اخبار موبایلموبایل

توصیه موسس فاکسکان به اپل در خارج کردن خط تولید محصولاتش از چین به تایوان

فیلم سینمایی سرخ پوست

تری گو موسس شرکت فاکسکان تاکید کرد اپل باید برای خروج از تبعات جنگ تجاری بین چین و آمریکا سریعا تولید محصولاتش را از این کشور خارج کند.  پیش از این هم «یانگ لیو» از مدیران شرکت تایوانی به اپل همین پیشنهاد را داده و ادعا کرده بود که فاکسکان ظرفیت کافی برای تامین نیازهای تولیدی اپل را دارا می باشد.

تری گو در گزارش بلومبرگ گفت :

” با توجه به مهیا بودن شرایط انتقال تولید محصولات به تایوان به اپل قویا پیشنهاد می کنم سریعا اقدام کنند.”

فاکسکان از تولید کنندگان اصلی محصولات اپل است که بسیاری از آیفون‌های این شرکت را در ژنگ‌ژوی چین تولید می‌کند. با توجه به شدید شدن جنگ تجاری بین چین و آمریکا، گمانه‌زنی‌هایی مبنی بر انتقال تولیدات اپل از چین به کشوری دیگر وجود دارد، چرا که از انتهای ماه جاری میلادی قرار است آمریکا تعرفه مالیات 25 درصدی برای تعداد زیادی از محصولات اپل که در چین تولید می‌شود لحاظ کند.


Foxconn founder urges Apple to move production from China to Taiwan

گزارش تحقیقات اپل برای خارج محصولات از چین

اپل قبلا با تکیه بر این موضوع که اجرای  این تعرفه روی محصولات این شرکت باعث افت چشمگیر سهم این کشور در درآمدهای آمریکا خواهد شد، درخواست کرده بود که تعرفه 25 درصدی شامل محصولات آن نشود.

با همه اینها به نظر می‌رسد اپل مایل است تولید محصولاتش را به خارج از چین منتقل کند اگرچه گزینه بعدی ممکن است تایوان نباشد. گزارش شده که طی چند روز اخیر اپل از تامین کننده‌هایش از جمله فاکسکان خواسته تا امکان انتقال 15 تا 30 درصد از تولیدات این شرکت از چین را مورد بررسی قرار دهند.

کشورهای هند و ویتنام گزینه‌های اصلی برای جایگزینی چین می باشند و همچنین مکزیک، اندونزی و مالزی هم گزینه‌های بعدی هستند.

منبع
ورجدیجیاتو
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن