابری خود فایل پشتیبان تهیه کنند و سپس دانلود نمایند.

Backup And Restore

البته باید توجه داشت که این اپلیکیشن باید روی گوشی جدید شما نیز نصب شود. زمانی که اپلیکیشن را اجرا می‌کنید، به صورت خودکار فایل ارسال شده را تشخیص داده و پیامک‌هایتان را روی گوشی جدید بازگردانی می‌کند. توجه کنید که این اپلیکیشن در زمان انتقال پیامک‌ها، هیچ بررسی در خصوص وجود پیامک نمی‌کند و اگر دو یا چند بار عملیات انتقال را انجام دهید، ممکن است در گوشی جدیدتان شاهد وجود چندین نسخه از پیامک‌هایتان باشید.

اپلیکیشن SMS Backup & Restore از قابلیت انتقال پیامک اندروید به iOS پشتیبانی نمی‌کند. پس کاربران این اپلیکیشن تنها می‌توانند از پیامک‌هایشان در گوشی‌های اندرویدی فایل XML تهیه کنند و به دستگاه اندرویدی دیگر بفرستند یا اینکه آن فایل را روی کامپیوتر ذخیره کنند. برای دانلود اپلیکیشن فوق از طریق لینک زیر اقدام کنید:

چت‌های واتساپ

کاربران می‌توانند با استفاده از یک ترفند ساده، چت‌های واتساپ را به همراه تمام جزئیاتشان (نظیر پیام‌ها، تصاویر، ویدیو‌ها و…) به گوشی جدید انتقال دهند. برای انجام این کار باید به شکل زیر اقدام کنید:

 1. اپلیکیشن واتساپ را روی گوشی جدیدتان دانلود و نصب کنید.
 2. پیش از اجرای اپلیکیشن، فایل پشتیبان (Backup) مربوط به واتساپ در گوشی قدیمی را در گوشی جدید جایگزین کنید.

در این حالت دیگر نیازی به استفاده از اپلیکیشن‌های سوم شخص برای انتقال چت‌ها نیست. متاسفانه امکان انتقال چت‌های واتساپ بین اندروید و آیفون نیز وجود ندارد. واتساپ در آیفون پروتکل‌های چت را روی iCloud ذخیره می‌کند که امکان دسترسی به آن‌ها روی اسمارت فون‌های اندرویدی نیست.

انتقال تصاویر در تلفن های هوشمند

ساده‌ترین راهکار برای انتقال تصاویر از تلفن هوشمند اندرویدی، تهیه خودکار فایل پشتیبان در فضای ابری است. اپلیکیشن‌هایی نظیر دراپ‌باکس (DropBox)، گوگل درایو (Google Drive) و گوگل پلاس (+Google) قابلیت همگام‌سازی تصاویر تلفن همراه در زمان اتصال آن به شبکه وای فای را دارند.

در این حالت، تصاویر موجود در گوشی قدیمی به صورت خودکار در زمان اتصال به شبکه وای‌فای روی فضای ابری آپلود می‌شوند و در گوشی جدید نیز در زمان نیاز به صورت خودکار دانلود می‌شوند.

التبه اگر هر دو گوشی شما (قدیمی و جدید) دارای شیار کارت حافظه باشند، در این صورت می‌توانید تصاویر گوشی قدیمی‌تان را روی کارت حافظه ذخیره کرده و سپس آن کارت حافظه را به دستگاه جدید متصل کنید و تصاویر موجود در آن را روی گوشی ذخیره نمایید.

انتقال تصاویر بین گوشی‌های جدید و قدیمی، از طریق کامپیوتر نیز امکان پذیر است. شما می‌توانید موبایل را به کامپیوتر متصل کرده و پوشه تصاویر را روی کامپیوتر کپی کنید و سپس آن را به گوشی جدید انتقال دهید. کاربران سیستم عامل مک نیز باید Android File Transfer را دانلود و نصب کنند. در غیر این صورت هیچ فایلی نمایش داده نخواهد شد.

انتقال موزیک ها

اغلب آهنگ‌های شما روی موبایلتان در پوشه Music ذخیره می‌شود. این پوشه نیز در زمان اتصال گوشی به کامپیوتر، یکی از پوشه‌هایی است که به سادگی قابل مشاهده است. کاربران مک نیز باید Android File Transfer را برای مشاهده این پوشه روی کامپیوترشان نصب کنند.

Select Itunes Music To Pixel

شما می‌‌توانید این پوشه را روی کامپیوتر کپی کرده و سپس به دستگاه جدیدتان منتقل کنید. هیچ اهمیتی ندارد که نام این پوشه در دستگاه جدید چه باشد. زیرا موزیک پلیر تلفن‌های هوشمند می‌تواند کل آهنگ‌های موجود در حافظه دستگاه را تشخیص دهد. البته توجه داشته باشید که ممکن است برخی از آهنگ‌های شما نیز در پوشه دانلود‌ها (Download) باشند که در این صورت باید از محتوای این پوشه نیز روی کامپیوترتان کپی بردارید.

اگر قصد دارید تا آهنگ‌هایتان را از دستگاه اندرویدی به آیفون انتقال دهید در این صورت باید از آیتیونز استفاده کنید. اپل راهنمای گام به گام این کار را ارائه کرده است.

برنامه ها

به محض اینکه از طریق تلفن هوشمند جدیدتان وارد حساب گوگل خود شوید، سیستم به صورت خودکار شروع به دانلود اپلیکیشن‌هایی می‌کند که قبلا از پلی استور دانلود کرده بودید. البته در این حالت ممکن است برخی از اپلیکیشن‌هایی هم که چندان نیازی به آن‌ها ندارید، اما پیش‌تر یک بار آن‌ها را نصب کرده بودید، روی دستگاه‌تان نصب شوند که چندان جالب نیست. به همین دلیل کاربران نیاز به برخی برنامه‌های تهیه فایل پشتیبان از اپلیکیشن‌های روی موبایل دارند. تیتانیوم(Titanium) و هلیوم (Helium) از جمله این اپلیکیشن‌ها هستند. با استفاده از این برنامه‌ها امکان دسترسی فوری به اپلیکیشن‌های موبایل قدیمی در تلفن هوشمند جدید وجود دارد.

Samsung Galaxy S9 Review 3Samsung Galaxy S9 Review 3

بسیاری از بازی‌ها در حال حاضر از قابلیت ذخیره ابری بازی‌های گوگل پلی استفاده می‌کنند. با کمک این قابلیت شما می‌توانید بازی را روی دستگاه جدید نصب کنید و از همان مرحله‌ای که در موبایل قدیمی مانده بودید، ادامه دهید.

لازم به ذکر است که امکان انتقال اپلیکیشن‌های اندرویدی روی دستگاه‌های اپل و بالعکس وجود ندارد. همچنین روشی نیز برای اینکه کاربران بتوانند اپلیکیشن‌های خریداری شده در گوگل پلی را از آیتیونز دانلود کنند، ارائه نشده است. پس باید مجددا تمام اپلیکیشن‌هایی که برای اندروید خریده بودید را دوباره برای iOS خریداری کنید.

همان طور که خواندید روش های مختلفی برای انتقال اطلاعات از گوشی های قدیمی به جدید وجود دارد و ما با تعدادی از آن ها آشنا شدیم . هم چنین تعدادی نرم افزار نیز به همین منظور معرفی کردیم حال باید شما کاربران کدام روش را ترجیح می دهید ؟

منبع
موبایلستان
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن