پیشتازتک پلاسگردشگری

خورشید نیمه شب در ایسلند

فیلم سینمایی سرخ پوست

در این ویدیو به تماشای پدیده خورشید نیمه شب در ایسلند می نشینیم؛ یکی از شگفتی های طبیعت که با نام آفتاب نیمه شب نیز خوانده می شود و چشم ها را به خود خیره می سازد.

محو زیبایی های طبیعت ایسلند می شویم و چشم به شگفتی های این سرزمین می دوزیم؛ در حالی که خورشید خیال غروب ندارد و همچنان در آسمان خودنمایی می کند. در اینجا این سوال پیش می آید که خورشید نیمه شب چیست و چگونه شکل می گیرد؟

.embed-container { position: relative; padding-bottom: 56.25%; height: 0; overflow: hidden; max-width: 100%; } .embed-container iframe, .embed-container object, .embed-container embed { position: absolute; top: 0; left: 0; width: 100%; height: 100%; }

این پدیده طبیعی در ماه‌های تابستانی در عرض‌های جغرافیایی شمالی و در محدوده شمال مدار قطبی شمال دیده می شود و در زمستان ها در عرض‌های جغرافیای جنوبی و مدار قطب‌ جنوب به چشم می خورد. با رخ دادن این پدیده، خورشید به هنگام نیمه شب به وضوح در موقعیت مکانی خود در آسمان دیده می شود. اگر آب و هوا مساعد باشد، خورشید به مدت ۲۴ ساعت در شمال مدار قطب شمال و جنوب مدار قطب جنوب، آشکار است.
از آنجا که هیچ کس در جنوب مدار قطب جنوب زندگی نمی کند، فقط مردم نواحی شمالی و قطبی هستند که به تماشای این پدیده حیرت انگیز می نشینند.

سرزمین هایی همچون نوناووت، یوکان و نورت وست تریتوریز در کانادا، گرینلند در دانمارک، سوالبارد در نروژ، آلاسکا در آمریکا و بخشی از کشورهای فنلاند، سوئد، ایسلند و روسیه از جمله مکان هایی هستند که گردشگران را برای دیدن خورشید نیمه شب به سوی خود می کشانند.

منبع
کارناول
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن