اخبار موبایلموبایل

چیپ سنسور سولی در گوگل پیکسل 4 چه قابلیت هایی دارد ؟

فیلم سینمایی سرخ پوست

پروژه سولی چیست ؟

شایعات مختلفی مبنی بر بروز مشکلاتی از چیپ یا همان حسگر سولی (Soli) در گوشی پیکسل 4 گوگل مطرح است.

حسگر سولی چیپ کوچکی است که با استفاده از امواج رادیویی، موقعیت، زاویه و سرعت حرکات را تشخیص می دهد. این چیپ حرکات کاربر در دنیای واقعی را تبدیل به تعاملات مفید او با نرم افزار می کند. مثلا حرکات دست و بدن برای کنترل صدا یا گزینه های دیگر از لیست منوی نرم افزار مورد استفاده قرار می گیرد.

.embed-container { position: relative; padding-bottom: 56.25%; height: 0; overflow: hidden; max-width: 100%; } .embed-container iframe, .embed-container object, .embed-container embed { position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%; }

سنسور سولی و پیکسل 4

تشخیص ژست های حرکتی آن قدرها هم قابلیت هیجان انگیزی نیست و کمپانی های سازنده تلفن همراه بارها از آن در محصولاتشان استفاده کرده اند. این قابلیت در اندروید را سامسونگ با گلکسی S4 و اخیرا ال جی در G8 استفاده کرده است با این حال هنوزم به زعم کارشناسان این ویژگی غیرضروری است.


google pixel 4

به عقیده آن ها زمانی قابلیت استفاده از ژست های حرکتی برای کنترل کاربردی خواهد بود که بتوان از آن برای کنترل گجت های دیگر استفاده کرد. مثلا زمانی که گوشی هوشمند خود را در کنارتان دارید فرقی نخواهد داشت آن را با حرکت دست در هوا روشن کنید یا دکمه پاور آن را فشار دهید. اگر بتوانید با انجام حرکتی اسپیکر هوشمندی را روشن و آن را کنترل کنید از کاربرد ژست حرکتی لذت خواهید برد.

چه زمانی پیکسل 4 بهتر می شود ؟

علاوه بر این ویژگی ها گوگل می تواند شمار زیادی کاربرد دیگر را با سولی برای کاربر ایجاد کند. مثلا با توجه به شایعات قرارگیری این سنسور در بین دوربین پیکسل 4 می تواند برای ردگیری حرکات سوژه در هنگام فیلمبرداری استفاده شود.


Does this make the Pixel 4 better

از دیگر کاربردهایی که گوگل می تواند از چیپ سولی همچون کینکت ماکروسافت استفاده کند ایجاد تعامل با کاربر با واقعیت افزوده است.

حال باید دید گوگل می تواند از این چیپ به عنوان برگ برنده خود برای محصولاتش استفاده کند یا همچون گذشته با کاربردهای عادی استقبالی صورت نخواهد گرفت.

منبع
دیجیاتو
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن