پیشتازتک پلاسدنیای خودرو

بررسی کوتاه تویوتا RAV4 هایبرید 2019

فیلم سینمایی سرخ پوست

بررسی کوتاه تویوتا RAV4 هایبرید

شرکت تویوتا نسخه‌ی هایبرید RAV4 را در سال 2015 به بازار ارائه نمود و اگرچه نمونه هایبرید حجم نسبتا کمتری را در فروش کل مدل RAV4 به خود اختصاص داده، اما با گذر زمان ارزش این مدل رو به فزونی نهاده است.

نسخه هایبرید RAV4

تویوتا اخیرا نسخه هایبرید RAV4 به میدان باز آورده و امید دارد بتواند سهم آن را بین محصولات مشابه موجود در بازار گسترش دهد.نسخه هایبرید در حال حاضر تنها حدود 12 درصد از فروش کل RAV4 را به خود اختصاص داده اما با توجه به تجربه‌ای که ما از سواری با نسخه جدید آن کسب نمودیم، احتمالا در آینده نسبت بیشتری از فروش را به خود اختصاص خواهد داد.

شاسی بلند هایبرید

شاسی بلند هایبرید جدید تویوتا از یک پیشرانه احتراق داخلی 2.5 لیتری چهار سیلندر به قدرت 176 اسب بخار و 221 نیوتن متر نیرو می‌گیرد.

قدرت پیشرانه تویوتا RAV4 هایبرید

پیشرانه مذکور با یک موتور الکتریکی که قدرتی معادل 118 اسب بخار و گشتاور 202 نیوتن متر را به چرخ‌های جلو و همچنین نیرویی 54 اسب بخاری با گشتاور 120 نیوتن متری را به سوی چرخ‌های عقب گسیل می‌دارد، همراه شده و در مجموع قدرتی معادل 219 اسب بخار که در حدود 16واحد بیشتر از مدل قبلی است را در اختیار راننده می‌گذارد.


تویوتا RAV4 هایبرید

تغییرات تویوتا RAV4 هایبرید

سازنده ژاپنی تغییراتی اندک شامل استفاده از ضربه‌گیرهای جدید برای موتور الکتریکی و ارتقای سیستم خنک کننده متغیر را در سامانه هایبریدی نسخه جدید پدید آورده است.در این سیستم همانند قبل از یک مجموعه باتری نیکل-هیدرید استفاده شده و سامانه انتقال نیروی آن شامل گیربکس CVT خواهد بود.

سامانه تمام چرخ محرک

لازم است اشاره کنیم که تمامی نسخه های هایبرید تویوتا راو4 به طور استاندارد از سامانه تمام چرخ محرک سود خواهند برد. نکته جالب اینکه همزمان با وجود افزایش توان خروجی پیشرانه، میزان مصرف سوخت آن نیز کاهش یافته است.

میزان مصرف سوخت تویوتا RAV4 هایبرید 2019

تویوتا ادعا می‌کند میزان مصرف سوخت تویوتا RAV4 هایبرید 2019 برابر 6.35 (شهر) و 5.7 لیتر بر 100 کیلومتر در سطح بزرگراه است که نسبت به مدل قبلی با میزان مصرف 7.6 (شهر) و 6.9 (بزرگراه)، کاهش چشمگیری را نشان می‌دهد.

مصرف نیسان ایکس تریل هایبرید، چیزی معادل 7.6 (شهر) و 6.9 (بزرگراه) بوده و میزان مصرف نسخه غیرهیبریدی تویوتا راو4 2019 نیز برابر 9 (شهر) و 6.9 لیتر به ازای هر 100 کیلومتر در بزرگراه است.


شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت تویوتا راو4

شتاب صفر تا 96 کیلومتر بر ساعت تویوتا راو4 هایبرید نسخه XSE، چیزی معادل 7.5 ثانیه ارزیابی شد که نسبت به مدل قبلی، بیانگر بهبود 0.2 ثانیه‌ ای است.

همچنین این خودرو به مدت زمانی برابر 15.4 ثانیه نیاز دارد تا مسافت 400 متر را با نهایت سرعت 145.5 کیلومتربر‌ساعت بپیماید. رکورد مدل قبلی مساوی 16 ثانیه و 139 کیلومتر بر ساعت بود.

تست ترمز تویوتا راو4 هایبرید

تنها جایی که تویوتا راو4 هایبرید نسبت به مدل استاندارد کمیتش لنگ می‌زند، تست ترمز است. تویوتا راو4 هایبرید 2019 برای توقف کامل از سرعت 96 کیلومتر بر ساعت به مسافتی در حدود 43.58 متر نیاز دارد که این رقم برای مدل غیرهایبرید 39.93 متر خواهد بود.

در هر دو نسخه از دیسک‌های ترمز 12 اینچی در جلو و 11.1 اینچی در عقب استفاده شده و شاید اختلاف قدرت ترمزگیری میان این دو را بتوان به اضافه وزن 76 کیلوگرمی نسخه هایبرید نسبت داد.

عملکرد پیشرانه هیبریدی

بسیاری از کارشناسان ما از رانندگی با نسخه هایبرید لذت بیشتری را تجربه نمودند، چرا که به نظر آنها عملکرد پیشرانه هیبریدی نرم‌تر، یکپارچه‌تر و قدرتمندتر احساس می‌شود. اما از سوی دیگر لازم به ذکر است عملکرد شاسی حین عبور از پیچ‌های مختلف، پایداری مطلوب را ایجاد نمی‌نماید.


شکل ظاهری تویوتا راو4

برخی تفاوت های ظاهری مانند پس‌زمینه آبی رنگ لوگوی تویوتا در جلوپنجره، نشان هایبرید در کناره‌های بدنه، تودوزی آبی‌رنگ ادوات کابین و عقربه‌های آبی‌رنگ پنل سرعت شمار، از جمله مظاهری هستند که نسخه هیبرید را از مدل استاندارد متمایز می‌نماید.

فضای داخلی نسخه هایبرید

با وجود قرارگیری پک باتری در قسمت تحتانی صندلی‌های عقب، گنجایش فضای داخلی نسخه هایبرید زیاد اشغال نشده است. ظرفیت محفظه پشت ردیف دوم نیز برابر با نسخه استاندارد و معادل 1062 لیتر است.

حالت اسپرت رانندگی

در حین رانندگی، با گزینش حالت اسپرت قواعد بازی تا حدودی تغییر می‌کند و عملکرد پیشرانه دقیق‌تر و هیجان انگیزتر از قبل خواهد شد. در نقطه مقابل، وضعیت اکو حالتی پایدار با کمترین مصرف سوخت را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

در حالت تمام الکتریکی (EV) نیز خودرو می‌تواند مسافت کوتاهی را تنها به کمک نیروی الکتریسیته بپیماید.


تجهیزات ایمنی

تجهیزات ایمنی مانند هشدار برخورد از جلو با قابلیت تشخیص عابر پیاده، کروز کنترل تطبیق‌پذیر، هشدار انحراف از مسیر به همراه سامانه کمکی فرمان، نور بالای خودکار، سامانه ردیابی مسیر و سیستم تشخیص تابلوهای ترافیکی، در این خودرو به صورت استاندارد به کار گرفته شده است.

سامانه‌ مانیتورینگ نسخه XLE

نسخه XLE به سامانه‌های مانیتورینگ نقاط کور و هشدار ترافیک پشت سر نیز مجهز خواهد بود.

قیمت نسخه پایه تویوتا راو4 هایبرید 2019

قیمت نسخه پایه تویوتا راو4 هایبرید 2019 معادل 28,745 دلار است. نسخه XLE معادل 30,545 دلار قیمت دارد و بهای نسخه‌های XSE و لیمیتد نیز به ترتیب از 34,745 و 36,745 دلار شروع می‌شود.

آپشن‌های تویوتا راو4 هایبرید 2019

اتومبیل مورد بررسی در این مقاله نیز ضمن برخورداری از آپشن‌هایی مانند غربیلک فرمان گرم شونده، سنسور باران، پکیج پخش صوت پریمیوم، مونروف پانوراما و پاره‌ای موارد دیگر، از بهایی معادل 38,024 دلار برخوردار است.


تویوتا راو4 هایبرید 2019

منبع
دیجیاتو
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن