پیشتازتک پلاسمالی و اقتصادی

لیبرا به عنوان ارز دیجیتال فیسبوک معرفی شد.

فیلم سینمایی سرخ پوست

فیسبوک بعد از مدت‌ها گمانه‌زنی و حرف و حدیث، بالاخره تأیید کرد از سال آینده‌ی میلادی ارز دیجیتال عرضه می‌کند. این اولین گام در نقشه‌های فیسبوک برای بلاک‌چین می باشد.

رونمایی از ارز دیجیتال فیسبوک

فیسبوک بالاخره از پلتفرم ارز مجازی خود به نام لیبرا رونمایی کرد. برخلاف بعضی گمانه‌زنی‌ها، این پلتفرم از ارزهای دیجیتال موجود در بازار پشتیبانی نمی‌کند بلکه میزبان ارز اختصاصی فیسبوک می باشد.

لیبرا ارز دیجیتال فیسبوک

براساس گزارش ورج، فیسبوک درحال حاضر مشغول تکمیل این پروژه می باشد و انتظار می‌رود تا پایان سال جاری این کار را به اتمام رسانند. فیسبوک اتحادیه‌ی غیرانتفاعی لیبرا را به همراه ۲۷ بنیان‌گذار دیگر که در سراسر دنیا حضور دارند، تأسیس کرده است. در فهرست هم‌بنیان‌گذارها، نام شرکت‌های غیرانتفاعی، مؤسسه‌های ارتباطی، شرکت‌های تکنولوژیک و غول‌های اقتصادی بزرگ حضور دارند. از مهم‌ترین اعضای این اتحادیه می‌توان ودافون، مسترکارت، ویزا، ای‌بی،پی‌پل، استریپ،‌ اسپاتیفای، اوبر و لیفت را نام برد. ساختمان مرکزی این اتحادیه در ژنو سوئیس قرار دارد.

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال فیسبوک

براساس گزارش تک‌ کرانچ، هرکدام از اعضای بنیان‌گذار این اتحادیه ۱۰ میلیون دلار در تأسیس آن سرمایه‌گذاری کرده‌اند.این اتحادیه برای مدیریت و گسترش لیبرا بنا شده که بر مبنای شبکه‌ی بلاک‌چین لیبرا گسترش یافته است و توسط یک صندوق دارایی به نام صندوق لیبرا پشتیبانی می‌شود.

براساس گزارش ورج، ائتلاف مالی که قرار است همه بخش‌های لیبرا را پشتیبانی کند، ارزش این ارز را مانند بیت‌ کوین با مواردی به‌جز اختلاف عرضه و تقاضا خواهد سنجید.

تعهدادت اتحادیه سرمایه گذاران فیسبوک

براساس گزارش یادشده، فیسبوک حتی با وجود نقش اصلی در عرضه‌ی ارز دیجیتال لیبرا، تصمیم‌گیر اصلی درباره‌ی آن نخواهد بود. تعهدات، مزایا و الزام‌های تمام اعضای این اتحادیه مساوی می باشد. کارشناسان معتقدند در صورت موفقیت لیبرا، این ارز موفق‌ترین محصول جانبی تاریخ فیسبوک می باشد.

اهداف اتحادیه

دانته دیسپارته که اخیرا به‌عنوان مدیر بخش سیاست و ارتباطات لیبرا استخدام شده است، درباره‌ی اهداف اتحادیه می‌گوید:

هدف واقعی، بهبود مشارکت مالی است. می‌خواهیم همان کاری را با نقل و انتقال اعتباری و پرداخت‌ها انجام دهیم که اینترنت با انتقال داده کرد.


زبان برنامه نویسی ارز دیجیتال فیسبوک

اتحادیه‌ی لیبرا قرار است این ارز را با زبان برنامه‌نویسی خودش به نام MOVE کنترل کند و توسعه دهد. این اتحادیه همچنین برای برقراری ارتباط‌های مالی و پرداخت جوایز به مشتری‌هایش هم از همین زبان برنامه‌نویسی استفاده می کند.

تأسیس شرکت کالیبرا

فیسبوک همچنین به‌زودی یک شرکت تابعه به نام کالیبرا تأسیس خواهد کرد که رمزنگاری و محافظت از حریم شخصی کاربران لیبرا را برعهده خواهد داشت. هویت واقعی مشتری‌های لیبرا قابل ردیابی نیست. فیسبوک، کالیبرا و سایر اعضای اتحادیه‌ی لیبرا سود نقدی حاصل از معامله‌های انجام‌شده با این ارز را حفظ خواهند کرد. این کار برای تثبیت ارزش لیبرا انجام میگیرد.

نظر کارشناسان درباره ارز دیجیتال فیسبوک

کارشناسان معتقدند فیسبوک با عرضه ارز دیجیتال لیبرا می‌خواهد انقلابی در PayPal ایجاد کند. این شرکت امیدوار است لیبرا ارتباط‌های مالی را نسبت به پی‌پل ساده تر، نقل و انتقالات را نامحدود و دسترسی آن را برای مشتری‌های غیربانکی میسرتر کند.

منبع
زومیت
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن