پیشتازتک پلاسسلامت و پزشکی

نوشیدن 25 فنجان قهوه برای سلامتی قلب مفید است

فیلم سینمایی سرخ پوست

نتایج بررسیهای جدید نشان می‌دهد که قهوه می‌تواند تاثیر زیادی بر روی سلامت قلب داشته باشد، اما آیا میزان مناسب مصرف آن را می‌دانید؟

آیا مصرف بیش از حد قهوه عوارضی دارد؟

در صورتی که شما به مصرف قهوه علاقه‌مند هستید، احتمال دارد بعضی افراد نسبت به عوارض مصرف آن، هشدارهایی دهند که باعث نگرانی شما شود. احتمالا علت این عوارض به کافئین موجود در قهوه ارتباط دارد و به همین دلیل، برخی از افراد معتقدند که مصرف زیاد این نوشیدنی ممکن است برای قلب مناسب نباشد، اما به نظر می‌رسد محدودیت تعداد فنجان قهوه‌ای که یک فرد می‌تواند با خیال راحت در روز مصرف کند، بسیار بیشتر از تصور عموم مردم است.

سلامت قلب با مصرف قهوه

بر اساس نتایج آخرین بررسی های انجام شده که با مشارکت بنیاد قلب بریتانیا صورت گرفت، به نظر می‌رسد نوشیدن 25 فنجان قهوه در روز برای سلامت قلب مفید است؛ قطعا این مسئله را نمی‌توان به عنوان مجوز نوشیدن تعداد زیادی قهوه عنوان کرد، اما اگر شما بیشتر از یک فنجان مصرف می‌کنید، نباید نگران باشید.


سه گروه مختلف از افراد در این مطالعه شرکت کردند. گروه اول از افرادی تشکیل شده بود که کمتر از یک فنجان قهوه در طول روز مصرف می کردند، گروه دوم بین 1 تا 3 فنجان و گروه سوم هم تا 25 فنجان در روز مصرف کردند و در نهایت توسط آزمایش‌های MRI قلب و ضربان موج مادون قرمز مورد بررسی قرار گرفتند. نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف زیاد این نوشیدنی نمی‌تواند آسیبی به سلامت شریان‌ها وارد کند.

دکتر Kenneth Fung، یکی از محققان دانشگاه کوئین ماری لندن اظهار داشت:

با وجود محبوبیت زیاد قهوه در سراسر جهان، گزارش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانند افراد را از لذت نوشیدن قهوه دور کنند. تحقیقات ما نشان می‌دهد که این نوشیدنی به عروق خونی آسیبی وارد نخواهد کرد.

منبع
گجت نیوز
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن